Jak zmienić domyślny język Cortanas w systemie Windows 10

Cortna jest jedną z najpopularniejszych funkcji systemu Windows 10, podobnie jak menu Start. Tym, co czyni go jeszcze bardziej popularnym, jest jego dostępność w wielu językach. Ale co, jeśli chcemy zmienić język Cortany w przeglądzie technicznym systemu Windows 10?
Jak zmienić domyślny język Cortany
Cortana działa z tym samym językiem co twój system (oczywiście, jeśli ten język jest obsługiwany przez Cortanę). Niestety nie można obecnie w pełni zmienić języka wersji zapoznawczej systemu Windows 10. Dlatego nie można zmienić domyślnego języka Cortany bez całkowitej ponownej instalacji podglądu technicznego systemu Windows 10. Należy również pamiętać, że jeśli chcesz, aby Cortana zmieniła język, system operacyjny musi być zainstalowany w języku obsługiwanym przez Cortanę, w przeciwnym razie osobisty asystent użyje domyślnego języka angielskiego (USA).

Jeśli naprawdę chcesz zmienić język swojego osobistego asystenta, musisz pobrać Windows 10 Technical Preview ISO i zainstalować zlokalizowaną wersję w języku angielskim (Wielka Brytania), chińskim (uproszczonym), niemieckim, francuskim, włoskim lub hiszpańskim. Po zakończeniu instalacji zlokalizowanej wersji Przeglądu technicznego systemu Windows 10 będzie można używać Cortany w jednym z wyżej wymienionych języków.

Wielu użytkownikom nie podoba się ta metoda zmiany języka Cortany, ponieważ nie chcą ponownie instalować całego systemu operacyjnego, aby zmienić język osobistego asystenta. Ale ponieważ jest to tylko podgląd techniczny, a ostateczna wersja jest jeszcze daleko, możemy mieć nadzieję, że Microsoft zmieni to w przyszłości.

Oto lista wszystkich języków i regionów obsługiwanych przez Cortanę:

ISOPaństwo bądź regionJęzyk wyświetlania systemu WindowsJęzyk mówiony
Angielski Zjednoczone Królestwo)Zjednoczone KrólestwoAngielski Zjednoczone Królestwo)Angielski Zjednoczone Królestwo)
Uproszczony chiński)Chiny中文 (中华人民共和国)中文 (中华人民共和国)
NiemieckiNiemcyDeutsch (Deutschland)Deutsch (Deutschland)
FrancuskiFrancjaFrançais (Francja)Français (Francja)
WłoskiWłochyItaliano (Italia)Italiano (Italia)
hiszpańskiHiszpaniaEspañol (España)Español (España)

Link do głównej publikacji