5 najlepszych programów do tworzenia kopii zapasowych firmy Microsoft do ochrony danych

W tym artykule przyjrzymy się 5 najlepszemu oprogramowaniu do tworzenia kopii zapasowych firmy Microsoft. Należy zauważyć, że wszystkie są różne, więc to, czego chcesz użyć, będzie bardzo zależeć od tego, co chcesz zrobić.

Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Microsoft dla Windows 10

1

Kopia zapasowa systemu Windows 10

oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych firmy Microsoft

Jeśli szukasz najprostszego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych plików, Kopia zapasowa systemu Windows 10 jest odpowiedni dla ciebie. Jest to również najłatwiejszy w konfiguracji.

Aby go znaleźć, kliknij ikonę Windows w lewym dolnym rogu komputera, kliknij „Ustawienia”, a następnie wpisz „Kopia zapasowa” w wyszukiwaniu. Wybierz dysk zewnętrzny, którego chcesz użyć, kliknij więcej opcji, aby upewnić się, że chcesz wykonać kopię zapasową plików i folderów, a następnie kliknij przycisk kopii zapasowej teraz.

Jedną z najbardziej oczywistych zalet korzystania z tego jest to, że jest całkowicie darmowy. Wszystko czego potrzebujesz to zewnętrzny dysk twardy, a nawet pamięć USB, i jesteś gotowy do pracy.

Pamiętaj, że podobnie jak OneDrive poniżej, ta opcja nie pozwoli ci przywrócić całego dysku twardego. W tym celu potrzebujesz bardziej niezawodnego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych z dodatkowymi funkcjami, takimi jak Paragon Backup Odzyskiwanie, o którym mówię poniżej.

 • 2)

  OneDrive

  oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych firmy Microsoft

  OneDrive jest prawdopodobnie najbardziej znanym oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych firmy Microsoft. To rozwiązanie może być dla Ciebie najlepsze, jeśli chcesz udostępniać pliki i foldery, czego nie można wykonać w przypadku kopii zapasowej systemu Windows 10 powyżej.

  OneDrive umożliwia przechowywanie wszystkich plików i folderów w jednym miejscu. Podobnie jak w przypadku wielu rozwiązań do przechowywania danych w chmurze, umożliwia także pracę nad pojedynczymi plikami w dowolnym miejscu. Oznacza to, że dawne czasy wysyłania sobie dokumentu pocztą e-mail i pamiętania, który dokument jest najnowszy, dawno minęły.

  Możesz pracować nad plikiem bez względu na to, gdzie jesteś, a dzięki aplikacjom na iOS, Androida i Windows możesz pracować w podróży, korzystając z dowolnego posiadanego urządzenia mobilnego.

  Możesz także użyć OneDrive do współpracy z innymi ludźmi. Oznacza to, że wielu użytkowników może pracować nad tym samym dokumentem, umożliwiając wszystkim przeglądanie natychmiastowych aktualizacji i komentowanie tych aktualizacji w razie potrzeby.

  Podobnie jak w przypadku kopii zapasowej systemu Windows 10, OneDrive jest bezpłatną usługą, jeśli potrzebujesz tylko 5 GB przestrzeni dyskowej. Jeśli potrzebujesz więcej, będziesz musiał zapłacić.

  Warto zauważyć, że OneDrive nie jest rozwiązaniem, którego chcesz, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową wszystkiego na komputerze. Jeśli szukasz oprogramowania, które wykona kopię zapasową całego dysku twardego, możesz przeczytać poniższy artykuł.

  • 3)

   Microsoft Azure

   oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych firmy Microsoft

   Według Microsoft „Microsoft Azure to stale rozwijający się zestaw usług w chmurze, który pomaga Twojej organizacji sprostać wyzwaniom biznesowym. To wolność tworzenia, zarządzania i wdrażania aplikacji w ogromnej, globalnej sieci przy użyciu ulubionych narzędzi i struktur ”.

   Microsoft Azure to nasza pierwsza opcja, której można użyć do wykonania kopii zapasowej wszystkiego. W rzeczywistości, ponieważ Microsoft Azure zapewnia zwirtualizowane przetwarzanie danych przez Internet (IaaS lub Infrastructure-as-a-Service), wszystko, co robisz: przechowywanie, hosting, obliczenia, praca w sieci, jest w chmurze i do pewnego stopnia jest już wspierane w górę.

   Nie oznacza to, że nie musisz tworzyć własnych kopii zapasowych podczas korzystania z Microsoft Azure. Aby uchronić się przed przypadkowym usunięciem wszystkiego, coraz popularniejszego oprogramowania ransomware i uszkodzeniem danych, nadal musisz tworzyć własne kopie zapasowe.

   Microsoft Azure jest naturalnym następnym krokiem, jeśli Twoja organizacja już korzysta z produktów Microsoft, ponieważ jest to dość płynne przejście z przetwarzania lokalnego lub serwerowego na przetwarzanie w chmurze przy użyciu platformy Azure.

   Dzięki możliwościom IaaS i PaaS oraz ogromnemu zakresowi usług i funkcji Microsoft Azure prawdopodobnie nie jest dla Ciebie, jeśli jesteś jednoosobowym show lub małą firmą.

   Jeśli potrzebujesz czegoś mniej złożonego i znacznie mniej kosztownego, zapoznaj się z tym artykułem, aby znaleźć zakres oprogramowania, które spełni Twoje potrzeby.

   • 4

    System Center Data Protection Manager

    System Center Data Protection Manager

    Data Protection Manager (DPM) to niezwykle wszechstronna metoda tworzenia kopii zapasowych danych. Można go używać do tworzenia kopii zapasowych serwerów Windows, w tym Microsoft SQL Server, Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint, wirtualizacji (Microsoft Hyper-V) i serwerów plików.

    Jednak, co może być ważne dla czytelników pracujących samodzielnie lub w małych organizacjach, DPM może być również używany do tworzenia kopii zapasowych komputerów stacjonarnych i laptopów z systemem Windows.

    Zanim zdecydujesz, że DPM jest dla Ciebie dobrym wyborem, warto zauważyć, że działa on tylko w systemie Windows Server 2012 lub 2016. Musisz także zdecydować, czy chcesz użyć dedykowanego serwera fizycznego lub maszyny wirtualnej. Oba mają zalety i wady, dlatego uwzględnienie potrzeb Twojej organizacji jest ważne.

    Korzystanie z DPM nie polega tylko na pobraniu oprogramowania, kliknięciu kilku przycisków i obejrzeniu oprogramowania.

    Musisz upewnić się, że masz wymagania wstępne instalacji, upewnić się, że wszystko jest kompatybilne, skonfigurować serwer SQL, a następnie skonfigurować DPM. Ponieważ nie jest to prosta operacja, zalecamy przeczytanie instrukcji instalacji firmy Microsoft.

    • 5

     Kopia zapasowa Paragon Poprawa

     oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych firmy Microsoft

     Chociaż wszystkie powyższe mają swoje zalety i wady, jeśli chodzi o pełną ochronę danych, nie ma łatwej w użyciu opcji obejmującej wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli tego właśnie szukasz, Paragon Backup Warto rozważyć odzyskanie. Paragon nie jest rozwijany przez Microsoft, ale jest prawdopodobnie najlepszym narzędziem do tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows 10.

     Kopia zapasowa Paragon Odzyskiwanie danych chroni komputer i dane przed zwykłymi, awariami dysków twardych i błędami systemu po aktualizacji programu, a nawet bardziej niepokojącymi zagrożeniami, takimi jak wirusy i oprogramowanie ransomware. Ponadto narzędzia są dostępne jako bezpłatny okres próbny!

     Wszystko, co musisz zrobić z Paragon Backup Odzyskiwanie polega na pobraniu oprogramowania, a następnie postępowaniu zgodnie z instrukcjami. Możesz wykonać kopię zapasową dysków twardych, partycji oraz folderów i plików za pomocą kilku kliknięć przycisku.

     • Pobierz teraz Paragon Backup Poprawa

     Ale jeszcze lepiej, możesz wykonać kopię zapasową całego systemu Windows, co pozwoli ci odzyskać wszystko, nawet jeśli twój system operacyjny nie będzie działał. Jest kilka dodatkowych rzeczy, które musisz zrobić, aby wykonać kopię zapasową systemu Windows, ale nadal nie jest to trudne.

     Podsumowanie oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych firmy Microsoft

     Moim zdaniem, dla przeciętnego użytkownika, który chce tworzyć kopie zapasowe folderów i plików, pierwsze dwie opcje są prawdopodobnie najlepsze. Jeśli szukasz czegoś więcej, Paragon Backup Odzyskiwanie to prawdopodobnie droga, ponieważ nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych ani wiedzy.

     Zastanów się, czego potrzebujesz, a nie koniecznie tego, co robi oprogramowanie. Nie ma sensu konfigurowanie systemu z setką różnych funkcji, gdy wszystko, co naprawdę chcesz zrobić, to tworzenie kopii zapasowych zdjęć rodzinnych i arkuszy kalkulacyjnych rachunków domowych.

     Tak jak w przypadku wszystkich programów, najlepsze dla Ciebie są całkowicie subiektywne. Pomyśl o tym, czego możesz użyć łatwo i szybko, bez konieczności szkolenia, a to prawdopodobnie najlepsza opcja dla Ciebie.

Link do głównej publikacji