Jak włączyć doładowanie wideo w Operze na pulpicie

Jeśli nękają Cię wirujące ikony ładowania i przerwy w buforowaniu podczas oglądania filmów w Internecie, nie jesteś sam.

Podczas gdy oglądanie jest dobre dla wielu użytkowników Internetu szerokopasmowego, nawet oni mogą od czasu do czasu mieć problemy z buforowaniem, które zmniejszają to doświadczenie.

Oprogramowanie Opera wprowadziło dwa dni temu funkcję Video Boost w Opera Coast, przeglądarkę bez kości dla urządzeń Apple z systemem iOS.

Firma nie wspomniała wtedy, że Video Boost jest dostępny również dla wersji Opera na komputery stacjonarne. Z drugiej strony nie jest włączony na pulpicie, a sposób jego włączenia jest również różny.

Obie funkcje są wbudowane w Opera Turbo, kompresyjną usługę proxy firmy, która przekierowuje ruch przez serwery Opery i optymalizuje ją, zanim wyląduje w przeglądarce, aby skrócić czas potrzebny do wyświetlenia stron internetowych w przeglądarce.

Aby dodatkowo włączyć Video Boost, musisz go najpierw włączyć.

kompresja wideo opera turbo

Oto jak to się robi:

  1. Załaduj opera: // flagi w przeglądarce internetowej.
  2. Użyj wyszukiwania, aby znaleźć Turbo. Powinno to wyświetlać dwie preferencje związane z Opera Turbo: Opera Turbo, wersja 2 i kompresja wideo w Opera Turbo.
  3. Ponieważ kompresja wideo opiera się na Operze Turbo 2, musisz włączyć jedno i drugie.
  4. Przełącz oba na włączone i uruchom ponownie Opera, aby zmiany zostały wprowadzone.
  5. Alternatywnie: załaduj opera: // flags / # use-turbo2 i opera: // flags / # use-turbo2-video-kompresja bezpośrednio i dokonaj zmian.

Oprócz włączenia dwóch flag musisz również włączyć Opera Turbo. Odbywa się to poprzez kliknięcie przycisku Opera i kliknięcie na Opera Turbo w menu, aby ją włączyć.

Strona z flagami nie ujawnia niczego na temat tej funkcji ani jej skuteczności, ale wpis na blogu informujący o tej funkcji w Opera Coast. Opiera się na silniku Rocket Optimizer, który najwyraźniej jest chmurową mobilną usługą optymalizacji mediów i danych dla operatorów.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak dobrze działa na komputerze. Wydaje się, że zależy to w dużej mierze od połączenia z Internetem. Nie mogłem wykryć różnicy, ale z drugiej strony rzadko mam problemy z oglądaniem filmów w Internecie, ponieważ mam dobre połączenie (50 Mbit), które zwykle nie jest czynnikiem ograniczającym.

Myślę, że warto spróbować, jeśli regularnie napotykasz problemy z buforowaniem w Internecie. Najgorsze, co może się zdarzyć, to brak zauważalnej różnicy po włączeniu Video Boost i Opera Turbo w przeglądarce.

Jeśli go wypróbujesz, daj mi znać, czy poprawi to wrażenia z oglądania filmów w Internecie.

Podsumowanie
Jak włączyć doładowanie wideo w Operze na pulpicie
Nazwa artykułu
Jak włączyć doładowanie wideo w Operze na pulpicie
Opis
Dowiedz się, jak włączyć Video Boot w przeglądarce internetowej Opera.

Link do głównej publikacji