Jakie najlepsze oprogramowanie do kopiowania Blu Ray można zainstalować na komputerze?

Czy wiesz, że możesz teraz skopiować Blu-Ray na swój komputer? Chcesz wiedzieć jak? Śledź ten artykuł. W tym miejscu pokażemy Ci najlepsze oprogramowanie do kopiowania Blu-ray, które można wykorzystać do kopiowania / nagrywania filmów Blu-ray na twardym dysku komputera, a nawet DVD.

Blu-ray to potężny nośnik pamięci wideo, który może przechowywać setki gigabajtów filmów w wysokiej rozdzielczości i ultra wysokiej rozdzielczości. I chociaż nie jest obsługiwany w żadnym domyślnym komputerowym odtwarzaczu multimedialnym, istnieje oprogramowanie innych firm, które można wykorzystać do odtwarzania jego filmów.

Jednak takie oprogramowanie może być czasami zawodne lub, co gorsza, bardzo kosztowne. Co więcej, dyski Blu-ray są bardzo delikatne i mogą łatwo zostać porysowane lub uszkodzone. Dlatego, aby temu zapobiec, najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest skopiowanie ich lub utworzenie kopii zapasowej na dysku twardym komputera lub, bardziej odpornym, na dysku DVD.

Kopiowanie płyt Blu-ray / plików / folderów ISO nie jest tak łatwe jak „Ctrl + C” i „Ctrl + V”. Wymaga użycia niektórych zaawansowanych „programów do kopiowania”, które są technicznie oznaczone oprogramowaniem do kopiowania Blu-ray.

Dlatego w tym artykule opiszemy pięć najlepszych programów do kopiowania Blu-ray.

5 najlepszych programów do kopiowania Blu Ray do użytku w 2019 roku

1

Blue-Cloner

oprogramowanie do kopiowania blu rayBlue-Cloner jest prawdopodobnie jednym z najbardziej niezawodnych programów do kopiowania Blu-ray na rynku. Jest to najlepszy wybór tysięcy użytkowników na całym świecie do kopiowania dysków Blu-ray na pusty dysk twardy lub napęd DVD.

Oprogramowanie jest kompatybilne ze wszystkimi wersjami systemu Windows, od Windows 7 w górę (do Windows 10). Ponadto system komputerowy musi mieć co najmniej 2 GB pamięci RAM, wolne miejsce na dysku twardym> 500 GB oraz napęd Blu-ray (obsługiwany przez BD-R).

Blue-Cloner jest bardzo łatwy w użyciu, ponieważ cały proces kopiowania jest wykonywany zaledwie kilkoma kliknięciami, a także jest przystosowany do uruchamiania optymalnej kopii Blu-ray 1: 1. W szczególności Blue-Cloner kopiuje filmy w następujących trybach: Pełny film, Tylko film, Kopiowanie podzielone i Kopiowanie niestandardowe.

Ponadto, jeśli wideo Blu-ray, które chcesz skopiować, jest zabezpieczone przed kopiowaniem (ze znakami wodnymi Cinava), Blue-Cloner może go obejść.

Inne kluczowe funkcje Blue-Cloner to: instalacja jednym kliknięciem, kompatybilność krzyżowa (z wieloma nagrywarkami i napędami Blu-ray), tworzenie wielu kopii, brak blokowania zasobów, odtwarzanie wideo Blu-ray, obsługa 4K UHD, 24-godzinny klient opinie (czat na żywo i e-mail) i więcej.

Kopiowanie wideo Blu-ray za pomocą Blue-Cloner odbywa się za pośrednictwem dwóch kanałów — One-click (Express) i Professional (Expert). Pierwszy z nich to szybka kopia filmów Blu-ray BD, a drugi oferuje bardziej zaawansowane warianty kopiowania. Zasadniczo praktycznie wszystkie dostępne opcje kopiowania są obsługiwane w Blue-Cloner. Dzięki temu jest to jedno z najlepszych dostępnych programów do kopiowania Blu-ray.

Blue-Cloner oferuje bezpłatną wersję próbną (na tydzień) nowym użytkownikom. Pełna wersja jest dostępna w stałej cenie 59,99 USD.

 • Kup Blue-Cloner
 • Pobierz Blue-Cloner

— POWIĄZANE: 6 najlepszych odtwarzaczy Blu-ray dla Windows 10 umożliwia odtwarzanie filmów

2)

DVDFab Blu-ray Copy

oprogramowanie do kopiowania blu rayDVDFab Blu-ray Copy to jedno z najczęściej używanych programów do kopiowania Blu-ray na całym świecie. Jest specjalnie zaprojektowany dla Windows PC i MacOS. Program jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Windows 10/8/1/8/7. Ponadto obsługuje wszystkie trzy formaty Blu-ray, w tym dysk (BD-R), folder i plik obrazu ISO.

To oprogramowanie może kopiować filmy Blu-ray na dowolną pustą płytę Blu-ray lub DVD. Jednak skopiowany film nadal zachowuje swoją oryginalną jakość, dlatego można go odtwarzać tylko za pomocą odtwarzacza multimedialnego obsługującego Blu ray. Dlatego, aby skopiować dowolny film Blu-ray w systemie, musisz mieć napęd Blu-ray (BD).

Oprogramowanie do kopiowania DVD-Fab Blu-ray jest bardzo łatwe w użyciu, wymaga tylko kilku kroków, aby uruchomić kopię. W rzeczywistości na ich stronie internetowej znajduje się przewodnik „Jak to zrobić”, który ma ułatwić nawigację po interfejsie użytkownika. Dzięki temu nawet niepiśmienny technolog powinien móc używać oprogramowania do kopiowania swoich ulubionych filmów Blu-ray.

 • Kopiowanie Blu-ray za pomocą tego oprogramowania wymaga tylko pięciu kolejnych kroków — zainicjuj proces kopiowania, źródło ładowania, wybierz tryb kopiowania, dostosuj wyjście, rozpocznij kopiowanie. W ofercie jest pięć głównych trybów kopiowania. Należą do nich: Full Disc, Main Movie, Customize, Clone (Burn) i Merge.

  Inne ważne funkcje kopiowania Blu-ray DVDfab obejmują obsługę wielu języków, okno podglądu, bezstratne wyjście (1: 1), obsługę Blu-ray w wielu formatach, obsługę DVD, obsługę formatu 4K, niezawodną obsługę techniczną obsługa klienta, automatyczne aktualizacje i więcej.

  DVDFab Blu-ray Copy jest oferowany z roczną stawką licencyjną 64,9 USD (rocznie).

  Kup DVDFab Blu-ray Copy

  3)

  Kopia Blu-ray Leawo

  oprogramowanie do kopiowania blu rayLeawo Blu-ray Copy to najpopularniejsze oprogramowanie do kopiowania Blu-ray do archiwizacji / tworzenia kopii zapasowych filmów Blu-ray na dysku twardym komputera. Działa idealnie na wszystkich nowoczesnych komputerach z systemem Windows, od Windows Vista do Windows 10.

  To oprogramowanie do kopiowania Blu-ray jest zoptymalizowane do kopiowania płyt Blu-ray (BD50 BD25), obrazy ISO i foldery, bez obawy o utratę jakości i polubienia. Krótko mówiąc, Leawo Blu-ray Copy kopiuje filmy w formacie 1: 1 (idealne klonowanie), z nienaruszonym każdym elementem (podtytułem, dźwiękiem, jakością wideo, ramką punktową itp.).

  Ulepszono także pomijanie różnych form szyfrowania praw autorskich, a także ograniczeń geograficznych w niektórych filmach Blu-ray. Dzięki temu możesz bez problemu kopiować praktycznie wszystkie filmy Blu-ray, które chcesz skopiować. Kopiowanie Blu-ray składa się z trzech prostych kroków: Załaduj, Ustaw i Kopiuj. Tak prosty!

  Leawo Blu-ray Copy oferuje trzy podstawowe tryby kopiowania — niestandardowy, pełny i główny. Tryb niestandardowy umożliwia kopiowanie tylko wybranych fragmentów określonego filmu, natomiast tryb główny umożliwia kopiowanie w trybie „tylko film” (bez kluczowych elementów, takich jak napisy, klatka itd.). Trzeci tryb, tryb Pełny, pozwala skopiować film Blu-ray w całości (obejmujący wszystkie nieodłączne funkcje).

  Inne kluczowe funkcje Leawo Blu-ray Copy to: 600% szybsza prędkość kopiowania Blu-ray, odczyt płyty, przyjazny interfejs, wbudowane rozwiązanie do kopiowania Blu-ray i wiele innych. Jednym godnym uwagi brakującym elementem jest narzędzie do kompresji, które, jak się uważa, znajduje się w pracach.

  To oprogramowanie do kopiowania Blu-ray jest dostępne w cenie początkowej 44,95 USD rocznie (dla użytkowników systemu Windows).

  • Pobierz Leawo Blu-ray Copy
  • Kup kopię Leawo Blu-ray

  — ZWIĄZANE: 5 najlepszych odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10 do użycia w 2019 r

  4

  BurnAware

  oprogramowanie do kopiowania blu rayBurnAware to kolejne najwyżej oceniane oprogramowanie do kopiowania Blu-ray, znane ze względnej łatwości użytkowania. Podczas kopiowania filmu Blu-ray każdy istotny krok jest wyraźnie opisany w interfejsie użytkownika oprogramowania, w szczególności „Kopiuj dysk” i kolejne opcje „Kopiuj”. BurnAware jest kompatybilny z większością systemów operacyjnych Windows, od Windows 10 aż do Windows XP.

  Jest to wielofunkcyjne oprogramowanie do kopiowania multimediów, które może kopiować filmy z płyt CD, DVD i Blu-ray (płyty i pliki ISO). Może także wyodrębniać pliki audio z filmów DVD i Blu-ray, odzyskiwać dane i tworzyć pliki obrazów między innymi funkcjami.

  Inne ważne funkcje oprogramowania kopiującego BurnAware Blu ray obejmują czyste intuicyjny interfejs użytkownika, bezpośrednie kopiowanie, weryfikacja bajt — bajt, partycje UDF, ustawienia BOOT, ekstrakcja audio, odzyskiwanie danych, niskie zużycie procesora, łączenie płyt, obsługa wysokiej DPI i wiele innych. Znaczące pominięcia obejmują narzędzia dostosowywania i kompresji.

  BurnAware jest dostępny w czterech wersjach cenowych, które obejmują:

  • Bezpłatnie: 0 USD (pojedynczy użytkownik)
  • Premium: 19,95 USD rocznie (pojedynczy użytkownik)
  • Profesjonalny: 39,95 USD rocznie (pojedynczy użytkownik)
  • Biznes: według oferty (wielu użytkowników)

  Pobierz BurnAware

  Kup BurnAware

  — POKREWNE: Najlepsze 5 darmowych programów do nagrywania dla Windows 10

  5

  Pavtube

  oprogramowanie do kopiowania blu rayPavtube to kolejne popularne oprogramowanie do kopiowania Blu-ray, specjalnie zaprojektowane dla systemu Windows. Jest obsługiwany we wszystkich systemach operacyjnych Windows między Windows 2000 i Windows 7, z minimalnym miejscem na dysku 512 MB. W związku z tym. jest to idealne rozwiązanie dla słabszych użytkowników systemu Windows. Ponadto obsługiwane są wszystkie trzy główne formaty pamięci Blu-ray — folder Blu-ray, dysk Blu-ray i obraz Blu-ray ISO.

  Pavtube obsługuje łatwą w obsłudze platformę, która jest trafnie wzbogacona o przewodnik „How To” na stronie źródłowej. Ma to na celu umożliwienie każdemu, niezależnie od poziomu zaawansowania technicznego, korzystania z oprogramowania z najwyższą wygodą.

  Zasadniczo możesz kopiować lub tworzyć kopie zapasowe Blu-ray na dysku twardym (lub dysku Blu-ray), pod warunkiem, że masz do niego podłączony napęd Blu-ray (BD). Dane wyjściowe są w formacie Blu-ray; dlatego będziesz potrzebować specjalnego rodzaju odtwarzacza multimedialnego (obsługiwanego przez Blu-ray), aby odtwarzać skopiowane filmy.

  Niektóre kluczowe funkcje Pavtube Blu-ray Copy obejmują klonowanie 1: 1 (bezstratne), zgodność wielu urządzeń, opcję automatycznego wyłączania, pomijanie szyfrowania praw autorskich, obsługę multimediów (DVD, BD-R 25/50, BD-RE 25/50 , Obraz ISO, foldery itp.), Oznaczanie płyt i wiele innych.

  Jak podkreślono wcześniej, Pavtube działa dobrze na słabszych komputerach z systemem Windows. Jednak nie jest tanie. Oprogramowanie do kopiowania Blu-ray jest dostępne w stałej cenie 59 USD. Istnieje również bezpłatna wersja próbna dla nowych użytkowników.

  • Pobierz wersję próbną
  • Kup pełną wersję

  Wniosek

  Przedstawiliśmy tutaj pięć najbardziej niezawodnych programów do kopiowania Blu-ray na rynku. Te pięć programów oceniono na podstawie kluczowych czynników porównawczych, takich jak zgodność (z systemem operacyjnym Windows), przystępność cenowa, łatwość użycia i trwałość (funkcjonalność funkcji).

  Dlatego jeśli potrzebujesz trwałego oprogramowania do kopiowania Blu-ray, możesz łatwo wybrać jedno z wyżej wymienionych.

Link do głównej publikacji