10 najlepszych programów do plagiatu do wykrywania kopii treści w 2019 roku

Plagiat oznacza naśladowanie czyjejś pracy bez przypisywania autorowi oryginalnych napisów, a przez większość czasu, pierwotny właściciel treści, nie jest świadomy faktu, że jego dzieło zostało skopiowane.

Plagiat staje się coraz bardziej niepokojący, zwłaszcza w związku z tworzeniem tak wielu stron internetowych każdego dnia. Niestety wielu pisarzy i blogerów kopiuje pisma innych, a następnie używa ich na swoich blogach, nie oferując odpowiednich kredytów. Niezależni pisarze i właściciele firm również potrzebują pełnej kontroli oryginalności ich treści. Skopiowane treści okażą się szkodliwe dla czyjejś reputacji online i rankingów wyszukiwarek.

Ale na szczęście Google ewoluowało w tych czasach na tyle, aby wiedzieć, która treść jest już opublikowana, a która jest tylko kopią wcześniejszej wersji.

Narzędzia do sprawdzania plagiatu mogą pomóc w walce z kopiowanymi treściami i kradzieżą treści, a jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje treści są oryginalne, narzędzia te okażą się najlepszą bronią przeciwko plagiatowi. Istnieją różne narzędzia online i offline do wykrywania zduplikowanych treści, a my przedstawimy Ci to, co najlepsze.

Różnica między umyślnym i niezamierzonym plagiatem

Umyślne plagiat dotyczy osoby oskarżonej o nieoryginalną treść, która była świadoma faktu, że treść została skradziona. W takich przypadkach niektóre praktyczne narzędzia do sprawdzania plagiatu są koniecznością.

Z drugiej strony niezamierzony plagiat ma miejsce, gdy pisarz nie zdaje sobie sprawy z faktu, że treść jest kopiowana od kogoś innego, a nowy materiał zawiera ślady już opublikowanej treści. Cytaty bez odpowiednich kredytów są również zawarte w tej kategorii.

Dopasowanie stylów pisania spowoduje również zduplikowanie treści i może się zdarzyć, że styl pisania autora będzie pasował do innego.

W każdym razie, niezależnie od przyczyny skopiowanej treści, wynik zawsze wiąże się z upadkami obu stron. To jest dokładnie powód, dla którego autorzy potrzebują narzędzia do sprawdzania plagiatu i usługi, które są używane do wykrywania zduplikowanych treści i zarządzania tworzeniem oryginalnych artykułów.

O tym przewodniku

Przewodnik podzielony jest na dwie różne części. W pierwszej części wymienimy pięć najlepszych darmowych programów do sprawdzania plagiatów dostępnych na rynku. W większości przypadków mówimy o bezpłatnych platformach do sprawdzania plagiatu, które są dostępne online.

W drugiej części tego przewodnika wymienimy pięć płatnych rozwiązań sprawdzających plagiat. W porównaniu do ich bezpłatnych odpowiedników, narzędzia te oferują dodatkowe funkcje i usługi, które pomogą Ci udoskonalić pisanie.

Oto najlepsze programy plagiatowe, które okażą się bardzo przydatne, aby upewnić się, że twoje treści lub akademickie teksty są w 100% oryginalne.

5 najlepszych darmowych programów do sprawdzania plagiatu

1. Gramatycznie

gramatyczne sprawdzanie plagiatu

Oprócz wykrycia problemów związanych z plagiatem treści, oprogramowanie sprawdza również cały tekst i oferuje opcję korekty ponad 205 rodzajów błędów gramatycznych. Narzędzie to sprawdza plagiat na ponad 8 miliardach stron internetowych w ciągu zaledwie kilku sekund i natychmiast zapewnia raporty. Zawiera pole wykrywania plagiatu, a oprogramowanie jest uważane za jedno z najlepszych dostępnych narzędzi do wykrywania plagiatu.

Gramatyka jest również znana jako jedna z najlepszych automatycznych korektorów i natychmiast koryguje błędy. Narzędzie jest przydatne dla profesjonalnych autorów treści, aby uzyskać korektę tekstu oraz wyeliminować błędy ortograficzne i gramatyczne. Może również wzbogacić twoje słownictwo, oferując różne opcje treści.

Nauczyciele i uczniowie mogą korzystać z tego narzędzia, aby znaleźć duplikaty online, a wyświetli on odsetek skopiowanych treści, dlatego jest zalecany do użytku akademickiego.

Wypróbuj Grammarly Plagiarism Checker

 • 2. Plagiatisma

  Jest to wielofunkcyjne narzędzie do wykrywania plagiatów, które jest podstawowe, a także proste w użyciu. Mogą z niego korzystać studenci, pisarze, nauczyciele i wszelkiego rodzaju członkowie branży literackiej. Narzędzie obsługuje ponad 190 języków.

  Możesz skopiować i wkleić tekst lub wpisać go w odpowiednim polu. Możesz także podać adres URL lub przesłać plik ze swojego komputera. Obsługiwane typy to: HTML, TXT, DOC, RTF, DOCX, XLS, XLSX, ODT, PDFR, EPUB, FB2 i PDB.

  Możesz szybko sprawdzić zawartość, pobierając rozszerzenia Firefox i Chrome. Darmowa wersja programu zawiera ograniczoną liczbę kontroli plagiatu, więc jeśli szukasz narzędzia do szerokiego zastosowania, powinieneś poszukać gdzie indziej.

  Darmowa wersja programu oferuje korzyści, o których wspomnieliśmy powyżej. Jeśli się zarejestrujesz, możesz przejść na członkostwo Premium.

  Wypróbuj Plagiarisma

  3. Dupli Checker

  Jest to również jedno z najbardziej użytecznych bezpłatnych narzędzi do wykrywania plagiatu w Internecie, a nawet jeśli nie ma fantazyjnego interfejsu, z pewnością wykona zadanie najlepiej, jak to możliwe. Aby skorzystać z narzędzia, nie musisz nic płacić. Niezależnie od tego, czy jesteś jednorazowym użytkownikiem, czy planujesz uczynić ten instrument głównym, będziesz go używać przez długi czas, czy codziennie, nie będziesz musiał płacić za subskrypcję.

  Narzędzie jest bardzo łatwe w użyciu, a otrzymasz podstawowy układ, który nie wymaga wcześniejszego doświadczenia z narzędziami do wykrywania plagiatów. Umożliwi to skopiowanie i wklejenie zawartości w polu tekstowym i zaznaczenie go lub przesłanie pliku Docx lub pliku tekstowego z komputera.

  Oprogramowanie pozwala na wykonanie 50 kontroli plagiatów dziennie, jeśli zdecydujesz się zarejestrować za darmo. Jeśli nie chcesz się rejestrować, będziesz ograniczony tylko do jednego czeku każdego dnia.

  Wypróbuj Dupli Checker

  • 4. Copyscape

   Copyscape oferuje bezpłatne narzędzie do sprawdzania plagiatu do znajdowania kopii stron internetowych w Internecie. Narzędzie zapewnia również dwa bardziej profesjonalne rozwiązania zapobiegające oszustwom i kradzieży treści. Copyscape Premium zapewnia silniejszą możliwość wykrywania plagiatu niż bezpłatna usługa, a także oferuje więcej funkcji, w tym wyszukiwanie partii, sprawdzanie oryginalności kopiowania i wklejania, indeks prywatny, interfejs API i śledzenie spraw.

   Copysentry to druga opcja, która zapewnia kompleksową ochronę Twojej witryny poprzez automatyczne skanowanie Internetu codziennie lub co tydzień. Prześle Ci wiadomość e-mail, gdy nowe kopie treści zostaną znalezione gdzieś w sieci.

   Copyscape oferuje również bezpłatne banery ostrzegające przed plagiatem na twojej stronie internetowej, aby ostrzec potencjalnych plagiatów przed kradzieżą twoich treści. Oprogramowanie zawiera bezpłatne narzędzie do porównywania dwóch artykułów lub stron internetowych, a także obszerny przewodnik na temat radzenia sobie z plagiatem.

   Wypróbuj Copyscape

   5. SmallSEOTools

   To wyjątkowa strona i na tej platformie można uzyskać kilka narzędzi z bogatymi funkcjami. Nawet jeśli moduł sprawdzania plagiatu nie jest zbyt zaawansowany, użytkownicy uwielbiają to narzędzie, ponieważ jest ono bezpłatne. Aby skorzystać z oprogramowania, wystarczy skopiować i wkleić treść w polu pokazanym online, a następnie kliknąć zielony przycisk z napisem Sprawdź plagiat. Twój tekst zostanie następnie przeskanowany w poszukiwaniu zduplikowanych treści.

   Tekst wprowadzany online zostanie dokładnie zeskanowany, podobnie jak sieć. Prawdopodobnie zobaczysz trochę czerwieni w wynikach, a to dlatego, że standardowe frazy mogą wywoływać czerwone flagi. W przypadku, gdy istnieją pełne zdania, które nie są oryginalne, narzędzie znajdzie oryginalne źródło wszystkich plagiatów lub nieoryginalnych treści skopiowanych z sieci.

   Frazy lub zdania pokazane na czerwono już istnieją w Internecie i nie przejdą testów plagiatu Google.

   Ten darmowy program do sprawdzania plagiatu może być wykorzystywany do sprawdzania przepisanej lub odwróconej zawartości w celu wyeliminowania spójności, a jego zalety nie ograniczają się do czarnych i szarych technik SEO.

   Wypróbuj SmallSEOTools Plagiarism Detector

   5 najlepiej płatnych kontrolerów plagiatu

   1. Copyleaks

   Jest to oparta na chmurze platforma uwierzytelniania, która umożliwia śledzenie sposobu korzystania z treści eLearning w Internecie. Platforma zawiera różne sekcje do celów edukacyjnych i biznesowych. Sekcja biznesowa jest skierowana do agencji SEO i wydawców, a sekcja edukacyjna skierowana jest do szkół, uniwersytetów i studentów. Narzędzie może skanować zawartość w różnych formatach plików i we wszystkich językach Unicode.

   Copyleaks pozwoli ci korzystać z narzędzia API do wyszukiwania plagiatów w całej sieci. Narzędzie oferuje również aplikację mobilną wraz z dodatkiem MS Office, którego można użyć do sprawdzenia plagiatu podczas pisania dokumentu w MS Word.

   Aby móc sprawdzić plagiatowe treści e-learningowe, najpierw musisz utworzyć konto za darmo. Niestety na pierwszych dziesięciu stronach jest za darmo.

   Jeśli zdecydujesz się zarejestrować za darmo, będziesz mógł sprawdzić 2500 słów każdego miesiąca. Istnieją również elastyczne plany subskrypcji, które zaczynają się od 9,99 USD co miesiąc, aby sprawdzić do 25 000 słów bez limitu dnia.

   Wypróbuj Copyleaks

   • 2. Sprawdź plagiat

    W przeciwieństwie do bardziej bezpłatnych narzędzi do sprawdzania plagiatu, PlagiarismCheck wiąże się z pewnymi ograniczeniami poprzez ustawienie limitu liczby słów. Oprogramowanie może być bardzo przydatne, jeśli chcesz sprawdzić nieograniczoną liczbę dokumentów i stron. Co więcej, będziesz musiał martwić się formatami plików, ponieważ ma wszystkie funkcje do akceptowania wszelkiego rodzaju formularzy.

    Niektóre narzędzia plagiatu mogą nie być dostępne ze wszystkich lokalizacji, ale dzięki temu jesteś wolny od takich ograniczeń. Możesz uzyskać dostęp do tego narzędzia z dowolnego miejsca na świecie i jest to najlepsza alternatywa Copyscape. Możesz go użyć do sprawdzenia autentyczności przesyłanych Ci tekstów.

    Jeszcze fajniejsze jest to, że jeśli chcesz pobrać raport o plagiatach, będziesz w stanie zrobić to natychmiast. Z drugiej strony wielu użytkowników martwi fakt, że produkt nie udziela żadnej gwarancji. To okaże się poważną porażką w przypadku, gdy myślisz o wniesieniu pozwu.

    Wypróbuj PlagiatismCheck

    3. PlagTracker

    Jest to szybkie narzędzie do wykrywania plagiatu, które przeszukuje zarówno akademickie bazy danych, jak i strony internetowe, kopiując i wklejając teksty lub przesyłając pliki. Narzędzie adresowane jest do różnych grup użytkowników, nauczyciele, studenci, właściciele witryn i wydawcy mogą czerpać korzyści z jego zalet i zalet.

    Narzędzie oferuje szczegółowe raporty, a użytkownik zostanie poinformowany o tym, które części tekstu należy cytować. Zapewni także listę źródeł, z których można korzystać. Oprogramowanie obsługuje sześć języków, w tym angielski, francuski, rumuński, hiszpański, niemiecki i włoski. Nie masz opcji przesyłania plików w wersji bezpłatnej i musisz uzyskać pakiet premium, aby Twoje treści zostały przesłane i sprawdzone pod kątem plagiatu.

    W cenie 7,49 USD miesięcznie możesz przesyłać i sprawdzać także większe pliki o szybszym czasie przetwarzania. Narzędzie zapewnia również kontrolę gramatyki i nieograniczoną objętość sprawdzania dla wielu dokumentów.

    Narzędzie pomaga uczniom, nauczycielom, właścicielom stron internetowych i wszystkim innym, którzy są zainteresowani ochroną swoich tekstów. Ten wykrywacz plagiatów gwarantuje, że wszystko, co napiszesz, zostanie dokładnie sprawdzone przez oprogramowanie do plagiatu online, aby upewnić się, że treść jest oryginalna. Proces recenzowania treści obejmuje kilka podstawowych kroków.

    Oprogramowanie zawiera ponad 20 milionów prac naukowych. Na koniec otrzymasz raport o plagiatach, który zawiera informacje o sekcjach skanu, które należy zacytować. Narzędzie zaoferuje również listę źródeł do wyboru.

    Wypróbuj PlagTracker

    • 4. PlagScan

     To narzędzie do wykrywania plagiatów jest skierowane zarówno do biznesu, jak i osób fizycznych i może z powodzeniem sprawdzać teksty. Nie musisz niczego pobierać, aby móc korzystać z programu. Narzędzie oferuje trzy opcje przeprowadzania kontroli plagiatu. Możesz wybrać bezpośrednio wklejając tekst do odpowiedniego pola, importując plik z Internetu, wprowadzając jego adres URL w wyznaczonej lokalizacji lub przesyłając go z miejsca w chmurze (Dysk Google, Dropbox i OneDrive) lub przesyłając plik z Twój komputer.

     Użytkownicy będą płacić na żądanie zgodnie ze swoimi potrzebami, a firma będzie mogła zintegrować Plagscan z różnymi systemami zarządzania treścią i nauczaniem. Interfejs narzędzia jest dość zaawansowany w porównaniu z innymi programami do plagiatu.

     Użytkownicy prywatni muszą płacić 5,99 USD co miesiąc, a czas przechowywania w Internecie będzie wynosić nawet do sześciu miesięcy. Konta skierowane do szkół, firm i uniwersytetów zaczynają się od 19,99 USD każdego miesiąca z nieograniczonym czasem przechowywania online i różnymi funkcjami chmury.

     Wypróbuj PlagScan

     5. Kontroler plagiatów Unicheck

     Ilekroć potrzebujesz pomocy oprogramowania przeciw plagiatowi, będziesz bezpieczny, jeśli wybierzesz Unicheck. Po przesłaniu artykułu formatowanie narzędzia pozostanie takie samo. Twoje teksty będą miały tę samą liczbę stron, obrazów, streszczeń i tak dalej. Program może sprawdzać więcej plików jednocześnie, a teraz będziesz musiał skanować je wszystkie po kolei.

     Może sprawdzać do 5 dokumentów jednocześnie i bez względu na to, jaki rozmiar sprawdzany jest plik, będzie działać od razu bez spowolnienia. Narzędzie obsługuje 99% formatów tekstowych, ale nie będziesz w stanie sprawdzić formatów plików graficznych. Możesz również pobrać raporty podobieństwa w formacie PDF, aby kontynuować pracę nawet w trybie offline.

     Narzędzie wykorzystuje różne zakreślacze, aby pokazać wszystkie podobieństwa w raporcie plagiatowym Unicheck. Zobaczysz bardzo łatwo, które części treści zawierają skopiowany tekst, który powinien być odpowiednio cytowany. Każdego miesiąca zespół produkcyjny Unicheck wydaje nowe funkcje i dodatki do interfejsu, tak jakbyś został zarejestrowanym klientem, będziesz mógł uzyskać dostęp do wszystkich z nich.

     Wypróbuj Unicheck Plagiarism Checker

     Wniosek

     W erze technologii, w której żyjemy, narzędzie do sprawdzania plagiatu jest naprawdę niezbędne do ochrony treści. W niektórych przypadkach plagiat może skutkować procesami sądowymi, zarzutami karnymi, a czasem nawet więzieniem. Nawet jeśli popełnisz niezamierzony plagiat, w oczach prawa nadal będzie on postrzegany jako plagiat, a to bardzo ważne, aby o tym pamiętać.

     Skorzystaj z jednego z tych zaufanych narzędzi, zgodnie ze swoimi potrzebami, i wyeliminuj ryzyko ukarania za plagiat. Korzystając z oprogramowania do plagiatów, będziesz mieć pewność, że Twoje treści są w 100% oryginalne.

Link do głównej publikacji