Kopiowanie i wklejanie nie działa w Windows 10 Creators Update [FIX]

Aktualizacja dla twórców systemu Windows 10 jest już dostępna, ale istnieje kilka powodów, dla których warto odłożyć aktualizację. Na przykład aktualizacja twórców uniemożliwia niektórym użytkownikom kopiowanie tekstu do schowka, co oznacza, że ​​aktualizacja mogła wyłączyć narzędzie kopiowania i wklejania w systemie Windows 10.

Oto, w jaki sposób problem dotyczy jednego użytkownika systemu Windows, który poszedł na stronę społeczności Microsoft w poszukiwaniu rozwiązania:

Zaktualizowałem dzisiaj do najnowszej wersji systemu Windows 10 (aktualizacja dla twórców / edycja rocznicowa). Od tego czasu Kopiuj / Wklej nie działa (podejrzewam, że kopiowanie nie powiedzie się i nie mogę wkleić czegoś, czego nie ma). Przeszukałem Internet w poszukiwaniu rozwiązań, ale żadne z nich nie znalazło rozwiązania dla mojego problemu (jak dotąd).

Dzieje się tak w Notatniku, a także wszędzie indziej. Skróty klawiaturowe nie działają. Opcje menu myszy nie działają. Sprawdziłem i zastosowałem wszystkie najnowsze aktualizacje, a także uruchomiłem ponownie (kilka razy). Nie mam zainstalowanych żadnych narzędzi do zarządzania schowkami innych firm. Po skopiowaniu z klawiatury (Ctrl-C) lub menu myszy (Kopiowanie) opcja Wklej nigdy nie jest włączona.

Jak naprawić problemy z kopiowaniem i wklejaniem

Według przedstawiciela Microsoft problem może leżeć w nieaktualnych sterownikach po aktualizacji Creators Update. Aby zainstalować sterowniki i inne opcjonalne aktualizacje z Windows Update, wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij Początek przycisk i otwórz Aktualizacja systemu Windows. W polu wyszukiwania wpisz Aktualizacja i kliknij Windows Update na liście wyników.
  2. Wybierz Sprawdź aktualizacje w lewym okienku i poczekaj, aż system Windows wyszuka najnowsze aktualizacje dla Twojego komputera.
  3. Jeśli są dostępne aktualizacje, kliknij link w polu pod Windows Update, aby zobaczyć więcej informacji o każdej aktualizacji.
  4. Znajdź aktualizacje dla swoich urządzeń w Internecie Wybierz aktualizacje, które chcesz zainstalować i zaznacz pole wyboru dla każdego sterownika, który chcesz zainstalować. Kliknij OK.
  5. Kliknij Zainstaluj aktualizacje na stronie Windows Update. Wymagane pozwolenie administratora Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

Pamiętaj, że Windows Update poinformuje cię, czy aktualizacja jest ważna, zalecana czy opcjonalna. Konieczne może być również ponowne uruchomienie komputera po aktualizacji. Następnie Windows Update poinformuje Cię, czy aktualizacje zostały pomyślnie zainstalowane.

Czy napotkałeś ten sam problem po aktualizacji do Aktualizacji dla twórców? Daj nam znać!

Link do głównej publikacji