Jak zmniejszyć opóźnienie w grze flashowej przeglądarki Firefox [EXPERT FIX]

Istnieje wiele stron internetowych, na których możesz grać w gry Flash w przeglądarce. Strony te obejmują gry o szybkim tempie rozgrywki, które mogą spowolnić w przeglądarce Firefox i innych przeglądarkach.

Opóźnienie to opóźnione czasy reakcji serwera, a duże opóźnienie może mieć duży wpływ na rozgrywkę. Oto kilka sposobów zmniejszenia opóźnień w grze Flash w przeglądarce Firefox.

Aby mieć najlepszą jakość grania w przeglądarce Firefox, musisz zadbać o kilka ustawień. Tutaj oferujemy kilka metod, aby to zrobić.

Jak zmniejszyć opóźnienie w grze flash Firefox?

 1. Wyłącz renderowanie treści Flash
 2. Zmniejsz jakość graficzną gry Flash
 3. Skonfiguruj ustawienie przyspieszenia sprzętowego
 4. Zamknij działające oprogramowanie działające w tle
 5. Zamknij karty i dodatki Firefoksa
 6. Wyczyść pamięć podręczną gry Flash

Rozwiązanie 1 — Wyłącz renderowanie treści Flash

Poprzednia aktualizacja Firefoksa 49.0.2 zwiększała opóźnienie w grach Flash z powodu nowej flagi, która umożliwiała renderowanie gier Flash w przeglądarce.

Spowolniło to gry w witrynach z grami, takich jak Friv.com. Możesz wyłączyć renderowanie flash w następujący sposób.

 • Najpierw wpisz „about: config” w pasku adresu przeglądarki Firefox i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć stronę w poniższym zrzucie.

gra flash

 • Wpisz „dom.ipc.plugins.asyncdrawing.enabled” w pasku wyszukiwania u góry strony about: config.
 • Jeśli dom.ipc.plugins.asyncdrawing.enabled jest ustawiony na true, kliknij go dwukrotnie, aby przełączyć na false. Teraz skutecznie wyłączono renderowanie gier Flash.

Rozwiązanie 2 — Zmniejsz jakość graficzną gry Flash

 • Możesz dostosować jakość graficzną większości gier Flash w dowolnej przeglądarce. Aby to zrobić, otwórz grę Flash Firefox.
 • Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy grę Flash, aby otworzyć jej menu kontekstowe i wybierz Jakość jak poniżej.

gra flash 2

 • To podmenu zawiera trzy ustawienia graficzne. Wybierz albo Średni lub Niska opcja obniżenia jakości graficznej gry i opóźnienia.

Rozwiązanie 3 — Skonfiguruj ustawienie przyspieszenia sprzętowego

Gry flash zawierają również opcję przyspieszenia sprzętowego. Może to powodować opóźnienie, jeśli zostanie wybrane lub nie, co może wydawać się nieco mylące.

Jeśli więc gry Flash mają opóźnienie, możesz dostosować to ustawienie w następujący sposób.

 • Najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy okno gry Flash i wybierz Ustawienia.
 • Kliknij przycisk w lewym dolnym rogu okna, aby otworzyć Włącz przyspieszenie sprzętowe opcja w migawce poniżej.

gra flash 3

 • Jeśli ta opcja nie jest zaznaczona, kliknij ją, aby włączyć przyspieszenie sprzętowe. Następnie twoja karta graficzna wyświetli grę Flash.
 • Jeśli… Włącz przyspieszenie sprzętowe opcja jest już zaznaczona, nadal należy kliknąć jej pole wyboru, jeśli gry mają opóźnienie. Spowoduje to usunięcie wszelkich potencjalnych problemów ze zgodnością sprzętu z odtwarzaczem Flash, co może również zmniejszyć opóźnienie.

Rozwiązanie 4 — Zamknij działające oprogramowanie działające w tle

Oprogramowanie w tle może generować opóźnienia i spowalniać gry. Po pierwsze, całe oprogramowanie ma co najmniej trochę pamięci RAM i zasobów systemowych, co ogólnie spowalnia gry.

Po drugie, niektóre programy zwiększają przepustowość, co może generować opóźnienie dla mediów strumieniowych i gier Flash. W związku z tym powinieneś mieć otwarte okno Firefox na pasku zadań dla gier Flash.

Ponadto można również zamknąć inne oprogramowanie działające w tle, które nie znajduje się na pasku zadań, w następujący sposób.

 • Kliknij pasek zadań Windows prawym przyciskiem myszy i wybierz Menadżer zadań aby otworzyć okno poniżej.

gra flash 4

 • Kliknij kartę Procesy, która wyświetla zarówno otwarte aplikacje, jak i procesy w tle.
 • Wybierz procesy w tle oprogramowania innych firm, które mogą ograniczać przepustowość, a następnie naciśnij Zakończ zadanie przycisk, aby je zamknąć.

Rozwiązanie 5 — Zamknij karty i dodatki Firefoksa

Karty i dodatki Firefoksa również wymagają dodatkowej pamięci RAM. Zamknij wszystkie karty strony w tle otwarte w przeglądarce, aby zapewnić więcej pamięci RAM dla gier Flash.

Powinieneś także wyłączyć dodatki, wybierając Otwórz menu > Dodatki aby otworzyć kartę bezpośrednio poniżej. Kliknij Rozszerzenia a następnie naciśnij Wyłączyć przyciski obok wymienionych tam dodatków.

gra flash 5

Rozwiązanie 6 — Wyczyść pamięć podręczną gier Flash

Nieprawidłowe ustawienia pamięci podręcznej mogą również powodować opóźnienie w grze Flash. Dlatego warto wyczyścić pamięć podręczną Flash Playera w następujący sposób.

 • Otwórz grę Flash opóźnioną w przeglądarce Firefox.
 • Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy grę Flash i wybierz Ustawienia ogólne z menu kontekstowego, aby otworzyć okno bezpośrednio poniżej.

gra flash 6

 • Wybierz zakładkę Zaawansowane na poniższym zdjęciu.

gra flash 7

 • wciśnij Usuń wszystko przycisk, a następnie kliknij Usunąć dane wyczyścić pamięć podręczną Flash.
 • Następnie zamknij stronę gry i okno Menedżera ustawień Flash Player.
 • Ponownie otwórz stronę gry w przeglądarce Firefox i ponownie załaduj grę Flash.

W ten sposób możesz zmniejszyć opóźnienie w grze Flash w przeglądarce Firefox i innych przeglądarkach. Teraz gry będą działać szybciej i płynniej niż wcześniej.

Link do głównej publikacji