Lampka nocna nie działa podczas pobierania aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update? Oto poprawka

Najnowsza wersja Windows 10 Creators Update oferuje mnóstwo nowych funkcji, z których jedną z najbardziej przydatnych jest Night Light. Ta funkcja blokuje notoryczne niebieskie światło emitowane przez wyświetlacz, gdy nadchodzi wieczór. Uważa się, że niebieskie światło zakłóca cykl dobowy snu i oszuka mózg w przekonaniu, że jeszcze nie jest noc. Niebieskie światło wpływa również na jakość snu człowieka.

Funkcja ta trafiła teraz do kilku systemów operacyjnych smartfonów, a także innych systemów operacyjnych komputerowych, a także do innych aplikacji do oswajania niebieskiego światła, takich jak słynny f.lux. W niedawnej przeszłości niejawni testerzy systemu Windows z najnowszymi kompilacjami systemu Windows 10 narzekali, że pewna aktualizacja Nvidii psuje funkcję Night Light.

Najgorsze jest jednak to, że aktualizacja sterownika psuje również oprogramowanie F.Lux lub inne oprogramowanie innych firm, które obiecuje filtrować niebieskie światło. Sprawca wydaje się szukać schronienia w najnowszej wersji Windows 10 Fall Creators Update 16288, która jest dostarczana ze sterownikiem Nvidia GeForce v387.68. Zła aktualizacja sterownika spowodowała również zacinanie się podczas gry. Biorąc to pod uwagę, można uruchomić Nocne Światło, wykonując poniższe kroki.

Jak rozwiązać problemy z Night Light na PC

  1. Kliknij przycisk Start
  2. Wyszukaj „Menedżer urządzeń”, a następnie naciśnij enter
  3. Rozwiń Karty graficzne
  4. Wybierz opcję GPU, klikając dwukrotnie
  5. Kliknij kartę Sterownik
  6. Kliknij przycisk Przywróć sterownik, wypełnij odpowiedni formularz opinii z prośbą o podanie powodów wycofania
  7. Poczekaj chwilę i zignoruj ​​komunikat „Nie odpowiadam”

Przy cofniętym sterowniku lampka nocna powinna zacząć działać dobrze, podobnie jak f.lux. Microsoft z pewnością rozwiąże ten problem, ale stawką jest data wdrożenia Windows 10 Fall Creators Update, która jest bliska.

Link do głównej publikacji