Jakie są najlepsze klienty e-mail do wysyłania biuletynów?

W przeszłości, jeśli chciałeś dzielić się informacjami z grupą ludzi lub rozpocząć kampanię reklamową, musiałbyś to robić po staremu. Możesz kupić miejsce na reklamę w gazecie lub drukować i rozdawać ulotki. Na szczęście dzisiaj dostępne są inne opcje.

Jeśli chcesz, aby Twoi znajomi i rodzina wiedzieli, jak się ostatnio mają sprawy lub jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz wysyłać masowe wiadomości e-mail z promocjami, niezawodny klient poczty e-mail zainstalowany na komputerze jest koniecznością.

Istnieją dwa sposoby utworzenia skutecznej kampanii e-mailowej dla Twoich produktów. Możesz użyć oprogramowania klienta poczty e-mail, aby utworzyć szablon, a następnie ręcznie dodać każdy adres e-mail ze swojej książki adresowej do pola BCC, lub bardziej efektywnym sposobem byłoby użycie specjalistycznego oprogramowanie do marketingu e-mailowego.

W przypadku używania pola BCC do ręcznego dodawania odbiorców niektóre aplikacje są ograniczone do określonej liczby, na przykład w Gmailu można dodać tylko do 100 odbiorców.

Korzystanie z drugiej opcji — specjalistycznego oprogramowania — pozwala w ogóle nie martwić się o limity adresatów, a zaletą jest to, że można łatwo tworzyć świetnie wyglądające wiadomości e-mail i udostępniać je tysiącom osób za pomocą jednego kliknięcia.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi opcjami oprogramowania klienta poczty e-mail, które mogą wysyłać e-maile marketingowe za pomocą obu powyższych sposobów.

5 programów e-mail do tworzenia niesamowitych biuletynów e-mail

1

Mailbird

Mailbird - lekki klient e-mail / twórca e-mailowych kampanii marketingowych

Mailbird to bardzo przydatne narzędzie, gdy chcesz rozpocząć kampanię e-mailową, aby udostępnić informacje o nowym projekcie, targach sztuki lub dane osobowe swoim bliskim.

Mimo że Mailbird nie ma określonych funkcji związanych z tworzeniem kampanii e-mail, oferuje wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby to zrobić.

Możesz używać tego oprogramowania do łatwego sortowania bazy danych e-mail, łączenia z nią wielu kont e-mail, a także tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail i ważnych danych na dysku twardym komputera lub innych zewnętrznych urządzeniach magazynujących.

Mailbird ma pełną obsługę urządzeń z ekranem dotykowym i można uzyskać dostęp do wbudowanego narzędzia wyszukiwania. To narzędzie pozwala łatwo znaleźć potrzebną wiadomość e-mail, korzystając z różnych opcji wyszukiwania.

— POWIĄZANE: 8 oszałamiających programów do tworzenia broszur i rządzenia grą marketingową

Możesz przeszukiwać całą bazę danych według kodu koloru każdego e-maila, zawartego w nim tekstu, adresu e-mail, folderów itp.

Aby jeszcze bardziej usprawnić kampanię marketingową, możesz także ustawić niestandardowe skróty klawiaturowe dla dowolnego z powtarzanych procesów.

Inną bardzo przydatną funkcją jest fakt, że możesz użyć tego oprogramowania do łatwej odpowiedzi za pomocą ekranu szybkiego dostępu (wyskakujące okienko).

Wszystko jest ładnie zamknięte w dobrze wyglądającym i łatwym do zrozumienia interfejsie użytkownika, który może również automatycznie wykrywać język, w którym e-mail jest pisany, i automatycznie tłumaczyć go na swój język.

Wybór redaktorów
logo aplikacji klienta poczty mailbird
Mailbird

 • Integracja z mediami społecznościowymi
 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Dostępna darmowa wersja

Pobierz teraz Mailbird za darmo
2)

Klient eM

Klient eM - klienci e-mail o dużej wadze / klienci wielu kont / e-mailowa kampania marketingowa

Klient eM to kolejna świetna opcja oprogramowania, która może pomóc w tworzeniu kampanii e-mail marketingowych, ma bardzo przyjazny interfejs użytkownika i oferuje duży zestaw dodatkowych funkcji.

To oprogramowanie doskonale integruje się z innymi klientami poczty e-mail, takimi jak Gmail, Exchange, Outlook itp., I umożliwia łatwe przenoszenie kalendarzy, kontaktów itp.

Oto niektóre z najważniejszych funkcji klienta eM:

 • Świetne funkcje bezpieczeństwa z szyfrowaniem PGP
 • Może automatycznie tłumaczyć wiadomości e-mail z innych języków
 • Zintegrowana aplikacja czatu kompatybilna z innymi podobnymi usługami
 • Może zaplanować opóźnione wysyłanie określonych wiadomości e-mail

Darmowa wersja tego oprogramowania pozwala na użycie maksymalnie 2 kont e-mail, a jeśli chcesz nieco więcej, zawsze możesz uzyskać wersję Pro, która oferuje również wsparcie VIP i komercyjne prawa licencyjne.

W porównaniu ze zdolnością Mailbird do wysyłania masowych wiadomości e-mail, klient eM stosuje inną prostszą strategię. Oto kroki, które musisz podjąć:

 • Zapisz wszystkie adresy e-mail, na które chcesz wysłać wiadomość e-mail, w polu „Do”
 • Wpisz temat wiadomości e-mail w odpowiednim wierszu
 • Wpisz informacje w treści wiadomości e-mail
 • Następnie kliknij „Plik” i wybierz „Wyślij jako pocztę masową”.

Korzystając z tej strategii, będziesz mógł wysłać wiadomość e-mail do wszystkich osób wpisanych w polu „Do” i zachować prywatność informacji o tym, do kogo wysyłasz informacje.

Kolejną sztuczką, którą należy zastosować podczas prowadzenia kampanii marketingowych w kliencie eM, byłoby utworzenie listy dystrybucyjnej. Listy te pomagają usprawnić dodawanie adresów e-mail, działając jak szablon kontaktów.

Tworzysz swoją konkretną listę dystrybucyjną, obejmującą wszystkie osoby w jednej grupie, na której chcesz sprzedawać, zapisujesz ją, a następnie za każdym razem, gdy chcesz wysłać informacje do zestawu swoich klientów, możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

Aby utworzyć listę dystrybucyjną, możesz wykonać następujące kroki:

 1. Kliknij „Plik”, a następnie najedź kursorem myszy na przycisk „Nowy”.
 2. Na ekranie pojawi się wyskakująca lista i będziesz musiał wybrać opcję „Lista dystrybucyjna”.
 3. Otworzy się kolejne małe okno, które pozwoli ci tworzyć nowe listy, klikając przycisk „Dodaj nowy”.
 4. Teraz możesz skopiować i wkleić lub ręcznie wprowadzić każdy adres z tej grupy i nacisnąć Zapisz.

Po wykonaniu wszystkich tych kroków będziesz mógł łatwo dodać listę dystrybucyjną do pola „Do” i natychmiast wysyłać zbiorcze wiadomości e-mail.

 • Pobierz em Client Premium Edition

— POKREWNE: 5 najlepszych klientów e-mail dla małych firm: nr 2 nie jest zaskoczeniem

3)

ActiveCampaign

ActiveCampaign - klienci e-mail do wysyłania biuletynów

ActiveCampaign to bardzo wydajna aplikacja do biuletynów e-mail, a także ma wbudowane funkcje CRM (Customer Relationship Management).

Szeroka gama funkcji zawartych w tym oprogramowaniu obejmuje wszystkie potrzeby związane z marketingiem e-mailowym, pomaga gromadzić informacje od klientów i skuteczniej je sprzedawać, a także zapewnia niesamowite opcje dostosowywania.

W tym oprogramowaniu znajduje się szeroki zakres funkcji. Oprócz narzędzi e-mail marketingu możesz także wysyłać wiadomości błyskawiczne — dzięki czemu możesz docierać do odbiorców bez względu na to, gdzie je znajdziesz online, i korzystać z CRM sprzedaży z automatyzacją — pozwala zautomatyzować proces ustalania priorytetów potencjalnych klientów.

Skupimy się teraz na najważniejszych aspektach tego oprogramowania, w tym przypadku na możliwości zaspokojenia wszystkich potrzeb związanych z marketingiem e-mail, bez konieczności korzystania z oprogramowania innych firm.

Oto bardziej szczegółowy przegląd funkcji e-mail marketingu dostępnych w ActiveCampaign:

1. E-mail marketing

 • Segmentacja e-maili — spersonalizuj sposób interakcji z klientami za pośrednictwem poczty e-mail, zmieniając wygląd wiadomości e-mail i jej zawartość. Zwiększa to zaangażowanie potencjalnych klientów lub klientów.
 • Formularze subskrypcji — gdy tylko potencjalny klient zasubskrybuje, możesz zebrać informacje z jego profilu i natychmiast sprawdzić te informacje
 • Treść dynamiczna — możesz zmodyfikować tekst, obrazy w e-mailu, aby idealnie pasowały do ​​grupy osób, do których chcesz dotrzeć
 • Testy podzielone — pozwala zbierać informacje dotyczące zaangażowania kontaktu z e-mailami, klikniętymi linkami itp.

2. Marketing Automation

 • Śledzenie witryny — ta funkcja zapewnia cenne informacje dotyczące produktów lub usług, którymi są zainteresowani Twoi znajomi. To oczywiście daje ci możliwość dostosowania biuletynów do zebranych informacji i przekonania większej liczby klientów do potencjalnych klientów
 • Śledzenie zdarzeń — zbiera informacje o tym, co robią Twoi klienci w Twojej aplikacji lub na Twojej stronie internetowej
 • Cele automatyzacji — ustaw automatyczne odpowiedzi na podstawie działań, które podejmuje klient
 • Mapa automatyzacji — pozwala zobaczyć skuteczność procesu automatyzacji we wszystkich działach
 • Przypisanie — zawiera ważne informacje dotyczące najważniejszych zmian, które należy zastosować, aby uzyskać lepsze wyniki — SEO, PPC, reklamy na Facebooku itp.
 • Podzielona akcja — ta funkcja umożliwia dostosowanie już utworzonych list automatyzacji do potrzeb innych klientów, bez konieczności rozpoczynania od zera za każdym razem.

Wersje ActiveCampaign

The Lite wersja ActiveCampaign daje dostęp do w pełni funkcjonalnego edytora e-mail, który pozwala tworzyć niesamowicie wyglądające biuletyny. To oprogramowanie opiera się na założeniu, że o wiele bardziej wydajne jest dostosowywanie biuletynów do listy kontaktów, a nie odwrotnie.

Pomaga to tworzyć znaczące kampanie marketingowe, które są spersonalizowane zgodnie z preferencjami klientów. ActiveCampaign Lite zawiera również funkcje automatyzacji marketingu, które pozwalają oszczędzać czas i zwiększać wydajność.

The wersje płatne ActiveCampaign zawiera wszystkie funkcje znalezione w wersji Lite, a także dodaje moduł CRM, automatyzację sprzedaży oraz możliwość uzyskiwania ocen z kontaktów i potencjalnych klientów.

Jeśli chcesz zobaczyć, jakie funkcje są zawarte w każdej wersji tego oprogramowania, możesz po prostu odwiedzić oficjalną stronę internetową wersji ActiveCampaign.

Pobierz ActiveCampaign

— POKREWNE: 5 najlepszych programów do sprzedaży online i przyciągania uwagi klientów

4

MailChimp

MailChimp - e-mail do biuletynów

MailChimp Zaczęło się od próby, aby wysyłanie wiadomości e-mail było nieco mniej nudne, niż powinno być. I udało się to zrobić. Ale z czasem oprogramowanie to przekształciło się w niezwykle potężny zestaw narzędzi, które obejmują wszystkie aspekty tworzenia biuletynów e-mail i możliwości automatycznego marketingu.

Aby rozpocząć korzystanie z MailChimp, wystarczy go pobrać, założyć konto, a następnie zaimportować listy kontaktów od dowolnego dostawcy poczty e-mail, którego używasz. Po zakończeniu importu możesz wybierać z szerokiej gamy szablonów wiadomości e-mail zaprojektowanych specjalnie z myślą o e-mailowych kampaniach marketingowych.

Masz również swobodę edytowania ich w dowolny sposób, przeciągania i upuszczania obrazów, zmieniania czcionek i tabel itp. Przed wysłaniem wiadomości e-mail możesz również użyć opcji Podgląd skrzynki odbiorczej, która pozwala zobaczyć przykład jak będzie wyglądał Twój e-mail w różnych aplikacjach e-mail. W ten sposób możesz mieć pewność, że każdy klient otrzyma profesjonalnie wyglądający e-mail, który w pełni reprezentuje Twoją firmę.

— POKREWNE: 6 najlepiej zaszyfrowanych programów e-mail do ochrony danych [Lista 2019]

Jeśli nie masz jeszcze bazy klientów i chciałbyś ją zdobyć, MailChimp oferuje Ci świetnie wyglądającą stronę docelową, która pomaga zbudować świetnie wyglądającą stronę internetową do obsługi Twojego biuletynu lub po prostu tworzyć i udostępniać formularze online dla tych osób można użyć do rejestracji.

Narzędzia do automatyzacji znajdujące się w MailChimp pozwalają także na zautomatyzowanie wysyłania wielu rodzajów wiadomości e-mail — wiadomości powitalnych, przypomnień o koszykach, urodzinowych wiadomości itp. Można również zaplanować masowe wysyłanie wiadomości e-mail, dostosowane do strefy czasowej twoi klienci.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji dostępnych w MailChimp jest możliwość generowania szczegółowych raportów dla każdej kampanii. W ten sposób możesz łatwo zrozumieć, która strategia działała najlepiej i jak ją dostosować, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Wersje MailChimp

Darmowa wersja MailChimp umożliwia rozpoczęcie działalności, oferując szeroki wachlarz narzędzi, które zaspokoją podstawowe potrzeby każdej kampanii e-mail marketingowej:

 • Obsługuje do 2000 subskrybentów
 • Może wysyłać do 12.000 e-maili miesięcznie
 • Obsługuje konta wielu użytkowników
 • Może tworzyć kampanie e-mailowe i strony docelowe
 • Opcje automatyzacji marketingu
 • Może polecić produkty na podstawie twoich doświadczeń
 • Opcje automatyzacji na podstawie zebranych danych
 • Potrafi tworzyć podstawowe raporty

Płatne wersje MailChimp zawierają wszystkie funkcje znalezione w darmowej edycji i dodają wiele innych przydatnych funkcji. Zarówno w wersji Grow, jak i Pro otrzymujesz nieograniczoną liczbę subskrybentów i nieograniczoną liczbę e-maili miesięcznie.

Aby uzyskać bardziej profesjonalny wygląd, możesz również usunąć stopkę MailChimp, umożliwia dostęp do wsparcia premium, a także odblokowuje możliwość wysyłania wiadomości e-mail według strefy czasowej, zaawansowanej segmentacji i raportów porównawczych.

Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę wszystkich funkcji dostępnych w MailChimp dla każdej wersji, możesz odwiedzić oficjalną stronę cen.

Wypróbuj MailChimp

— POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do wyszukiwania e-maili na rok 2019

5

MailUp

MailUp - biuletyny e-mailowe

MailUp jest lżejszą alternatywą dla opcji oprogramowania do marketingu e-mailowego, które wstępnie ustawiliśmy powyżej, ale wciąż ma niesamowitą gamę przydatnych funkcji. Możesz używać tego oprogramowania do wysyłania biuletynów, automatycznych wiadomości uwarunkowanych niestandardowymi elementami, a nawet tworzenia podsumowań blogów.

Aby mieć pewność, że kampania marketingowa jest skuteczna, musi obejmować inne obszary zaangażowania poza pocztą elektroniczną. Dlatego dzięki MailUp możesz również wysyłać pokwitowania, wiadomości SMS i aktualizacje sieci społecznościowej — wszystko z jednego prostego i zrozumiałego interfejsu użytkownika.

Mimo że istnieje wiele opcji marketingu produktów online za pomocą MailUp, najważniejsze są nadal opcje marketingu e-mail.

Jedną z najlepszych funkcji dostępnych w MailUp jest to, że możesz dostosować wygląd wiadomości e-mail do najdrobniejszych szczegółów za pomocą edytora przeciągania i upuszczania.

Wersje MailUp

MailUp Web Edition oferuje nieograniczoną liczbę subskrybentów, pozwala utworzyć 1 listę, może utworzyć 3 wyzwalacze e-mail i sms oraz umożliwia połączenie 3 kont społecznościowych. Ta wersja zawiera również wstępnie zaprojektowane szablony wiadomości e-mail, edytor „przeciągnij i upuść” oraz nieograniczone miejsce na dane.

Płatne wersje tej aplikacji zawierają wszystkie funkcje dostępne w wydaniu internetowym z innymi świetnymi dodatkami. Tutaj jest kilka z nich:

MailUp Pro

 • Może utworzyć 10 lub więcej list
 • Do 100 wyzwalaczy e-mail i sms
 • Może wygenerować do 12 raportów zaawansowanych
 • SMTP +
 • Domena niestandardowa i pełne oznakowanie białe
 • Wsparcie priorytetowe

MailUp Enterprise

 • Może tworzyć nieograniczoną liczbę list
 • Nieograniczona liczba wyzwalaczy
 • Nieograniczona liczba podłączonych kont społecznościowych
 • Może wygenerować do 24 raportów zaawansowanych
 • Oferuje doskonałą obsługę załączników
 • Możliwości przywracania danych

Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę wszystkich funkcji porównanych z wersją PF MailUp, w której się znajdują, możesz odwiedzić oficjalną stronę cenową.

Wypróbuj MailUp

Wniosek

W tym artykule przeanalizowaliśmy niektóre z najlepszych klientów poczty e-mail, które pozwalają tworzyć pięknie wyglądające kampanie e-mail marketingowe. Niezależnie od tego, czy chcesz używać zwykłego konta e-mail do wysyłania masowych wiadomości e-mail, czy uważasz, że potrzebujesz specjalnych narzędzi na poziomie profesjonalnym, ten artykuł opisuje Twoje potrzeby.

W pierwszej części artykułu zbadaliśmy klientów poczty, którzy mogą łatwo wysyłać wiadomości zbiorcze, ale nie mają żadnych innych narzędzi marketingowych. W drugiej części tego artykułu zbadaliśmy niektóre z bardziej wydajnych klientów poczty e-mail z określonymi funkcjami kampanii marketingowej.

Chcielibyśmy wiedzieć, jaką opcję wybrałeś i jak się sprawdziła w Twoich kampaniach e-mailowych. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji