Jak zmienić katalog pamięci podręcznej Opery

Aktualizacja: Po przełączeniu Opery na Chromium, podobnie jak Google Chrome, poniższa metoda nie działa. Aby zmienić pamięć podręczną Opery 15 lub nowszą, musisz dodać parametr startowy —disk-cache-dir = c: \ temp \, aby to zrobić. Najłatwiejszym sposobem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy Opery na pasku zadań systemu Windows, kliknięcie prawym przyciskiem myszy odsyłacza Opera, który otwiera się w menu kontekstowym, i dodanie parametru pod polem docelowym w oknie właściwości, które otwiera się po ścieżce przeglądarki .

Tylko Internet Explorer firmy Microsoft ma opcje bezpośredniej zmiany katalogu tymczasowej pamięci podręcznej w graficznym interfejsie użytkownika.

Firefox i Opera wymagają zmian w plikach konfiguracyjnych, które można wprowadzić w przeglądarce, natomiast Chrome jest jedynym, który wymaga parametrów uruchamiania (zobacz Jak zmienić lokalizację i rozmiar pamięci podręcznej Google Chrome).

Przyjrzyjmy się bliżej, jak zmienić lokalizację pamięci podręcznej w przeglądarce Opera. Zaczynamy od spojrzenia na bieżący katalog pamięci podręcznej. Aby to zrobić, kliknij przycisk Menu u góry, a następnie Pomoc> Informacje o Operze.

Spowoduje to otwarcie strony ze szczegółowymi informacjami o ścieżkach, w tym o ścieżce pamięci podręcznej.

katalog pamięci podręcznej opery

Możesz też wpisać operę: about w pasku adresu, aby otworzyć stronę w Operze.

Aby zmienić lokalizację pamięci podręcznej, wpisz opera: config w pasku adresu przeglądarki internetowej. Nowi użytkownicy Opery, którzy wcześniej pracowali z Firefoksem, zauważą podobieństwa do menu about: config w Firefoksie. Główną różnicą jest to, że Opera oferuje elementy interfejsu użytkownika do wprowadzania zmian. Interfejs użytkownika zawiera przyciski pomocy, aby uzyskać dodatkowe informacje o parametrze.

Wprowadź pamięć podręczną w formularzu wyszukiwania u góry. Opera wyświetli teraz wszystkie parametry z pamięcią podręczną w nazwie. Przewiń w dół i znajdź katalog pamięci podręcznej4. Jest częścią Prefs użytkownika.

Aby zmienić pamięć podręczną, wystarczy zmienić ścieżkę parametru na coś innego.

katalog pamięci podręcznej opery 4

Po wprowadzeniu nowej ścieżki pamięci podręcznej kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać nową lokalizację. Od tego momentu Opera będzie automatycznie korzystać z nowej ścieżki. Możesz sprawdzić ponownie w operze: wkrótce zobaczysz, że nowa pamięć podręczna została ustawiona.

W ten sposób zmieniasz katalog pamięci podręcznej Opery.

Link do głównej publikacji