Oto narzędzia do debugowania w systemie Windows 10 / 8.1

Narzędzia debugowania są niezbędne dla programistów systemów Windows 10 i Windows 8.1, którzy chcą tworzyć aplikacje i przesyłać je do Sklepu Windows, bez poważnych błędów i usterek. Oto więcej o tym i gdzie pobrać.

debugowanie systemu Windows 8.1
Debugowanie w systemie Windows 10 / 8.1, podobnie jak w każdym innym systemie operacyjnym, oznacza znajdowanie i ograniczanie liczby błędów i usterek, aby aplikacja działała zgodnie z oczekiwaniami. W tym celu programiści mają do dyspozycji zestaw narzędzi do debugowania.

Wraz z uruchomieniem zestawu Windows 8.1 SDK narzędzia do debugowania stały się jego częścią, ponieważ była to jedna z nowych funkcji i aktualizacji wprowadzonych przez firmę Microsoft.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany tylko Narzędzia do debugowania w systemie Windows 8.1, podczas instalowania zestawu SDK systemu Windows 8.1 można zaznaczyć tylko pole Narzędzia debugowania, pozostawiając niezaznaczone. O ile nam wiadomo, jest to jedyny sposób na zainstalowanie samodzielnego narzędzia do debugowania dla systemu Windows 8.1, ponieważ obecnie nie ma dla niego indywidualnych linków do pobierania.

Możesz jednak pobrać jako samodzielny plik Klient zdalnego debugowania systemu Windows dla systemu Windows 8.1. Możesz go używać do zdalnej współpracy z programistami firmy Microsoft za pomocą debugera jądra (KD).

Skorzystaj z poniższych linków, aby pobrać zestaw SDK systemu Windows 8.1, w którym musisz sprawdzić tylko Narzędzia debugowania dla systemu Windows 8.1, jeśli jest to potrzebne, oraz klienta zdalnego debugowania systemu Windows dla systemu Windows 8.1.

  • Pobierz Narzędzia do debugowania dla systemu Windows 8.1 zawarte w zestawie Windows 8.1 SDK
  • Pobierz klienta zdalnego debugowania systemu Windows na Windows 8.1

Narzędzia do debugowania dla systemu Windows 10 (WindDbg)

Analizowanie zrzutów awaryjnych, sprawdzanie rejestrów procesora podczas wykonywania kodu, debugowanie jądra i kodu trybu użytkownika — wszystko to jest możliwe dzięki programowi Windows Debugger (WinDbg) dla programistów systemu Windows 10.

Nowa wersja WinDbg została wydana w 2017 roku dla deweloperów systemu Windows 10 i ma bardziej nowoczesną grafikę, szybsze okna, pełnoprawną obsługę skryptów, zbudowaną z rozszerzalnego modelu danych debugera z przodu i centrum.

Przeczytaj więcej na temat podglądu WinDbg i dowiedz się o nowych funkcjach i aktualizacjach.

  • Pobierz podgląd WinDbg ze sklepu Microsoft Store
  • Pobierz narzędzia do debugowania dla systemu Windows 10 (z zestawu SDK)

Link do głównej publikacji