Jak korzystać z systemu Windows 8, 8.1 bez konta Microsoft Live

Instalowanie systemu Windows 8 lub aktualizowanie komputera do systemu Windows 8 lub Windows 8.1 OS nie jest trudne, ponieważ musisz tylko ukończyć domyślny kreator instalacji i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, które z łatwością przeprowadzą Cię przez proces flashowania.zaloguj się do Microsoft
W każdym razie, jak wszyscy wiecie, po wprowadzeniu systemu Windows 8 Microsoft wypuścił również Windows Store, co oznacza korzystanie z konta Live Microsoft w celu uzyskiwania dostępu do ulubionych aplikacji i programów oraz pobierania ich, a także zezwalania Microsoft na uzyskiwanie danych o Twojej aktywności w celu aby poprawić wrażenia z korzystania z systemu Windows. Podobnie jest z tym, co mamy na Androidzie lub iOS, gdzie po raz pierwszy korzystasz z nowego urządzenia z Androidem lub iOS, musisz zalogować się na swoje konto, aby uzyskać dostęp do Google Play lub Apps Store.

Dlatego podczas instalowania systemu Windows 8 lub Windows 8.1 pojawi się następujący komunikat „Zaloguj się do konta Microsoft”. Ale co powinieneś zrobić, jeśli nie chcesz używać osobistego konta Microsoft Live podczas instalowania nowego systemu operacyjnego? Załóżmy, że chcesz po prostu przeprowadzić czystą instalację dla znajomego, w pracy lub w innych okolicznościach, w których korzystanie z konta Microsoft nie jest zalecane. Cóż, w takim przypadku powinieneś nauczyć się, jak stosować system Windows 8, 8.1 bez konta Live Microsoft.

W tej kwestii powinieneś zapoznać się z poniższymi wytycznymi, w których szczegółowo opisałem kilka łatwych do zastosowania metod, aby pominąć procedurę instalacji konta Microsoft Live.

Skonfiguruj system Windows 8 lub Windows 8.1 bez korzystania z konta Microsoft Live

Aby pominąć uwierzytelnianie Microsoft, musisz utworzyć konto lokalne. Jak to zrobić? Powinieneś skorzystać z poniższych kroków:

  1. Postępując zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji, w pewnym momencie zostanie wyświetlony monit o sekwencję uwierzytelniania Microsoft.
  2. W tym momencie z głównego okna wybierz „Stwórz nowe konto”(Znajduje się w lewym dolnym rogu tego samego okna).utwórz konto lokalne
  3. Nastąpi przeniesienie na stronę rejestracji, z której należy wybrać „zaloguj się bez konta Microsoft”(Znajduje się również w lewej dolnej części okna).
  4. Następnie utwórz konto lokalne, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  5. Pamiętaj, że mogą obowiązywać pewne ograniczenia, ponieważ podczas korzystania z konta lokalnego nie będziesz mieć pełnego dostępu do Sklepu Windows i innych wbudowanych funkcji (możesz jednak później przejść na konto Microsoft Live).

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby pominąć sekwencję rejestracji, jest tymczasowe wyłączenie (podczas instalacji lub aktualizacji) połączenia internetowego; oczywiście zostaniesz poproszony o podpisanie konta Microsoft zaraz po ustanowieniu połączenia z Internetem, ale nadal jest to sztuczka, której możesz użyć.

W ten sposób możesz utworzyć konto lokalne podczas instalowania systemu Windows 8 lub Windows 8.1, aby móc zastosować system operacyjny bez korzystania z konta Microsoft Live. Jeśli masz coś do podzielenia się z nami, nie wahaj się i skorzystaj z poniższego pola komentarzy.

Link do głównej publikacji