Jak usunąć czarne paski z filmów na YouTube

Ostatnio zajmowałem się nagrywaniem, edycją i publikacją wideo. Jedną z najnowszych rzeczy, które musiałem rozejrzeć, był problem z czarnym paskiem na YouTube. W zależności od przesłanego oryginalnego wideo czarne pasy mogą być widoczne poziomo lub pionowo. Moim zdaniem jest to bardzo złe dla oglądania. Problem polega na tym, że ponieważ film został już przesłany, możesz nie chcieć ponownie przetwarzać go lokalnie, aby ponownie go zaktualizować. Zwłaszcza jeśli bieżący film otrzymał już komentarze, wyświetlenia lub linki.

YouTube dodał polecenia do platformy hostingowej wideo, aby poprawić proporcje już przesłanych filmów. Chociaż wynik końcowy nie będzie tak ładny jak ponowne przetworzenie wideo, zaoszczędzi to reżyserowi kłopotów z tym.

Spójrz na następujące dwa zrzuty ekranu. Pierwszy pokazuje film, który niedawno przesłałem na YouTube. Ma czarne paski po prawej i lewej stronie. Drugi zrzut ekranu pokazuje to samo wideo po wprowadzeniu zmian w YouTube. Teraz jest rozciągnięty. Bary zniknęły.

youtube wideo czarne pasy

YouTube wideo bez czarnych pasków

YouTube jakiś czas temu dodał polecenia, które są wykonywane po dodaniu do tagów wideo. Dostępne są polecenia pozwalające pozbyć się czarnych pasków na filmach. Oto wszystkie polecenia, których możesz użyć.

  • yt: crop = 16: 9 — Ten tag przycina wideo. Zasadniczo oznacza to, że odtwarzacz powiększa wideo, dzięki czemu zawartość na granicach może nie być już widoczna.
  • yt: stretch = 16: 9 — Rozciąga wideo do formatu 16: 9. To jest tag, którego użyłem do filmu. W zależności od wielkości czarnych pasków może to powodować zniekształcenie wideo.
  • yt: stretch = 4: 3 — Kolejne polecenie rozciągnięcia. To zamiast tego rozciąga wideo do formatu 4: 3.
  • yt: jakość = wysoka — Ustawia odtwarzanie wideo w wysokiej jakości, jeśli właściciel przesłał wersję wideo w wysokiej rozdzielczości.

Możesz zastosować tagi, klikając przycisk Edytuj obok filmu na liście filmów na YouTube.

tagi wideo youtube

Po prostu skopiuj i wklej polecenia do pola tekstowego znaczników, a następnie kliknij Zapisz zmiany. Ponownie otwórz wideo na YouTube i zobacz, jak tag zmodyfikował współczynnik proporcji. Może być konieczne ponowne załadowanie go raz lub dwa razy. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku, wróć i użyj innego tagu lub usuń istniejący.

Opcje przycinania lub rozciągania filmów zwykle nie dają optymalnych filmów. Filmy mogą wyglądać na rozciągnięte lub mogą brakować ważnych części wideo, jeśli wybrano opcję przycięcia. W takim przypadku możesz nie mieć innego wyjścia, jak przetworzyć go ponownie na komputerze lokalnym.

Główną zaletą tych tagów wideo jest to, że nie trzeba ponownie przetwarzać i przesyłać wideo do YouTube.

Oto wideo, które demonstruje użycie tagów wideo.

Jako twórca treści. Jak radzisz sobie z czarnymi paskami w filmach? Jako użytkownik YouTube: czy wolisz czarne pasy od rozciągniętych filmów?

Link do głównej publikacji