Jak zwiększyć swoją kolekcję muzyki bezpłatnie (i legalnie)

Muzyka jest jednym z gorących tematów w Internecie. Trwa walka między twórcami plików, rzecznikami prywatności i przedstawicielami przemysłu muzycznego. Co większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele sposobów na zwiększenie kolekcji muzyki bezpłatnie i legalnie.

Zanim przejdziesz dalej i skorzystasz z metod opisanych w tym artykule, chciałbym przypomnieć, że metody te są legalne w niektórych krajach, ale nie we wszystkich. Nadal musisz sprawdzić, czy w Twoim kraju jest w porządku, zanim pobierzesz ponad 1000 utworów dziennie, korzystając z metod wymienionych poniżej.

Prawdopodobieństwo, że zostaniesz złapany, waha się od wąskiego (Music Search Engine) do praktycznie niemożliwego (Internet Radio) i jest znacznie mniejsze niż szansa na złapanie Cię na handlowaniu muzyką w sieciach P2P.

Metody są wymienione alfabetycznie, a ja opisałem tylko kilka usług i programów do pobierania muzyki. Jeśli przeprowadzisz badania, znajdziesz o wiele więcej aplikacji i usług.

Darmowa muzyka:

Darmowa muzyka ma złą reputację w Internecie. Jest to niezasłużone i można je głównie przypisać spamowi i złośliwemu oprogramowaniu. Jeśli się trochę rozejrzysz, znajdziesz ogromne ilości darmowej muzyki, którą można pobrać na lokalny dysk twardy.

Jamendo jest z pewnością jedną z najlepszych lokalizacji darmowej muzyki w Internecie. Jamendo oferuje obecnie ponad 11 000 albumów na swojej stronie internetowej. Dostępne jest bezpośrednie pobieranie i pobieranie Bittorrent, a cała koncepcja witryny zasługuje na większą bazę użytkowników niż obecnie. W zasadzie działa po systemie „jeśli podoba Ci się artysta, odwiedź jego stronę internetową i kup kilka towarów lub płyt CD”.

Jamendo to nie jedyny sposób na darmowy udział w muzyce. Jakiś czas temu zebrałem dużą listę możliwości zwanych listą muzyki. Większość, jeśli strony internetowe i usługi nadal istnieją.

Radio internetowe:

To prawdopodobnie jeden z najprostszych sposobów pobierania muzyki z Internetu. Tysiące internetowych stacji radiowych zaspokajają potrzeby słuchania muzyki prawie każdego. Od metalu po ewangelię i chrześcijanina, istnieje duża szansa, że ​​znajdziesz stację, która gra dokładnie taką muzykę, którą lubisz.

Moim zdaniem jednym z najlepszych narzędzi do nagrywania radia internetowego jest Streamripper w połączeniu z nakładką Stripper.

To zestaw do bardzo łatwego nagrywania wielu strumieni radia internetowego jednocześnie. Zaletą tej metody jest to, że działa ona automatycznie po naciśnięciu przycisku rozpoczęcia nagrywania. Usiądź i zrelaksuj się, a programy będą pobierać utwory na utwór na dysk twardy.

Kolejną zaletą jest to, że wybierasz stacje, co oznacza, że ​​możesz uwzględnić takie czynniki, jak przepływność w procesie selekcji. Każda stacja odtwarza zwykle od 15 do 20 utworów na godzinę. To od 360 do 480 na stację radia internetowego dziennie. Wyobraź sobie, że nagrywasz wiele stacji jednocześnie. Jedynym prawdziwym ograniczeniem jest twoje połączenie internetowe.

Streamripper próbuje poprawnie zapisać utwory, jeśli Internetowa Stacja Radiowa wyśle ​​te informacje. W efekcie powstaje muzyka, która używa utworu i wykonawcy jako nazwy i kilku odpowiednich tagów.

Świetnym katalogiem na rozpoczęcie wyszukiwania interesujących internetowych stacji radiowych jest katalog Shoutcast.

Społeczności muzyczne:

Społeczności muzyczne, takie jak Last.fm, a częściowo także MySpace, oferują ogromną ilość muzyki, którą można słuchać w Internecie. Brakuje również funkcji bezpośredniego pobierania, ale zwykłe narzędzia działają całkiem dobrze, aby pobierać muzykę z tych stron.

Last Ripper to na przykład doskonałe narzędzie do zapisywania muzyki Last.fm. Grab ++ i Download Helper powinny również działać cuda na większości stron.

Pobranie utworów zazwyczaj nie stanowi problemu. Jeśli nic nie pomaga narzędziu do bezpośredniego nagrywania dźwięku, takim jak Audacity, załatwia sprawę. To narzędzie może nagrywać wszystkie dźwięki, które użytkownik słyszy, w ostateczności, że tak powiem.

Wyszukiwarki muzyki:

Wyszukiwarki muzyki, takie jak SeeqPod lub MP3zy, przeszukują Internet w poszukiwaniu treści związanych z dźwiękiem, które są dodawane do ich ogromnej bazy danych. Wyniki są prezentowane jak każde inne wyszukiwanie w zwykłych wyszukiwarkach takich jak Google, z tą różnicą, że można je odtwarzać bezpośrednio w oknie przeglądarki.

Zazwyczaj nie oferują sposobów pobierania muzyki, którą można odtwarzać bezpośrednio. Pobranie strumieni, które są oferowane bezpośrednio na komputerze, zazwyczaj nie stanowi problemu. Dobrą kombinacją jest korzystanie z oprogramowania Grab ++, które jest częścią Orbit Downloader, darmowego menedżera pobierania, który bezpośrednio obsługuje pobieranie z wielu stron medialnych.

Link do głównej publikacji