Jak uzyskać Netflix 1080p lub 4K na urządzeniach innych niż Windows 10

Przeglądarka internetowa i / lub urządzenie określają najwyższy poziom jakości (rozdzielczość), jaki uzyskujesz podczas odtwarzania programów telewizyjnych lub filmów w serwisie Netflix.

Odtwarzanie 1080p i 4k jest obecnie dostępne tylko w Microsoft Edge, jeśli chodzi o przeglądarki internetowe. Oznacza to, że otrzymujesz to tylko wtedy, gdy na komputerze jest zainstalowany system Windows 10, najnowszy system operacyjny Microsoft.

Uwaga: Internet Explorer i Safari obsługują do 1080p w Netflix, ale Edge jest jedyną przeglądarką obsługującą odtwarzanie do 4K.

Jeśli korzystasz z innego systemu operacyjnego lub innej przeglądarki internetowej w systemie Windows 10, możesz uzyskać maksymalnie 720p.

Istnieją inne wymagania, które urządzenia muszą spełnić, aby odtwarzać filmy w jakości 1080p lub — na wszelki wypadek — odtwarzanie 4K w serwisie Netflix. Szybkość połączenia internetowego musi obsługiwać co najmniej 5 megabitów na sekundę, a także musisz subskrybować plan, który obsługuje również rozdzielczość.

Wskazówka: sprawdź wymagania systemowe Netflix, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat wymagań.

Jak uzyskać Netflix 1080p na urządzeniach innych niż Windows 10

Netflix 1080p inny niż Windows 10

Co się stanie, jeśli nie masz dostępu do urządzenia z systemem Windows 10 lub nie chcesz używać Microsoft Edge lub aplikacji Netflix dla systemu Windows 10 do oglądania programów i filmów w serwisie Netflix?

Istnieje rozwiązanie dla pierwszego problemu, ale nie dla drugiego. Krótko mówiąc, możesz użyć obrazu maszyny wirtualnej Windows 10 do uruchomienia Netflix za pomocą Microsoft Edge lub aplikacji Netflix dla Windows 10.

Pamiętaj, że wymaga to dość nowoczesnego sprzętu, ponieważ uruchamianie czegokolwiek na maszynie wirtualnej powoduje większe obciążenie systemu. Jeśli jednak chcesz odtwarzać w rozdzielczości 1080p lub nawet 4K i nie masz dostępu do innych środków, jest to Twoja jedyna opcja.

Sprawdź nasze instrukcje dotyczące uruchamiania Microsoft Edge za pomocą maszyny wirtualnej, którą niedawno opublikowaliśmy. Zasadniczo polega na pobraniu i zainstalowaniu bezpłatnego oprogramowania VM, takiego jak Oracle VirtualBox, oraz zainstalowaniu bezpłatnej wersji próbnej systemu Windows 10 jako używanej maszyny wirtualnej.

Pozostaje tylko uruchomić maszynę wirtualną, otworzyć Microsoft Edge, a następnie Netflix w przeglądarce, aby używać go tak, jakbyś używał go w systemie lokalnym.

Musisz zalogować się do Netflix i możesz użyć skrótu Ctrl-Shift-Alt-S, aby sprawdzić otrzymane prędkości transmisji. Upewnij się, że Netflix jest skonfigurowany do dostarczania treści HD (nie automatycznej).

Niewiele można zrobić, jeśli na ekranie zauważą się jąkanie lub artefakty, ponieważ w takim przypadku jest to prawdopodobnie związane ze sprzętem. Możesz także wypróbować aplikację Netflix na Windows 10, ponieważ może ona działać lepiej niż Netflix w przeglądarce.

Aby z niego skorzystać, otwórz Sklep Windows, wyszukaj Netflix i zainstaluj aplikację. Pamiętaj, że musisz zalogować się raz przy użyciu konta Microsoft, aby zainstalować aplikację.

Aplikacja Netflix 1080

Uruchom aplikację Netflix, zaloguj się i rozpocznij odtwarzanie. Wstępne testy na umiarkowanym systemie wykazały, że odtwarzanie jest płynniejsze w aplikacji niż Edge.

Skrót Ctrl-Shift-Alt-S działa również w aplikacji Netflix i można go użyć do zastąpienia domyślnej szybkości transmisji w celu zwiększenia lub zmniejszenia jakości strumienia.

Kolejną zaletą uruchamiania aplikacji jest to, że możesz pobrać niektóre programy Netflix i filmy do systemu lokalnego. Usuwa to szybkość połączenia jako parametr odtwarzania i może dodatkowo poprawić ogólną jakość.

Słowa końcowe

Jeśli chcesz odtwarzać w jakości 1080p lub wyższej na Netflix, ale nie korzystasz z systemu Windows 10, uruchomienie Edge lub aplikacji Netflix na maszynie wirtualnej z systemem Windows 10 może być jedną z możliwości osiągnięcia tego. Biorąc pod uwagę, że konfiguracja wymaga sporo wysiłku, a do tego potrzebujesz dość potężnego sprzętu, prawdopodobnie nie jest to rozwiązanie dla mas, ale dla fanów, którzy chcą najlepszej jakości przesyłania strumieniowego na swoich urządzeniach.

Link do głównej publikacji