7 najlepszych programów multimedialnych na PC, aby cieszyć się krystalicznie czystym wideo

Oprogramowanie multimedialne może stanowić centra multimedialne lub odtwarzacze multimedialne, które obsługują wiele różnych formatów plików multimedialnych. Centra multimedialne i odtwarzacze należą do najbardziej niezbędnych programów, ponieważ odtwarzają pliki audio i wideo na dyskach twardych oraz dyskach Blu-ray, DVD i CD. Dlatego większość platform Windows, Mac i Linux zazwyczaj zawiera co najmniej jeden program multimedialny. Windows 10 zawiera Windows Media Player, Groove Music and Music Aplikacje telewizyjne. Istnieje jednak mnóstwo oprogramowania multimedialnego innych firm dla systemu Windows i innych platform.

Media Center vs. Media Player

Centrum multimedialne i odtwarzacz multimedialny to dwie podstawowe kategorie oprogramowania multimedialnego. Główną różnicą między nimi jest to, że możesz otwierać i organizować wszystkie swoje pliki multimedialne za pomocą centrów multimedialnych. Dlatego centra multimedialne zazwyczaj obsługują szerszą gamę formatów multimedialnych niż odtwarzacze. Oprócz odtwarzania muzyki i wideo centra multimedialne umożliwiają także organizowanie i przeglądanie plików multimedialnych w bazach danych metadanych oraz prezentowanie ulubionych zdjęć za pomocą pokazów slajdów.

Kolejną znaczącą różnicą jest to, że centra multimedialne to także oprogramowanie DVR (cyfrowa nagrywarka wideo), za pomocą którego można zarówno oglądać, jak i nagrywać telewizję na żywo za pomocą dodatkowej karty tunera. Możesz także dodać wiele dodatkowych wtyczek do niektórych centrów medialnych w celu prognozowania pogody, gier, przesyłania strumieniowego filmów i programów telewizyjnych itp.

Odtwarzacze multimedialne są zaprojektowane specjalnie do odtwarzania muzyki i wideo. Niektóre są dedykowanymi odtwarzaczami wideo lub muzycznymi (np. MusicBee), ale większość odtwarzaczy multimedialnych ogólnie obsługuje zarówno formaty plików audio, jak i wideo. Chociaż jest kilka wyjątków, zazwyczaj nie zapewniają one transmisji telewizyjnych na żywo ani strumieniowania filmów.

Ponieważ jednak są one przeznaczone przede wszystkim do odtwarzania wideo i odtwarzania muzyki, odtwarzacze multimedialne mogą zawierać bardziej rozbudowane opcje i funkcje odtwarzania audio i wideo niż centra multimedialne. Jeśli nie potrzebujesz telewizji na żywo, przesyłania strumieniowego filmów ani żadnych opcji zdjęć, odtwarzacze multimediów mogą być lepszą alternatywą.

Niezależnie od tego, czy wybierasz centrum multimedialne, czy odtwarzacz, możesz wybierać spośród wielu. Chociaż odtwarzacze wideo są na ogół bardziej rozpowszechnione, wydawcy rozszerzają teraz centra multimedialne, aby wypełnić pustkę pozostawioną przez wycofane oprogramowanie Windows Media Center. To jedne z najlepszych programów multimedialnych Windows na 2018 rok.

Oprogramowanie odtwarzacza multimediów dla systemu Windows 10 do użycia w 2018 r

1

PowerDVD 17 Ultra (zalecane)

PowerDVD 17 Ultra jest jednym z najgorętszych odtwarzaczy multimedialnych zaprojektowanych przede wszystkim do odtwarzania filmów z napędów optycznych, ale można go także wykorzystać do odtwarzania muzyki, a nawet do wyświetlania migawek z pokazami slajdów ze zdjęciami. Istnieją trzy alternatywne wersje oprogramowania, a edycja Ultra jest najlepszym pakietem, ponieważ obsługuje większość formatów płyt i wideo oraz zawiera tryb VR i opcje przesyłania TV.

PowerDVD 17 jest obecnie w sprzedaży detalicznej po znacznie obniżonej cenie 29,99 USD na Amazon, co stanowi około 70% obniżkę rzeczywistej ceny detalicznej.

PowerDVD 17 Ultra to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych na rok 2018, ponieważ obsługuje wszystkie najnowsze technologie wideo. Za pomocą oprogramowania można odtwarzać najnowszy format Ultra HD Blu-ray dla filmów 4K, a także Blu-ray Disc, DVD, BD Live, 3D DVD, a nawet pliki ISO.

  • Pobierz teraz PowerDVD 17 Ultra za darmo

Użytkownicy PowerDVD 17 mogą korzystać z wirtualnej rzeczywistości dzięki zestawom słuchawkowym Rift i Vive do filmów 360 stopni. Przesyłanie multimediów to kolejny świetny dodatek do tego odtwarzacza DVD, który umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów do telewizora za pośrednictwem Chromecasta, Apple TV i Roku.

Dzięki bezstratnemu odtwarzaniu muzyki w formacie audio, pokazom slajdów w wysokiej rozdzielczości oraz bibliotekom multimediów PowerDVD 17 jest prawie centrum multimedialnym. Biblioteki multimediów PowerDVD 17 automatycznie importują filmy i inne pliki multimedialne z dysków twardych, aby można było przeglądać zawartość multimedialną.

Jednak bez wtyczek do telewizji na żywo, przesyłania strumieniowego filmów i radia, PowerDVD zajmuje niewiele miejsca w centrum medialnym. Niemniej jednak jest to nadal świetny odtwarzacz DVD z ograniczonymi funkcjami centrum multimedialnego.

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów multimedialnych dla użytkowników komputerów z systemem Windows

2)

Kodi

To, co pierwotnie było XBMC (Xbox Media Center), teraz stało się największym centrum multimedialnym dla Windows i innych platform. Kodi to centrum multimedialne, które prawie wszystko robi i można je uruchomić na większości platform. Windows, MacOS, Android, Linux, iOS i Raspberry PI są platformami kompatybilnymi z Kodi. Jest to również oprogramowanie typu open source, które jest bezpłatnie dostępne i można je pobrać z tej strony internetowej.

To nie przesada, że ​​Kodi robi to wszystko, ponieważ oprogramowanie obsługuje wiele formatów wideo, audio, obrazu, napędu optycznego, klienta protokołu sieciowego oraz formatu serwera i kontenera. Jako taki, możesz odtwarzać muzykę i wideo z Blu-ray Disc, DVD, CD i wielu formatów plików; a Kodi idealnie nadaje się do organizowania multimediów w bazach danych metadanych. Dzięki kilku dodatkom użytkownicy Kodi mogą oglądać lub nagrywać telewizję na żywo, przesyłać strumieniowo filmy i programy telewizyjne oraz słuchać tysięcy audycji radiowych.

Jeśli to nie wystarczy, możesz skonfigurować pokazy slajdów (aczkolwiek względnie podstawowe prezentacje) dla swoich zdjęć, sprawdzić prognozy pogody, a nawet zagrać w niektóre gry Kodi, takie jak Blackjack, w oprogramowaniu. Kodi to kompletne centrum rozrywki dla wszystkich multimediów.

Kodi to także centrum multimedialne dla wielu, ponieważ można je w pełni dostosować. Kodi ma mnóstwo skórek, ale możesz także zmienić wygląd oprogramowania dzięki kompilacjom Kodi. Są to wstępnie skonfigurowane konfiguracje Kodi, które są dostarczane z wstępnie zainstalowanymi dodatkami oraz bardziej unikalnymi skórkami i układami.

Kodi to blok z ustawieniami dostosowywania, za pomocą których można dostosować elementy menu oprogramowania, tła, wygaszacze ekranu, wizualizacje, okno uruchamiania, ustawienia regionalne, tryb wyświetlania i wiele więcej. Tak więc Kodi jest jednym z najbardziej konfigurowalnych centrów medialnych.

  • Przeczytaj także: Pobierz Kodi Media Player na Windows 10

3)

Pleks

Plex to centrum multimedialne z aplikacjami klienckimi i serwerowymi, które mają te same korzenie XBMC co Kodi. Jednak Plex jest teraz zupełnie innym oprogramowaniem i jest najlepszym centrum medialnym do strumieniowego przesyłania treści multimedialnych między urządzeniami alternatywnymi. Aplikacje klienckie i serwerowe Plex są kompatybilne z prawie każdą platformą głównego nurtu pod słońcem.

Możesz korzystać z jego aplikacji serwerowych na platformach Windows, Mac OS X, Linux, Netgear i FreeBSD. Chociaż aplikacje serwerowe są dostępne bezpłatnie, potrzebujesz miesięcznej subskrypcji Plex Pass 4,99 USD, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji centrum multimedialnego.

Jeśli chodzi o media strumieniowe, Plex jest trudny do pokonania. Istnieje zbyt wiele aplikacji klienckich Plex, aby je wszystkie wymienić, ale możesz przesyłać strumieniowo swoje treści multimedialne między innymi na iOS, Android, Windows Phone, Roku, PlayStation 4, Xbox One, Apple TV, Roku i Chromecast. Nawet bez subskrypcji Plex zapewnia doskonałą organizację bibliotek, która obejmuje dzieła sztuki i szczegółowe biografie treści multimedialnych.

Oprogramowanie zawiera również kolekcje, które umożliwiają użytkownikom porządkowanie multimediów za pomocą bardziej określonych grup kolekcji. Użytkownicy Plexa mogą przesyłać treści multimedialne na swoje telewizory za pośrednictwem Chromecasta, a także oglądać kanały online bez abonamentu.

Subskrypcja Plex Premium znacznie wzbogaca oprogramowanie o albumy ze zdjęciami, tagowanie zdjęć, teksty piosenek i synchronizację pamięci w chmurze. Centrum medialne również zyskało na popularności dzięki wprowadzeniu Plex Live TV i Plex DVR w 2017 roku do oglądania i nagrywania kanałów na żywo, choć tylko dla abonentów. Tak więc Plex jest coraz lepszy, a dzięki subskrypcji jest z pewnością jednym z najlepszych centrów medialnych na 2018 rok.

4

KMPlayer

KMPlayer to darmowy odtwarzacz multimediów, który ma ponad 300 milionów użytkowników. To wszechstronny odtwarzacz multimediów z mnóstwem opcji konfiguracji odtwarzania audio i wideo, który jest kompatybilny z platformami Windows, Mac, Android i iOS. Możesz dodać go do platform Windows od XP do 10, naciskając Pobierz teraz przycisk na tej stronie.

KMPlayer jest jednym z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych na rok 2018, ponieważ nadąża za najnowszymi technologiami wideo. Oprogramowanie obsługuje teraz treści wideo 3D, dzięki czemu można odtwarzać filmy 3D, a dzięki aplikacji 3D Movies Plus można oglądać programy z Discovery 3D World. Użytkownicy KMPlayer mogą również oglądać filmy 4K i UHD, a dzięki aplikacji KMPlayer VR na Androida można oglądać filmy 360 z zestawami VR.

KMPlayer zawiera także unikalne opcje, których możesz nie znaleźć w wielu alternatywnych odtwarzaczach multimedialnych. Na przykład zawiera narzędzia do przechwytywania wideo, dzięki czemu można przechwytywać migawki z filmów. Za pomocą oprogramowania Control Box możesz dodawać unikalne efekty do filmów i regulować kontrast, nasycenie, odcień, obrót ekranu itp.

Oprogramowanie zawiera różne aplikacje serwisowe, które można otwierać z poziomu odtwarzacza multimedialnego, w tym grę Frontline Defense 2. Ponadto za pomocą KMP Connect można również przesyłać strumieniowo kompatybilne treści multimedialne na urządzenia mobilne.

  • Przeczytaj także: 6 najlepszych lekkich programów do edycji wideo na PC

5

MediaPortal

MediaPortal jest jedną z najlepszych alternatywnych ośrodków medialnych typu open source w stosunku do Kodi. Oprogramowanie ma oszałamiający interfejs użytkownika, mnóstwo skórek i wtyczek oraz pełny zestaw narzędzi multimedialnych. Z tej strony możesz dodać MediaPortal 1 lub 2 do Windows 10/8/7 / Vista. MediaPortal 2 jest najnowszą wersją, ale jest więcej skórek i wtyczek dla wersji 1. W rzeczywistości nie ma obecnie skórek dla najbardziej aktualnej wersji w witrynie Media Center.

MediaPortal prawie pasuje, a pod pewnymi względami przyćmiewa, zestaw funkcji Kodi. Oprogramowanie ma własny serwer telewizyjny, za pomocą którego można oglądać i nagrywać ponad 10 000 kanałów na żywo. Możesz nawet oglądać telewizję na żywo na wielu komputerach za pomocą tylko jednej karty tunera, wybierając opcję dedykowanego serwera TV MediaPortal i opcji klienta MediaPortal. Dzięki implementacji DirectShow to centrum multimediów może odtwarzać wszystkie pliki multimedialne Windows.

Za pomocą tego oprogramowania można przesyłać strumieniowo treści audio i wideo z różnych źródeł oraz konfigurować pokazy slajdów z ulubionymi zdjęciami. Zdalny dostęp przeglądarki internetowej do MediaPortal za pomocą WebMediaPortal jest bardziej unikalną funkcją centrum multimedialnego. Na stronie internetowej MediaPortal znajduje się również około 250 wtyczek do telewizji, filmów, muzyki, gier, zdjęć i prognoz pogody.

6

5KPlayer

5KPlayer to stosunkowo nowy odtwarzacz multimedialny w bloku, który miał kilka pochlebnych recenzji. Jest to odtwarzacz multimedialny 4K 5K, za pomocą którego można odtwarzać filmy w rozdzielczości 4K UHD 3840 x 2160. 5KPlayer jest kompatybilny z platformami Windows i Mac i można go pobrać z tej strony głównej.

Oprócz obsługi formatu wideo w wysokiej rozdzielczości jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych do pobierania filmów. Użytkownicy 5KPlayer mogą pobierać filmy z ponad 300 witryn wideo, takich jak YouTube, DailyMotion, Vevo i Vimeo. Możesz pobrać film, wpisując jego adres URL, a odtwarzacz wideo odtwarza także radio internetowe po wprowadzeniu adresu URL strumienia radiowego. Ponadto oprogramowanie zawiera różne wstępnie ustawione kanały radiowe do wyboru.

Wbudowana funkcja Airplay to kolejny świetny dodatek do oprogramowania, które umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów z urządzeń Apple iOS do odtwarzacza multimediów. Dzięki technologii TrueTheater, narzędziom do strumieniowania i pobierania wideo Airplay, 5KPlayer to odtwarzacz multimedialny, na który warto zwrócić uwagę w 2018 roku.

7

VLC

VLC jest jednym z najlepiej znanych odtwarzaczy multimedialnych, który został opracowany w latach 90. Pomimo stosunkowo prostego interfejsu użytkownika, VLC pozostaje jednym z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych z szeroką gamą opcji i narzędzi do odtwarzania wideo i muzyki. To oprogramowanie typu open source, które działa na większości platform Windows, a także jest kompatybilne z Androidem, Mac OS X, iOS i Linux.

Możesz dodać VLC do Windows, naciskając przycisk Pobierz VLC na tej stronie.

VLC jest prawdopodobnie ulubionym odtwarzaczem multimediów ze względu na jego szerokie wsparcie formatu plików audio i wideo. Oprócz korzystania z oprogramowania do zwykłego odtwarzania plików wideo i audio oraz płyt DVD, użytkownicy VLC mogą odtwarzać filmy z YouTube w oprogramowaniu, subskrybować podcasty i słuchać strumieniowego radia. Możesz użyć oprogramowania do konwersji plików multimedialnych za pomocą poręcznego narzędzia Konwertuj.

VLC zawiera duży wybór filtrów audio i wideo, za pomocą których można zastosować szeroką gamę efektów do przycinania, geometrii, kolorów, nakładki, wizualizacji, korektora itp. Można również skonfigurować odtwarzacz multimediów tak, aby miał pasek głośności 300%, aby wzmocnij dźwięk za pomocą. Dzięki wielu opcjom dostosowywania interfejsu użytkownika, skórkom, wtyczkom i wizualizacjom do uruchomienia, VLC jest z pewnością jednym z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych na rok 2018.

Te pakiety oprogramowania multimedialnego zawierają obszerne narzędzia i opcje, aby jak najlepiej wykorzystać zawartość multimedialną w 2018 roku. Ponieważ istnieją pewne rozbieżności między centrami multimedialnymi a odtwarzaczami, prawdopodobnie lepiej jest dodać jeden nowy odtwarzacz multimedialny i jedno centrum multimedialne do systemu Windows. Następnie możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów. Więcej informacji na temat odtwarzacza multimedialnego można znaleźć w tym przewodniku po oprogramowaniu.

Link do głównej publikacji