Jak zamknąć wiele okien na pasku zadań jednocześnie

Nowe foldery Eksploratora są zawsze otwierane w nowym oknie w moim systemie, ponieważ uważam, że jest to wygodny sposób pracy z folderami i oknami. Nigdy nie podobał mi się domyślny sposób otwierania nowego folderu w tym samym oknie w Eksploratorze Windows, ponieważ musiałem uruchamiać nowe okno Eksploratora za każdym razem, gdy chciałem mieć bezpośredni dostęp do wielu okien Eksploratora jednocześnie.

Problem z otwieraniem każdego folderu w nowym oknie polega jednak na tym, że może on spowodować pojawienie się wielu okien w systemie. Powiedzmy, że chcę przejść do folderu profilu Firefox, który jest głęboko zagnieżdżony w systemie. Kiedy to robię, otwieram po drodze pięć lub więcej folderów, których tak naprawdę już nie potrzebuję.

Aby sobie z tym poradzić, używam opcji, o której nie wszyscy użytkownicy systemu Windows wiedzą. Pozwala mi zamknąć wiele okien jednocześnie z paska zadań systemu.

Co więcej, nie potrzebujesz do tego oprogramowania innych firm, dodatków ani żadnego innego hackowania lub modyfikacji, a ja muszę przyznać, że przez lata zaoszczędziłem sporo czasu. Aby zamknąć wiele folderów jednocześnie, po prostu przytrzymaj klawisz CTRL, aby wybrać wiele folderów, które chcesz zamknąć, klikając je.

Po wybraniu wszystkich folderów, które chcesz zamknąć, kliknij zaznaczenie prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zamknij grupę z menu kontekstowego.

Spowoduje to zamknięcie wszystkich wybranych folderów jednocześnie. Ta metoda działa naprawdę dobrze i może być używana nie tylko do zamykania wielu folderów Eksploratora Windows jednocześnie, ale także do innych programów, które możesz otworzyć na komputerze. Możesz nawet wybrać foldery i programy w tym samym czasie, aby zamknąć je wszystkie.

Aktualizacja: Należy pamiętać, że metoda nie działa na nowszych wersjach systemu Windows. Możesz jednak kliknąć prawym przyciskiem myszy stos folderów lub programów na pasku zadań, aby zamknąć je wszystkie jednocześnie.

zamknij wszystkie okna

Pamiętaj, że możesz zamknąć wszystkie lub wybrane okno tylko w nowszych wersjach systemu Windows i nie dostosowywać tego wyboru, chyba że wybierzesz opcję „nigdy nie łącz” we właściwościach paska zadań.

Podsumowanie
Jak zamknąć wiele okien na pasku zadań jednocześnie
Nazwa artykułu
Jak zamknąć wiele okien na pasku zadań jednocześnie
Opis
Dowiedz się, jak zamknąć wiele folderów lub okien programu wyświetlanych na pasku zadań systemu Windows za pomocą jednej szybkiej operacji.

Link do głównej publikacji