Jak korzystać z szybkiego wyszukiwania w Operze na komputerze

Opera zaprezentowała wczoraj nową przeglądarkę mobilną, którą nazywa Opera Touch. Jedną z funkcji Opera Touch było to, że można ją połączyć z komputerowymi wersjami przeglądarki Opera w celu synchronizacji kart między przeglądarkami bez jakiejkolwiek formy uwierzytelnienia.

Opera wypuściła również wczoraj aktualizacje dla przeglądarki stacjonarnej, aby zintegrować Flow z przeglądarką, aby użytkownicy Opera Touch mogli połączyć przeglądarkę mobilną z przeglądarką stacjonarną.

Aktualizacja przyniosła kolejną funkcję, którą Opera nazywa Instant Search. Pokażę ci, jak korzystać z wyszukiwania błyskawicznego w Operze, a także przedstawię moją opinię na temat tej funkcji.

Uwaga: wyszukiwania błyskawicznego nie należy mylić z funkcją wyszukiwania błyskawicznego Google, którą firma uruchomiła w 2010 r., A wycofała w 2013 r.

Natychmiastowe wyszukiwanie

natychmiastowe wyszukiwanie w operze

Musisz upewnić się, że przeglądarka pulpitu Opera jest aktualna. Opera wydała aktualizację, która wprowadziła wyszukiwanie błyskawiczne 25 kwietnia 2018 r.

Możesz uruchomić sprawdzanie dostępności aktualizacji, klikając Opera> Opera About. Przeglądarka sprawdza, czy dostępna jest nowa wersja, a jeśli tak, to ją pobierze i zainstaluje. Używana przeze mnie wersja przeglądarki to 52.0.2871.97.

Użyj klawiszy Alt i Spacja, aby wyświetlić interfejs Instant Search. Możesz użyć skrótu na dowolnej stronie, a Opera wyświetli nakładkę formularza wyszukiwania na aktywnej stronie.

Sugestie są wyświetlane podczas pisania, a po uruchomieniu wyszukiwania pierwsza strona wyników jest wyświetlana bezpośrednio na ekranie.

natychmiastowy wynik wyszukiwania opery

Z nakładką wyszukiwania można wchodzić w interakcje na kilka sposobów. Możesz zmienić wyszukiwane hasło i uruchomić nowe wyszukiwanie, kliknąć wyniki, aby otworzyć je w nowych kartach lub przełączyć z „wszystkich” wyników na „obraz”, „aktualności”, „wideo” lub inne typy wyników.

Nakładka wyszukiwania jest usuwana, jeśli wybierzesz wynik za pomocą lewego przycisku myszy, ale pozostaje otwarta, jeśli zamiast tego użyjesz środkowego kliknięcia.

Kliknięcie ikony „przenieś do nowej karty” w prawym górnym rogu nakładki otwiera bieżący ekran w nowej karcie. Możesz to zrobić, jeśli chcesz zwiększyć szerokość wyświetlacza, ponieważ nakładka jest pod tym względem ograniczona.

Wyszukiwanie błyskawiczne obsługuje inny tryb wyszukiwania. Możesz go aktywować za pomocą Ctrl-Space lub naciskając Tab po otwarciu nakładki wyszukiwania za pomocą Alt-Space.

Możesz go użyć do przeszukiwania wszystkich otwartych kart jednocześnie w przeglądarce, z wyjątkiem aktywnej. Funkcja wyszukiwania błyskawicznego zwraca wszystkie pasujące witryny na podstawie dopasowania domeny lub tytułu jako sugestie.

Kliknięcie dowolnego wyniku powoduje przejście do zakładki, w której strona jest wyświetlana od razu.

Słowa końcowe

Natychmiastowe wyszukiwanie w Opera działa całkiem dobrze; skróty są łatwo dostępne, a wyświetlanie nakładki wyszukiwania jest rzeczywiście natychmiastowe. Natychmiastowe wyszukiwanie nie byłoby tak świetne, gdyby po prostu replikowało interfejs wyszukiwania, ale robi więcej.

Wyświetla sugestie podczas pisania, pozwala przeglądać wyniki w nakładce i obsługuje wyszukiwanie we wszystkich otwartych witrynach w przeglądarce.

Jednym minusem szybkiego wyszukiwania jest to, że obsługuje tylko wyszukiwarkę Google. Nie możesz teraz zmienić dostawcy wyszukiwania; Wyszukiwarka Google jest używana, nawet jeśli ustawiłeś innego domyślnego dostawcę wyszukiwania w przeglądarce Opera.

Link do głównej publikacji