Jak zainstalować rozszerzenia Chrome w Operze

Jednym z pozytywnych efektów ubocznych przejścia na Blink, ten sam silnik przeglądarki, którego używa Google Chrome, jest to, że użytkownicy Opery mogą korzystać bezpośrednio z ogromnego repozytorium rozszerzeń tej przeglądarki. Taka jest przynajmniej teoria, ale kiedy odwiedzasz sklep internetowy Chrome, zauważysz, że nie ma sposobu, aby zainstalować rozszerzenia, ponieważ przycisk dodawania do Chrome nie jest wyświetlany na stronie.

Jeśli nadal będziesz badać problem, zauważysz, że możesz bez problemów instalować rozszerzenia Chrome ze źródeł zewnętrznych, np. Pobierać witryny. Jedynym czynnikiem uniemożliwiającym instalację w Chrome Web Store jest usunięty przycisk dodawania.

Chociaż nie jestem fanem układu sklepu internetowego Google, można śmiało powiedzieć, że oferuje on najbezpieczniejszy sposób instalowania rozszerzeń Chrome.

Aktualizacja: Począwszy od Opery 55, użytkownicy Opery mogą instalować rozszerzenia Chrome bezpośrednio w przeglądarce internetowej bez konieczności wcześniejszego ręcznego instalowania rozszerzenia przeglądarki.

Opera zainstaluj rozszerzenie chrome

Podczas odwiedzania sklepu internetowego Chrome w Operze Opera wyświetla powiadomienie. Możesz go użyć do zainstalowania wymaganego dodatku Pobierz rozszerzenie Chrome w przeglądarce, aby móc bezpośrednio zainstalować dowolne rozszerzenie Chrome. Koniec

Jak więc zainstalować rozszerzenia Chrome w Operze?

Musisz pobrać nowe rozszerzenie, które zostało utworzone w tym celu. Pobierz rozszerzenie Chrome dodaje przycisk pobierania z powrotem do Chrome Web Store, dzięki czemu możesz pobrać i zainstalować wymienione tutaj rozszerzenia.

Uwaga: Większość rozszerzeń Chrome wydaje się działać dobrze w Operze. Są jednak takie, które mogą nie być kompatybilne. Przetestowałem kilka, Adblock Plus, Wyłącz światła lub Stylowe, wszystkie wydają się działać dobrze. Rozszerzenia, które manipulują stronami lub funkcjami dostosowanymi przez Operę lub Chrome, nie działają. Obejmuje to na przykład wiele rozszerzeń stron kart.

Nowa ikona jest dodawana do Opery po zainstalowaniu Pobierz rozszerzenie Chrome w przeglądarce. Musisz kliknąć jego ikonę, ilekroć chcesz zainstalować rozszerzenia z Chrome Web Store.

Wystarczy odwiedzić stronę sklepu rozszerzenia, które chcesz zainstalować, i kliknąć ikonę, aby je zainstalować. Opera domyślnie blokuje instalację, ale u góry wyświetla małe powiadomienie.

rozszerzenie wyłączone operaPowiadomienie o instalacji rozszerzenia

Rozszerzenie zostało wyłączone, ponieważ pochodzi z nieznanego źródła. Przejdź do Menedżera rozszerzeń, aby go włączyć.

Po prostu naciśnij OK i otwórz rozszerzenia Opera: // w przeglądarce. Tutaj znajdziesz już wymienione rozszerzenie, ale wyłączone. Różni się to od tego, jak Google Chrome obsługuje te instalacje, ponieważ w ogóle nie wyświetla instalacji stron trzecich, ale pobiera je tylko do systemu lokalnego.

Aby zainstalować rozszerzenie, kliknij przycisk. Zobaczysz listę uprawnień, których rozszerzenie wymaga do działania.

rozszerzenia instalacji operyuprawnienia do instalacji rozszerzeń

Kliknij ponownie zainstaluj, aby dodać go do przeglądarki. Możesz także kliknąć ikonę x, aby ponownie usunąć ją z Opery.

Udostępniane rozszerzenia między Chrome a Operą są zdecydowanie pozytywne, ponieważ użytkownicy Opery mogą od razu skorzystać z obszernej biblioteki rozszerzeń Chrome i korzystać z większości rozszerzeń przeglądarki w swojej przeglądarce.

Możesz także pobrać oficjalne rozszerzenia z dodatków Opera. (przez Deskmodder)

Aktualizacja: Rozszerzenie zostało opublikowane tylko na wewnętrznym serwerze testowym dodatków Opery, który teraz blokuje wszelkie próby uzyskania do niego dostępu ze zdalnej lokalizacji. Dlatego nie jest już dostępny.

Aktualizacja 2: Zostało oficjalnie wydane.

Podsumowanie
Jak zainstalować rozszerzenia Chrome w Operze
Nazwa artykułu
Jak zainstalować rozszerzenia Chrome w Operze
Opis
Dowiedz się, jak zainstalować rozszerzenia opublikowane w Chrome Web Store dla Google Chrome w przeglądarce internetowej Opera.

Link do głównej publikacji