Jak zmienić lokalizację pobierania aplikacji ze sklepu Windows 10

W przeciwieństwie do zwykłego pobierania z przeglądarki internetowej lub instalowania zwykłych programów, gdy pobieramy określoną aplikację ze Sklepu Windows, po prostu pobiera aplikację, nie pytając, gdzie chcesz ją zainstalować. Jeśli chcesz zainstalować aplikację Universal ze Sklepu Windows, przeczytaj ten artykuł.

zmień domyślną lokalizację pobierania sklepu Windows

Krótko mówiąc, nie można zmienić lokalizacji pobierania aplikacji ze Sklepu Windows „normalnie”, ponieważ nie ma takiej opcji w Sklepie Windows, w ogóle w Windows 10. Więc zgadłeś, będziesz musiał wykonać starą poprawkę rejestru, aby zmienić lokalizację pobierania aplikacji ze Sklepu Windows. Oto, co musisz zrobić, aby zmienić domyślną lokalizację pobierania aplikacji ze Sklepu Windows:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz regedit i otwórz Edytor rejestru
  2. Przejdź do następującej ścieżki:
    • HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Appx
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Appx i wybierz Uprawnienia
  4. Zaznacz opcję Pełna kontrola, aby przejąć pełną własność tego folderu rejestru
  5. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy PackageRoot i wybierz polecenie Modyfikuj zmień domyślną lokalizację pobierania
  6. Teraz wystarczy wybrać nową ścieżkę do lokalizacji pobierania i wprowadzić ją w polu Dane wartości:

Użytkownicy zgłaszają, że to obejście nie działa w systemie Windows 8.1, ale przetestowałem je w systemie Windows 10 i nie miałem żadnych problemów. Zauważyłem tylko, że po zmianie domyślnej lokalizacji pobieranie zajmuje dużo więcej czasu, więc jeśli chcesz zmienić domyślną lokalizację pobierania, musisz pobrać dłużej. Jeśli jednak ta poprawka rejestru nie działa dla Ciebie, możesz sprawdzić alternatywne rozwiązanie TechNet, które wymaga pewnej pracy w Microsoft PowerShell.

Jeśli zdecydowałeś się wykonać te czynności i zmienić domyślną lokalizację aplikacji ze Sklepu Windows, powiedz nam, jak działa, czy wszystko działa dobrze, czy nie możesz zmienić lokalizacji ani pobrać aplikacji?

Link do głównej publikacji