Komputer nie uzyska adresu IP: oto jak rozwiązać problem

Jeśli jesteś trochę zaangażowany w pracę w sieci lub rozwiązujesz niektóre standardowe błędy, które mogą wystąpić podczas łączenia się z Internetem, musisz wiedzieć, co to jest adres IP i jak ważne jest, aby uzyskać go dla swojego komputera.

Zazwyczaj adres IP rozpoznaje komputer w sieci lokalnej, a nawet w sieci WWW. Adres IP to etykieta numeryczna przypisana do każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

Adres IP jest zwykle przydzielany na dwa sposoby, z których jeden jest najczęściej wykorzystywany w sposób dynamiczny, podczas gdy inny jest statyczny, który jest również używany w wielu różnych miejscach sieciowych. Jeśli napotkasz problem z adresem IP, z powodu którego komputer nie może połączyć się z Internetem, pomożemy Ci rozwiązać problem i połączyć komputer z Internetem.

Jak rozwiązać problemy z adresem IP na komputerach z systemem Windows

Najpierw usuńmy przyczynę problemu, może to być spowodowane zmianą sieci lub problemem z serwerem DHCP modemu, lub jeśli router jest wolny lub nieosiągalny. Chociaż jednym z głupich powodów może być również brak podłączenia kabla sieciowego. Porozmawiajmy o problemach szczegółowo.

1. Komputer lub laptop ma zmianę w sieci

Czasami komputer zakłada, że ​​jest w tym samym systemie i próbuje połączyć się ze starym adresem IP, ale nie może go utracić, dlatego może być konieczne odnowienie adresu IP w celu uruchomienia połączenia z Internetem.

  • Naciśnij klawisz Win + X i wybierz Wiersz polecenia administratora.
  • Wpisz: „ipconfig / release” i naciśnij klawisz Enter
  • Wpisz: „ipconfig / renew” i naciśnij Enter.
  • Kroki te odnowią adres IP komputera i zmusią komputer do żądania nowego adresu IP i odrzucenia starego.

2. Serwer DHCP nieosiągalny

Wiele razy z powodu awarii technicznej lub połączenia sieciowego serwer DHCP w routerze jest nieosiągalny; dlatego musisz spróbować ponownie uruchomić modem, aby rozwiązać ten problem.

  • Przeczytaj także: Jak ukryć swój adres IP podczas przeglądania Internetu

3. Router bezprzewodowy jest niedostępny

Może to być spowodowane słabym zasięgiem sieci, dlatego komputer nie może połączyć się z routerem i odpowiednio nie może zażądać adresu IP.

Jeśli te rozwiązania nie działają, musimy spróbować użyć narzędzia dostarczonego przez Microsoft do użycia w takich przypadkach. W Centrum sieci i udostępniania dostępna jest opcja naprawy, która pozwala nam naprawić połączenie i spróbować rozwiązać problemy i zestawy rozwiązań, które wykona automatycznie. Zwykle dotyczy to najczęstszych problemów.

  • Kliknij przycisk Start i wyszukaj Panel sterowania
  • Przejdź do karty Sieć i połączenie w panelu sterowania.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy połączenie sieciowe, z którym masz problem, a następnie kliknij opcję naprawy.

Są to niektóre z problemów, w przypadku których połączenie z Internetem może być niemożliwe, ponieważ komputer nie może uzyskać adresu IP.

Daj nam znać w sekcji komentarzy, jeśli nadal masz jakiś problem, a także skomentuj, jeśli masz inne rozwiązanie niż wymienione tutaj.

Link do głównej publikacji