5 zautomatyzowanych programów makro do radzenia sobie z powtarzającymi się procesami w 2019 r

Ponieważ prawie wszystko, czego używamy w XXI wieku, jest skomputeryzowane, jeśli chodzi o wykonywanie powtarzalnych zadań na komputerze, wszyscy wiemy, ile cierpliwości potrzeba, aby proces ten trwał długo. Mamy również skłonność do popełniania błędów — w końcu błąd jest ludzki.

Konieczność wykonywania powtarzalnych zadań może pojawić się w wielu różnych sytuacjach. Na przykład musisz przenieść dużą ilość danych z arkuszy kalkulacyjnych do systemu zarządzania bazą danych (DMBS). Lub musisz zautomatyzować typowe zadania, takie jak wysyłanie wiadomości e-mail lub wyłączanie komputera w określonym czasie.

Jeśli jesteś właścicielem dużej firmy, musisz zatrudnić grupę przeszkolonych osób, które pomogą Ci przetwarzać dane, a może nawet będziesz musiał utworzyć zupełnie nowy dział w firmie, który zajmuje się tylko tym problemem.

Obie są złymi opcjami, ale na szczęście mamy na rynku szeroką gamę opcji oprogramowania, które pozwalają zautomatyzować wiele powtarzalnych procesów, których potrzebuje Twoja firma. Przeanalizujmy niektóre opcje dostępne w 2019 roku.

5 najlepszych programów do automatyzacji makr dla systemu Windows 10

1

Robotask

Robotask - oprogramowanie do makr

Robotask pozwala zautomatyzować szeroki zakres zadań na komputerze z systemem Windows. Możesz uruchamiać aplikacje zgodnie z harmonogramem, sprawdzać wiadomości e-mail, tworzyć kopie zapasowe plików poprzez pobieranie lub przesyłanie, harmonogram wysyłania wiadomości e-mail itp.

Za pomocą Robotask możesz tworzyć proste lub złożone zadania, w zależności od potrzeb. Jeśli chodzi o złożone możliwości automatyzacji tego oprogramowania, możesz tworzyć instrukcje IF / ELSE, pętle, ustawiać zmienne niestandardowe itp.

Robotask jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika niestandardowy interfejs, który pozwala po prostu wybrać potrzebne opcje, a następnie pozwala edytować je w dowolny sposób.

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy działań zaprojektowanych do pracy z plikami, Internetem, FTP, statystykami danych itp. Ze względu na szeroki zakres funkcji Robotask możesz również tworzyć niestandardowe skrypty, które można aktywować w określonych warunkach — po przeniesieniu plików i skopiowane, jeśli otrzymasz nowy e-mail, wszelkie inne przypadki.

Jedną z najlepszych cech Robotask jest to, że możesz uruchomić go jako usługę (SaaS), co pozwala zautomatyzować różne zadania, nawet jeśli nie jesteś zalogowany.

Inne ważne funkcje obejmują:

 • Zamknij system Windows w oparciu o różne wybrane przez ciebie wyzwalacze
 • Przetwarzaj pliki i foldery — kopiuj, przenieś, zmień nazwę, usuń
 • Zgodność z serwerami FTP i serwerami internetowymi (można używać przesyłania i pobierania itp.)
 • Zautomatyzuj proces wysyłania listów i plików pocztą e-mail
 • Wiadomości sieciowe jako winPopup — pozwalają śledzić swój zespół
 • Możesz użyć tego narzędzia jako budzika

Najnowsza wersja tej aplikacji oferuje szereg ekscytujących nowych funkcji, o których warto wspomnieć, w tym Excel Run Macro, plik SSL FTP Check, plik SFTP Check, dodany filtr i zmienne globalne w oknie dialogowym Zmienne, eksportować i importować zmienne globalne do zdalnego użytku.

Fakt, że Robotask oferuje tak szeroki zakres funkcji i prosty interfejs użytkownika, czyni to oprogramowanie jedną z najlepszych opcji automatyzacji makr na rynku.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić oficjalny podręcznik użytkownika Robotask.

Wypróbuj Robotask

— POWIĄZANE: Zautomatyzuj swój komputer z systemem Windows za pomocą tego użytecznego narzędzia

2)

Makro ToolWorks

Macro Toolworks to kompletny pakiet potężnych narzędzi automatyzacji do użytku na komputerach z systemem Windows. Można go używać do tworzenia skrzynek i rejestrowania makr oraz umożliwia odtwarzanie ich w aplikacji Windows lub za pomocą strony internetowej. Umożliwia to zdalne sterowanie makrami z dowolnego miejsca na świecie.

Każde makro można skonfigurować tak, aby reagowało zgodnie z szerokim zakresem wyzwalaczy — za pomocą skrótów tekstowych, skrótów klawiaturowych, kliknięć myszą, zmian w dowolnym folderze lub plikach itp. Makra utworzone w tym oprogramowaniu mogą również emulować użycie zwykły użytkownik, wysyłając wirtualne klawisze Windows i kliknięcia myszą, wypełniając formularze internetowe, wysyłając i odbierając wiadomości e-mail, wyodrębniając lub wstawiając dane do plików Excel itp.

Makro ToolWorks jest dostępne w trzech wersjach, każda o różnych możliwościach, w zależności od potrzeb użytkownika. Każda wersja umożliwia utworzenie innego zakresu typów makr.

Darmowa edycja:

 • Może otwierać wiele plików makr jednocześnie
 • Wielojęzyczny interfejs użytkownika
 • Można zapisać makra w jednym pliku dla łatwego dostępu
 • Szyfrowanie plików makr — pomaga chronić zawartość przed łatwym otwarciem Zintegrowana pomoc w edytorze poleceń
 • Może wyszukiwać w bazie danych makr według nazw, wyzwalaczy, opisów
 • Przycisk wyzwalacza, który włącza lub wyłącza wszystkie wyzwalacze makr

W wersji darmowej możesz ustawić proste klawisze skrótu, używać przycisków paska narzędzi makr z tekstem, ustawiać harmonogramy makr czasowych, uruchamiać makra podczas uruchamiania systemu Windows, zamykania itp.

Możesz również ustawić makra wyzwalacza podczas tworzenia, zmieniania lub usuwania plików. Pozwala to na bieżąco śledzić wszelkie zmiany, które zachodzą w czasie, i korygować je w razie potrzeby, wszelkie inne działania.

Edycja standardowa zawiera wszystkie funkcje Free Edition i dodaje:

 • Inteligentny rejestrator makr
 • Może importować i eksportować makra do iz XML
 • Może zastosować hasło do makr
 • Pasek stanu
 • Możliwość łatwego wyłączania makr i grup makr

Za pomocą Macro ToolWorks Standard można zautomatyzować wszystkie procesy w wersji darmowej, a także kontrolować modyfikatory klawiszy dla każdego wyzwalacza, otrzymywać powiadomienia o zmianie zawartości schowka lub zmianie stanu usługi Windows. Jedną z najlepszych funkcji dostępnych w wersji Standard jest to, że można ustawić określone wyzwalacze dla dowolnych aplikacji.

Profesjonalna edycja zawiera wszystkie funkcje dostępne w Wersji standardowej i dodaje:

 • Generuje redystrybucyjny plik .EXE, który umożliwia udostępnianie makr innym osobom
 • Szyfrowanie AES do plików makr — w przypadku ważnych plików

W wersji Professional Macro ToolWorks dodaje jeszcze więcej możliwości do tego, co może zrobić wersja standardowa, z funkcjami takimi jak polecenia Excel, parsowanie lub kompilacja XML itp.

Jeśli chcesz zobaczyć szerszy zakres funkcji, które każda wersja ma do zaoferowania i kupić wersję najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom, przejdź na oficjalną stronę MacroTool.

— ZWIĄZANE: 5 najlepszych programów automatyki domowej sterowanych głosem

3)

Pullover’s Macro Creator

Pulover-s-Macro-Creator - oprogramowanie makr

To oprogramowanie jest doskonałym darmowym i lekkim oprogramowaniem do tworzenia makr, które pozwala pisać skrypty, ma wbudowany rejestrator, może rejestrować dowolne użycie komputera, a także może automatyzować różne zadania.

Kreator makr może być używany zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących użytkowników, ponieważ oferuje wybór użycia wstępnie ustawionych skryptów lub pisania własnych za pomocą skryptu AutoHotkey.

Ta aplikacja może również rejestrować naciśnięcia klawiszy, ruchy myszy, ale także zachowuje kontrolę nad plikami, oknami itp., A także dostosowuje się do wstępnie wybranych danych wejściowych.

Inne ważne funkcje obejmują:

 • Polecenia kontrolne — pozwala kontrolować okna w tle
 • Polecenia okna — mogą maksymalizować, maksymalizować i ustawiać szeroki zakres ustawień okna
 • Wyszukaj określony obraz lub piksel na ekranie i reaguj zgodnie z charakterystyką makra
 • Pętle — można tworzyć proste i zaawansowane pętle, które umożliwiają łatwe przeglądanie folderów, plików tekstowych itp.
 • Ustaw „Jeśli instrukcje” — może reagować w określony sposób „jeśli” wydarzy się akcja
 • Wyrażenia automatycznego skrótu — mogą kontrolować aplikacje takie jak Excel, Word itp.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy dotyczącej korzystania z narzędzia Macro Creator, możesz znaleźć dobry samouczek na oficjalnej stronie.

Wypróbuj kreator makr Pullovera

— POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do planowania zadań Windows do pobrania

4

AutoIT

AutoIT - oprogramowanie makr

AutoIT to kolejna darmowa i łatwa w użyciu opcja oprogramowania, która pozwala łatwo tworzyć makra, edytować je zgodnie z własnymi potrzebami, a także może automatyzować szeroki zakres powtarzalnych procesów. Możesz uruchamiać programy, automatyzować naciśnięcia klawiszy i kliknięcia myszą, modyfikować funkcje systemu Windows itp.

Jedną z najlepszych cech tego programu jest to, że może on automatyzować proste funkcje tekstu i schowka, a także może być użytkownikiem do zmiany wpisów w rejestrze. Funkcje automatyzacji oferowane przez AutoIT są bardzo łatwe do zrozumienia i użytkowania oraz oferują szeroki zakres funkcji automatycznych.

Pakiet instalacyjny AutoIt zawiera wersje kompatybilne z x86 i x64 oraz zawiera pliki programu, dokumentację i przykłady, Aut2Exe — skrypt, który pozwala konwertować zadania makr na samodzielne pliki .exe, a także oferuje podstawową wersję edytora skryptów SciTE.

Autonomiczny edytor skryptów znajduje się również w pakiecie instalacyjnym, oferując dostosowaną wersję SciTE z wieloma dodatkowymi narzędziami do kodowania.

Pobierz AutoIT

— POWIĄZANE: Jakie jest najlepsze oprogramowanie do automatycznych badań w 2019 r.?

5

Rejestrator makr

Rejestrator makr - automatyczne oprogramowanie do makr

Macro Recorder to darmowe oprogramowanie do automatyzacji makr, które pozwala śledzić i rejestrować ruch myszy komputera, rejestrować naciśnięcia klawiszy, a także automatyzować powtarzające się zadania.

Możesz także użyć tej lekkiej aplikacji do edytowania makr, organizowania ich w foldery lub grupy, możesz przywrócić poprzednią pozycję dowolnego pliku, jeśli został on przeniesiony, i przechowuje wszystkie nagrania w łatwo dostępnym miejscu.

Niektóre z najważniejszych funkcji dostępnych w Mouse Recorder Premium obejmują:

 • Rejestruje nazwy, pozycje i rozmiary okien programu
 • Może wywołać określone makra, jeśli zostanie podjęte określone działanie
 • Eksport makr zgodny z PhraseExpress v14
 • Wbudowany edytor makr krok po kroku
 • Może zmienić prędkość odtwarzania nagrań
 • Detekcja pikseli z opcjami tolerancji kolorów
 • Inteligentna optymalizacja makr — automatycznie usuwa niepotrzebne kroki
 • Może być zainstalowany na przenośnych dyskach USB
 • Kompatybilność z wyświetlaczami HiRes (siatkówka)

Pobierz Macro Recorder

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji dostępnych na rynku w 2019 r., Które pozwalają z łatwością zautomatyzować różne działania na komputerze z systemem Windows, nagrywać dowolne wykonane działania, przechowywać dane i łatwo udostępniać je każdemu.

Opcje przedstawione na tej liście obejmują potrzeby zarówno użytkowników, którzy chcą wysokiej jakości profesjonalnego oprogramowania z mnóstwem funkcji, jak i użytkowników, którzy potrzebują szybkiego i bezpłatnego sposobu na zaspokojenie swoich potrzeb w zakresie automatyzacji.

Daj nam znać, którą opcję oprogramowania wybrałeś z tej listy w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji