Czy aktywatory systemu Windows 10 faktycznie są złośliwym oprogramowaniem?

Aktywatory Windows 10 są obosiecznym mieczem z różnych powodów. Jeśli planujesz pirować system Windows 10, upewnij się, że wiesz, co robisz. Lub konsekwencje mogą być duże.

Nie ma czegoś takiego jak „czysty” aktywator KMS. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się uruchomić go na oficjalnej instalacji systemu Windows 10 za pomocą narzędzia Media Creation Tool.

Istnieje kilka innych zagrożeń, takich jak złośliwe oprogramowanie, więc zapoznaj się z naszym wyjaśnieniem poniżej.

Czy pęknięcia / aktywatory systemu Windows 10 są złośliwym oprogramowaniem?

Dużo, a mamy na myśli DUŻO użytkowników, którzy unikali aktualizacji do Windows 10 z Windows 7 lub Windows 8 / 8.1, gdy był wolny, ostatecznie zdecydowali się na aktualizację do Windows 10.

W większości przypadków zakupili licencję cyfrową i zainstalowali system, ale piractwo i systemy operacyjne Windows idą w parze. Nie ma już opcji bezpłatnego uaktualnienia, z wyjątkiem rzadkich przypadków.

Ponieważ obecnie dystrybucja odbywa się głównie cyfrowo, każdy może uzyskać instalację. Licencjonowanie i aktywacja to rzeczy, które piraci muszą obejść.

Aby oszukać serwer i aktywować system Windows 10, niektórzy podatni na piractwo użytkownicy będą używać aktywatorów i programów ładujących KMS. Te oczywiście nie działają dobrze w przypadku fabrycznego obrazu systemu Windows 10.

Są one najczęściej używane w wersjach crackowanych, które są dość rzadkie. Zwłaszcza w porównaniu do Windows 7, który jest najbardziej złamanym systemem operacyjnym Windows w historii.

Jak więc działają? Zasadniczo „oszukują” środki ochronne WAT (Windows Activation Technology) i pozwalają użytkownikom złamać system Windows 10. To oczywiście brzmi świetnie na papierze. Uzyskiwanie najnowszej wersji systemu Windows 10 bez wydawania ani grosza.

Trzymaj się z dala od kłopotów

Czy to nielegalne? Pewno. Ale to nie jest nawet największy problem. Takie jak MSToolkit są znane z złośliwego oprogramowania, a nie tylko z fałszywych wyników pozytywnych z powodu jego nielegalnego użycia.

Możliwe, że Twój komputer zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, gdy tylko zainstalujesz narzędzie KMS.

I to nadal nie jest twoim głównym zmartwieniem. Użycie narzędzia anty-WAT do licencjonowania komputera prawie na pewno zepsuje system podczas oficjalnej instalacji.

Gdy tylko pojawią się aktualizacje, możesz spodziewać się okaleczającej niestabilności w systemie Windows 10. Doprowadzi to ostatecznie do BSOD i całkowicie bezużytecznego systemu.

Mając to na uwadze, powinieneś być w stanie dokonać świadomego wyboru. Rób to z własnej woli, ale nie oczekuj zbyt wiele. Unikalibyśmy piractwa czegoś równie szkodliwego jak piracki system operacyjny.

Nie akceptujemy piractwa, ale jeśli uważamy, że warto zaryzykować, przynajmniej pomyśl, jak i co, zanim popełnisz błąd.

Co sądzisz o pirackim systemie operacyjnym? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji