Jak zmienić rozmiar szybkiego wybierania w Operze

Zespół programistów przeglądarki internetowej Opera wprowadził jakiś czas temu szybkie wybieranie w przeglądarce internetowej. Funkcja szybkiego wybierania wyświetla do dziewięciu witryn internetowych dodanych przez użytkownika jako miniatury po każdym otwarciu nowej pustej karty w przeglądarce internetowej.

Daje to użytkownikowi kolejną opcję odwiedzania popularnych stron internetowych bez konieczności uzyskiwania dostępu do zakładek lub wpisywania nazw domen lub skrótów słów kluczowych bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Szybkie wybieranie wyświetla domyślnie dziewięć miniatur stron internetowych w matrycy 3×3. Niektórzy użytkownicy przeglądarki internetowej Opera mogą chcieć zmienić rozmiar szybkiego wybierania, aby wyświetlać dodatkowe (lub mniej) miniatury witryn. Można to zrobić, edytując plik konfiguracyjny speeddial.ini, który znajduje się w folderze profilu Opera. Użytkownicy systemu Windows znajdują plik w folderze danych aplikacji.

Aby zmienić rozmiar szybkiego wybierania, wystarczy otworzyć plik speeddial.ini i dodać następujące trzy linie na końcu pliku.

[Rozmiar]
Rzędy = x
Kolumny = y

gdzie xiy to liczba wierszy i kolumn, które powinny zostać wyświetlone.

4×4

przeglądarka internetowa opera

8×8

szybkie wybieranie opery

Niektóre rozmiary są oczywiście zbyt duże, aby zapewnić korzyści, jakie Speed ​​Dial ma zaoferować internautom. Może to jednak być interesujące dla niektórych użytkowników, którzy chcą nieznacznie zwiększyć rozmiar szybkiego wybierania.

Nowsze wersje przeglądarki Opera zawierają opcje zmiany liczby kolumn bezpośrednio w przeglądarce.

Przeglądarka Opera wyświetlała tę opcję w interfejsie użytkownika w Szybkim wybieraniu w poprzednich wersjach, ale od tego czasu została usunięta.

zmiana wielkości szybkiego wybierania w operze

Nadal możesz zmienić liczbę kolumn w ustawieniach:

  1. Wczytaj ustawienia opery: // do paska adresu przeglądarki.
  2. Upewnij się, że masz włączoną opcję „pokaż ustawienia zaawansowane”.
  3. Otwórz sekcję Przeglądarka na stronie Ustawienia.
  4. Przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję Strona początkowa.
  5. Preferencja „Maksymalna liczba kolumn” określa, ile kolumn używa Szybkie wybieranie.
  6. Dozwolone wartości mają zakres od 3 do 11.

Zmiana wchodzi w życie natychmiast, ale nie zmieni stron nowej karty, które zostały już ponownie załadowane. Trafienie w odświeżenie naprawia to jednak.

Werdykt

Nowa przeglądarka Opera ma zintegrowane opcje zmiany rozmiaru szybkiego wybierania w interfejsie użytkownika. To świetnie, ale klasyczna przeglądarka Opera oferowała większą elastyczność, jeśli chodzi o obsługiwane rozmiary.

Podsumowanie
Jak zmienić rozmiar szybkiego wybierania w Operze
Nazwa artykułu
Jak zmienić rozmiar szybkiego wybierania w Operze
Opis
Dowiedz się, jak zmienić rozmiar i liczbę witryn wyświetlanych na stronie Nowa karta w klasycznej i nowej przeglądarce Opera.

Link do głównej publikacji