Microsoft Kinect 2.0 Durango Dane techniczne: Lepsze wrażenia w grach

Play Station 4 może być tuż za rogiem i najwyraźniej podobnie jest z następną konsolą Xbox — 720. Niezbędne akcesorium konsoli Xbox dla tak wielu osób — Kinect, również będzie miało następcę — Kinect 2.0. Jak zawsze, pogłoski i spekulacje są normą i nie jesteśmy świadkami nowych informacji, które rzuciłyby trochę światła na możliwe specyfikacje nadchodzącego Kinecta. I to nie są pierwsze, których jesteśmy świadkami.

Nazwa Kinect, nazwana „Durango”, może być kluczowa dla nadchodzącej konsoli Xbox 720, ponieważ gracze szukają bardziej interaktywnych metod grania. Oczywiście, Durango lub Kinect 2.0 poprawi się i stanie się „mądrzejszy”, będąc w stanie dowiedzieć się i zrozumieć więcej o twoich ruchach. Nie przeszkadzamy zbytnio i przejdźmy do niektórych możliwych i najważniejszych specyfikacji Kinect 2.0, zgodnie z ostatnimi wyciekami. Spójrz na bardziej szczegółowy obraz poniżej. Ponownie weź to z odrobiną soli, ponieważ na razie nic nie jest pewne:

  • Nowy tryb dla graczy siedzących i stojących
  • Będzie śledzić do sześciu graczy, zamiast tylko dwóch
  • Znacznie większe pole widzenia pozwala na znacznie większą przestrzeń do gry
  • Strumień RGB będzie wyższej jakości i rozdzielczości
  • Czujnik będzie w stanie „zrozumieć” znacznie mniejsze obiekty
  • Strumień o większej głębokości umożliwia separację obiektów w bliskim sąsiedztwie głębokości, lepiej wychwytuje krzywiznę głębokości wokół krawędzi.
  • Strumień kolorów 1920 × 1080, strumień głębokości 512 × 424, dodany strumień podczerwieni, USB 3.0, opóźnienie 60 ms

specyfikacje kinect 2.0

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, usłysz to teraz: Kinect był i nadal jest najszybciej sprzedającym się gadżetem wszech czasów, sprzedając 10 milionów sztuk w mniej niż 4 miesiące — 120 dni! Naprawdę, naprawdę imponujące! Ciekawie będzie zobaczyć, jak to będzie Kinect 2.0 pomaga Microsoftowi w walce z Sony, gdy tylko Play Station 4 zostanie wydana.

Niesamowity jest również fakt, że zwiększone pole widzenia pozwoli na maksymalnie 6 graczy. Pomyśl, w jaki sposób programiści skorzystają z tego i jakie kreatywne gry ujrzą światło dzienne dzięki temu! Naprawdę nie mogę się doczekać. Kinect 2.0 prawdopodobnie utrzyma tę samą formę, bez widocznych zmian. Kolejnym interesującym i pomocnym dodatkiem jest czujnik podczerwieni. Co to dokładnie znaczy? Cóż, Kinect 2.o będzie w stanie zrozumieć nawet ruchy twojego ciała w złych warunkach oświetleniowych, lub, jeśli chcesz, nawet w ciemności!

Przeczytaj także: Windows Blue: O co w tym wszystkim chodzi

Kinect 2.0 będzie także w stanie odczytać położenie stawów i zrobi to wykrywają również pozy z boku. Powinno to pozwolić na bardziej rozwiniętą grę i bardziej złożone ruchy. Jednak naprawdę chcielibyśmy zobaczyć zmniejszone opóźnienie. Wszyscy użytkownicy chcą, aby czas między ich ruchami był wykonywany w prawdziwym świecie i wydaje się, że na ekranie jest on maksymalnie skrócony. Miejmy nadzieję, że naprawdę to poprawią.

Polecam, nie wiedząc, czy jest to w ogóle możliwe, aby Kinect 2.0 miał małą ruchomą kamerę, która byłaby w stanie widzieć jeszcze więcej wysokości. Obecnie, jeśli mamy wierzyć w te wycieki, zwiększy to twoje pole w lewo, w prawo i z tyłu, jeśli możemy tak powiedzieć. Byłoby wspaniale widzieć, że wykrywa on również „powyżej”.

Link do głównej publikacji