5 najlepszych programów do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardego do użytku w 2019 roku

Dyski twarde są zewnętrznymi rozwiązaniami pamięci masowej zaprojektowanymi, aby służyć jako ogromne punkty kopii zapasowych plików komputerowych, programów, ustawień i dokumentów. Typowy dysk twardy często służy jako wygodny nośnik do przechowywania kopii zapasowych, zapewniając bezpieczeństwo plików na wypadek awarii systemu komputerowego i utraty danych.

Co więc robisz, jeśli twoja „groźna” opcja tworzenia kopii zapasowej również traci niektóre lub wszystkie swoje pliki? Ten post zawiera jedne z najlepszych programów do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardego, aby ułatwić odzyskiwanie utraconych plików.

Utrata danych w systemach komputerowych jest dość powszechna. Jednak nie jest tak powszechne na zewnętrznych dyskach twardych. Niemniej jednak tak się dzieje. Zwykle jest to wynikiem przypadkowego usunięcia lub formatowania, uszkodzenia lub uszkodzenia. W takim przypadku szybkie odzyskiwanie staje się bardzo istotne. Czytaj dalej, aby uzyskać dobrą kontrolę nad jednymi z najlepszych dostępnych narzędzi, które można łatwo wykorzystać do przeprowadzenia takich operacji odzyskiwania.

Zewnętrzne narzędzia do odzyskiwania dysku twardego dla komputerów PC

1

Kopia zapasowa Paragon Odzyskiwanie 17

najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardegoKopia zapasowa i odzyskiwanie Paragon 17 jest najnowszą wersją oprogramowania Paragon Backup and Recovery, która służy jako uaktualnienie do Paragon Backup and Recovery 16. Zostało wydane przez Paragon Software 10 lipca 2018 r. Oprogramowanie, podobnie jak jego wcześniejsze wersje, jest przeznaczone do odzyskiwania utraconych danych , uszkodzone lub usunięte pliki z dysków twardych i innych centrów przechowywania plików.

Obecnie zewnętrzne oprogramowanie do odzyskiwania dysku twardego jest podstawowym narzędziem do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych ponad sześciu milionów ludzi na całym świecie.

Zasadniczo oprogramowanie obsługuje 64-bitowe wersje systemu Windows, od Windows Vista do Windows 10. To sprawia, że ​​jest to idealne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych dla systemu Windows, ponieważ jego obsługa w wersji 64-bitowej umożliwia obsługę dużej ilości pamięci RAM. Ponadto hostuje różne funkcje tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania, takie jak nośniki odzyskiwania oparte na WinPE, kopie zapasowe dysków, elastyczne przywracanie i inne.

Ponadto oprogramowanie jest wszechstronne i może obsługiwać różne dyski twarde (SSD, HDD, AFD), dyski USB, dyski, karty pamięci i inne nośniki. Ponadto hostuje elastyczny projekt, który obsługuje wszystkie systemy plików, w tym FAT 16, FAT 32, NTFS, ReFS i inne. Dzięki temu Paragon Backup and Recovery 17 jest jednym z najlepszych dostępnych narzędzi do odzyskiwania (i tworzenia kopii zapasowych).

Wreszcie, Paragon Backup and Recovery 17, która jest najnowszą wersją flagowego produktu Paragon, jest oferowana użytkownikom bezpłatnie na własny użytek. Istnieje jednak możliwość przejścia na wersję premium, Paragon Hard Disk Manager, za opłatą licencyjną w wysokości 49,95 USD. Możesz uzyskać więcej informacji o oprogramowaniu na ich stronie internetowej.

 • Pobierz teraz Paragon BackupRecovery

— ZWIĄZANE: 11 najlepszych narzędzi do odzyskiwania plików z dysku flash w systemie Windows 10

2)

Odzyskiwanie danych Stellar Phoenix Windows

najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardegoOdzyskiwanie danych Stellar Phoenix Windows to narzędzie do odzyskiwania danych, specjalnie zaprojektowane dla komputerów z systemem Windows, od Windows 10 do Windows XP. Jest to prawdopodobnie najpopularniejsze oprogramowanie do odzyskiwania zewnętrznych dysków twardych na rynku. Oprogramowanie jest produktem Stellarinfo, renomowanego dostawcy rozwiązań do naprawy oprogramowania.

Udostępnia zaawansowane funkcje odzyskiwania danych, dzięki czemu nadaje się do odzyskiwania różnego rodzaju plików, od filmów po pliki audio i dokumenty.

Ponadto oprogramowanie to wszechstronne narzędzie do odzyskiwania, które można wykorzystać do odzyskiwania skasowanych lub uszkodzonych plików z pamięci wewnętrznej, zewnętrznych dysków twardych, napędów USB, kart pamięci i innych. W rzeczywistości może także odzyskać utracone partycje Windows. Zasadniczo Stellar Phoenix obsługuje różne moduły plików; w tym NTFS, FAT, FAT16, FAT32 i ExFAT.

Stellar Phoenix Windows Data Recovery oferuje użytkownikom pakiet licencji „freemium”. Oznacza to, że istnieje wersja darmowa, a także wersja premium (płatna).

Bezpłatny pakiet (z 1 GB pamięci) jest zasadniczo przeznaczony do „użytku domowego lub osobistego”, podczas gdy pakiet premium, który oferuje bardziej zaawansowane funkcje, jest przeznaczony do użytku profesjonalnego (z nieograniczoną pojemnością do odzyskiwania).

Wersja płatna oprogramowania kosztuje 79,99 USD i 199 USD odpowiednio dla wersji profesjonalnej i wersji dla technika. Najmniejszy plan premium, wersja standardowa, kosztuje 49,99 USD. Oprogramowanie można uzyskać, logując się na stronie internetowej Stellarinfo.

 • Pobierz teraz Stellar Phoenix Windows Data Recovery Free
 • Kup teraz Stellar Phoenix Windows Data Recovery

— POWIĄZANE: Top 6 antywirus z odzyskiwaniem danych na 2019 rok

3)

Recuva

najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardegoRecuva jest produktem Piriform, znanego na całym świecie dostawcy oprogramowania do naprawy / rozwiązań. Jest to jedno z najczęściej używanych zewnętrznych programów do odzyskiwania dysków twardych na rynku, szczególnie odpowiednie dla komputerów z systemem Windows. Oprogramowanie jest obsługiwane w wersjach systemu Windows, od XP do Windows 10.

Recuva to w zasadzie narzędzie do usuwania i usuwania danych, tzn. Jest ono przystosowane do przywracania usuniętych plików na wewnętrznym i zewnętrznym nośniku pamięci. Dlatego szczególnie nadaje się do odzyskiwania przypadkowo usuniętych plików z komputerów, zewnętrznych dysków twardych, pendrive’ów, kart pamięci i tak dalej.

Podobnie jak większość narzędzi do odzyskiwania danych, Recuva działa doskonale ze wszystkimi platformami FAT i NTSF (plików) i jest w stanie odzyskać pliki audio, wideo, zdjęcia, dokumenty i inne typy plików (i formaty). W rzeczywistości jest on przystosowany do przeprowadzania głębokiego skanowania i pobierania lub przynajmniej identyfikowania każdego pliku, który kiedykolwiek usunąłeś na dysku twardym.

 • Ponadto Recuva, mimo że jest narzędziem „przywracania”, ma na celu trwałe usunięcie każdego pliku, który chcesz usunąć z dysku twardego lub komputera. Pod tym względem plik usunięty przez Recuva jest technicznie nie do odzyskania, ponieważ oprogramowanie zapewnia, że ​​wszelkie ślady takiego pliku zostaną całkowicie i trwale usunięte z dysku twardego.

  Ostatecznie Recuva oferuje użytkownikom pakiet „freemium”. Darmowa wersja jest dostępna za 0 USD, choć z ograniczonymi funkcjami. Z kolei wersja premium (Recuva Pro) jest dostępna w stałej cenie 19,99 USD. Możesz pobrać oprogramowanie do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardego z ich strony internetowej.

  • Pobierz teraz Recuva z oficjalnej strony

  4

  Odzyskiwanie partycji Hetman

  najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardegoOdzyskiwanie partycji Hetman jest obecnie jednym z wiodących programów do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardego. Zawiera zaawansowany zestaw funkcji, dzięki czemu nadaje się do odzyskiwania utraconych danych i partycji z komputerów z systemem Windows (i wielu innych marek komputerów stacjonarnych).

  Ma stosunkowo niskie wymagania systemowe. Dlatego jest obsługiwany praktycznie we wszystkich wersjach systemu Windows, od starego systemu Windows NT do najnowszego systemu Windows 10.

  Podobnie jak większość zewnętrznych programów do odzyskiwania dysku twardego, Hetman Partition Recovery obsługuje praktycznie wszystkie warianty systemu plików, w szczególności NTSF i FAT (w tym FAT 16 i FAT 32).

  W świetle tego jest w stanie odzyskać pliki wideo (MP4, 3gp i inne), pliki audio (MP3), zdjęcia (PNG JPEG) dokumenty (docx, PDF, Excel, PPT) i tak dalej. W rzeczywistości jest w stanie odzyskać pliki archiwów, takie jak pliki zip, .iso, .cab i inne.

  Ponadto możliwość zastosowania oprogramowania do odzyskiwania nie jest specyficzna dla dysków twardych. Można go również wykorzystać do odzyskiwania uszkodzonych plików i sformatowanych partycji z innych zewnętrznych nośników pamięci, takich jak dyski flash, karty SD, dyski i inne.

  Co ciekawe, ma zdolność do odzyskania do 100% współczynnika odzyskiwania dla wszystkich plików. Ponadto hostuje zestaw wyrafinowanych algorytmów, które umożliwiają odzyskanie plików utraconych przez złośliwe oprogramowanie lub ataki wirusów.

  Co więcej, oprogramowanie jest dość łatwe w użyciu, ponieważ zawiera wbudowany kreator odzyskiwania, który zapewnia proste, od początku do końca, wytyczne dotyczące odzyskiwania danych. Dlatego każdy, niezależnie od wiedzy technicznej, może wykorzystywać oprogramowanie do odzyskiwania utraconych, uszkodzonych lub uszkodzonych plików z zewnętrznych dysków twardych. Przedstawia także pliki w formacie tylko do odczytu, co czyni je nieedytowalnymi, zapewniając w ten sposób oryginalną zawartość nienaruszoną podczas odzyskiwania.

  Podsumowując, Hetman Partition Recovery oferuje krótki bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników. Opłata licencyjna za abonament korporacyjny wynosi 99,99 USD. Możesz pobrać oprogramowanie do odzyskiwania za darmo z ich oficjalnej strony internetowej.

  Pobierz Hetman Partition Recovery

  — POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do naprawy rozruchu systemu Windows 10, aby ożywić komputer w 2019 roku

  Wniosek

  Utrata danych jest praktycznie nieunikniona, ponieważ istnieje niezliczona ilość sposobów na utratę pliku. Mogą to być od przypadkowego usunięcia lub formatowania po złośliwe oprogramowanie lub infekcję wirusową. Dlatego tworzenie kopii zapasowych plików jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa plików / danych.

  Jednak czasami, z powodu wielu czynników, pliki kopii zapasowej (na zewnętrznych dyskach twardych) mogą zostać utracone lub po prostu niedostępne.

  W takich przypadkach w tym artykule przedstawiono najlepsze dostępne oprogramowanie do odzyskiwania zewnętrznego dysku twardego, które można łatwo zastosować w celu ułatwienia odzyskiwania takich plików.

Link do głównej publikacji