Jak zapisać migawki folderu Windows jako pliki HTML

Snap2HTML to darmowe oprogramowanie dla urządzeń z systemem Microsoft Windows, które pozwala użytkownikom robić migawki folderów Windows i zapisywać je w formacie HTML. Dostęp do tych plików można uzyskać bezpośrednio w systemie Windows za pomocą Eksploratora Windows lub opcji Eksploratora innej firmy, takiej jak Total Commander.

Funkcje Snap2HTML

Na ekranie konfiguracji zobaczysz jedną obowiązkową opcję, która polega na wybraniu folderu głównego, który ma zostać przeanalizowany przez program i przekształcony w migawkę HTML. Znajdziesz więcej opcji, które wymagają włączenia, jeśli ich potrzebujesz. Spośród nich preferujesz bezpośrednie połączenie z lokalnymi plikami, włączenie do procesu ukrytych i systemowych elementów oraz zmianę tytułu strony.

Przetwarzanie jest dość szybkie, nawet w przypadku folderów zawierających tysiące plików. Będziesz mógł otworzyć wyniki w domyślnym folderze od razu lub w dowolnym momencie, po prostu ładując plik HTML w przeglądarce internetowej, ponieważ jest to plik lokalny, który nie wymaga połączenia z Internetem, aby go uruchomić. Po lewej stronie zobaczysz listę folderów i ich zawartość po prawej stronie. Wszystkie pliki i foldery są wymienione wraz z nazwą, rozmiarem i datą modyfikacji. Będziesz mógł poruszać się po strukturze folderów, a jeśli wybrałeś opcję łączenia plików podczas instalacji, możesz załadować dowolny plik, klikając go.

Wyszukiwanie jest dostępne do góry, przydatne do szybszego filtrowania list. Możesz eksportować pliki za pomocą opcji Eksportuj ten widok od dołu. Jeśli zdecydujesz się wyeksportować dane do plików JSON lub CSV, możesz również dodać do nich informacje o ścieżce, typie, rozmiarze i dacie.

Snap2HTML to przydatny program dla systemu Windows, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się go używać jako przeglądarki plików i programu ładującego na nagrywanych dyskach DVD, do tworzenia kopii zapasowych lub do przechowywania list plików na komputerze, na dyskach CD, DVD lub zewnętrznych dyskach twardych, które nie są zawsze podłączony do komputera.

Możesz pobrać Snap2HTML z RLVision.

Link do głównej publikacji