Jakie są najlepsze aplikacje budżetowe, których mogę używać na komputerze i telefonie?

Wybierając aplikacje do budżetowania, często napotykasz dwie główne opcje: możesz wybrać najlepszą aplikację do budżetowania dla konkretnej platformy lub najlepszą aplikację do budżetowania na wiele platform.

W tym artykule skupiono się na tym drugim, ale najpierw przyjrzyjmy się, jak różni się dwa programy finansowania domu.

Teraz aplikacje budżetowe specyficzne dla platformy są ściśle kodowane do działania z jednego systemu, to znaczy jednego systemu operacyjnego, takiego jak Windows lub urządzenia przenośne.

Natomiast międzyplatformowe programy budżetowania (także oprogramowanie do budżetowania wieloplatformowego) działają z dowolnego preferowanego systemu operacyjnego — Windows, Linux lub macOS i urządzeń mobilnych.

Istnieje wiele interesujących opcji, z których każda stanowi mocny argument za najlepszą aplikacją budżetową na wiele platform.

Oto najbardziej imponujące oprogramowanie budżetowe dla systemów operacyjnych na telefony komórkowe i komputery PC.

Śledź swoje wydatki na wszystkich urządzeniach dzięki tym aplikacjom budżetowym

1

GnuCash

GnuCash najlepsza międzyplatformowa aplikacja budżetowa

GnuCash od dawna uważany jest za jedno z najlepszych programów do budżetowania i księgowości finansowej dla osób prywatnych i małych firm.

Aplikacja jest dostępna dla systemów Windows, Mac OS X, Linux, BSD, a nawet Solaris i jest licencjonowana na licencji GNU / GPL, co oznacza, że ​​jest bezpłatna.

Na telefon z Androidem możesz pobrać wersję GnuCash na Androida. Pozwala uchwycić wszystko w ruchu, a następnie zaimportować do wersji na komputer.

Szukasz najlepszego oprogramowania do finansowania domu? Oto najlepsze opcje.

Ogólnie rzecz biorąc, jest dość łatwy w użyciu, ale nie popełnij błędu: jest to niezwykle potężny i elastyczny system.

Rzeczywiście, jego bogata kolekcja wspaniałych funkcji pozwoli ci tworzyć nie tylko proste indywidualne budżety, ale także złożone zestawienia budżetowe.

Ponadto umożliwia pobieranie bardzo szczegółowych raportów budżetowych, które pomagają zobaczyć, dokąd idą Twoje pieniądze, porównując rzeczywiste kwoty z planem.

Wreszcie, jest szybki i bardzo intuicyjny w użyciu, nie wspominając o tym, że jest oparty na profesjonalnych zasadach budżetowania, aby zapewnić, że zawsze otrzymujesz dokładne wyciągi.

Pobierz aplikację budżetową GnuCash

2)

Międzyplatformowy moduł do śledzenia / planowania budżetu

Mięta wieloplatformowa aplikacja do śledzenia i planowania budżetu najlepsza międzyplatformowa aplikacja budżetowa

Bezpłatna międzyplatformowa aplikacja budżetowa Mint wykracza poza typowe zadania monitorowania budżetu i działa jako niezawodny asystent finansowy. Szczególnie podoba mi się funkcja śledzenia rachunków.

Widzisz, nie będzie to tylko śledzenie każdego z rachunków … aplikacja robi wszystko, aby wysyłać Ci powiadomienia o zbliżających się terminach płatności, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnego.

W ten sposób ostatecznie pożegnasz się z irytującymi opłatami za opóźnienia w płatnościach. Moim drugim ulubionym składnikiem są genialne wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy.

Mint jest jedną z niewielu aplikacji budżetowych, które wykorzystują sztuczną inteligencję do zrozumienia twoich nawyków związanych z wydatkami i regularnie oferują ci sugestie, które pomogą ci zmniejszyć wydatki.

Na przykład poinformuje Cię o nietypowych opłatach na koncie, a także o tym, w jaki sposób możesz zaoszczędzić pieniądze ze swoich budżetów.

Daje nawet bezpłatną ocenę kredytową wraz z praktycznymi propozycjami, które pomogą Ci poprawić twoją zdolność kredytową. W skrócie, niewiele programów do budżetowania może pasować do doskonałości wieloplatformowej aplikacji budżetowej Mint.

Zarejestruj się w aplikacji Mint

3)

YNAB

YNAB najlepsza aplikacja budżetowa na wiele platform

YNAB to kolejna wieloplatformowa aplikacja do budżetowania, której możesz zaufać, aby pomóc ci teraz przejąć kontrolę nad swoim przeznaczeniem finansowym.

Jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego to nagradzane oprogramowanie do zarządzania finansami ma wielu użytkowników śpiewających pochwały, po prostu przejrzyj niezwykły zestaw niesamowitych funkcji.

Od synchronizacji banku (łączy konta bankowe), informacji o wydatkach w czasie rzeczywistym, narzędzia do spłaty zadłużenia (wyjść z nieściągalnych długów), aż do śledzenia celów finansowych — ta aplikacja ma wszystko.

Kontroluj finanse swojej małej firmy dzięki temu oprogramowaniu finansowemu.

Aplikacja ma jedno z najlepszych narzędzi do raportowania i wyświetla kolorowe wykresy i wykresy kołowe, aby pomóc Ci zrozumieć swoje monety.

Ponadto firma ma doskonały osobisty zespół wsparcia, który chętnie trzyma rękę, dopóki nie możesz wygodnie obsługiwać programu.

Możesz wypróbować międzyplatformowy budżet YNAB przez pierwsze 34 dni, ale jeśli chcesz subskrybować bezpośrednio, stawka miesięczna wynosi 6,99 USD i jest bardzo godna.

Uzyskaj bezpłatną wersję próbną aplikacji budżetowej YNAB

4

Goodbudget

Goodbudget App najlepsza międzyplatformowa aplikacja budżetowa

Od komputera domowego do urządzenia mobilnego, Goodbudget został stworzony, aby pomóc Ci kontrolować wydatki i ostatecznie zaoszczędzić dzięki sprytnemu budżetowaniu.

W rzeczywistości Goodbudget korzysta z wysoce efektywnego systemu budżetowania kopert, aby pomóc Ci naprawić swoje finanse.

Na początek budżetowanie kopert polega na wkładaniu gotówki do wyznaczonej liczby „kopert” w zależności od kategorii wydatków.

Pomaga Ci zachować ostrożność finansową, ponieważ wyczerpanie koperty oznacza, że ​​musisz przestać wydawać pieniądze do następnego miesiąca.

Ta aplikacja pozwala łatwo ustawić gotówkę (na „kopertę”) i zarządzać nią, a dzięki tej rewolucyjnej technice — w końcu utrzymać wszelkie nieostrożne nawyki.

Podobnie jak pozostałe aplikacje walczące o tytuł najlepszej wieloplatformowej aplikacji budżetowej, to oprogramowanie jest dostępne do użytku na iPhonie, Androidzie i Internecie.

Jeśli chodzi o cenę, zawsze darmowa wersja zapewnia do 20 kopert (10 zwykłych plus 10 dodatkowych) i dostęp z dwóch urządzeń i powinna zaspokoić większość podstawowych potrzeb.

Jednak aktualizacja odblokowuje więcej możliwości, w tym nieograniczoną liczbę kopert.

Przy cenie 6 USD miesięcznie nawet cena programu zależy od budżetu!

Pobierz teraz aplikację Goodbudget

Wniosek

Ze względu na ich rozbudowane funkcje, intuicyjność i stabilność na wszystkich platformach, w tym Linux, Gnucash, Mint, YNAB i Goodbudget zajmują wysokie pozycje w kategorii aplikacji budżetowych na wiele platform.

Z tego powodu nie byłoby zaskoczeniem, gdyby jedna z nich została uznana za najlepszą aplikację budżetową na wiele platform.

Co ważne, wszystkie z nich powinny pomóc w osiągnięciu celów finansowych polegających na wydostaniu się z długów, zaoszczędzeniu większej ilości pieniędzy i zaprzestaniu płacenia do wypłaty.

Link do głównej publikacji