Jak uzyskać klucz produktu dla Vista RC1

Beta i wydania kandydujące wersje systemu Windows Vista, najnowszego systemu operacyjnego Microsoft, można pobrać z oficjalnej strony Microsoft Vista, ale uzyskanie klucza produktu nie wydaje się takie łatwe. Wydaje się jednak, że nie ma ograniczeń aby pobrać wersję testową systemu Windows Vista do systemu lokalnego, nie można tego samego powiedzieć o uzyskaniu klucza produktu dla systemu operacyjnego, który należy aktywować. Bez klucza produktu Vista będzie działać tylko przez 14 dni.

Aby uzyskać klucz produktu Candidate 1 w wersji Vista, należy wykonać następujące czynności:

  • Odwiedź link do strony głównej Microsoft Vista i zaloguj się.
  • Jeśli nie zarejestrowałeś się wcześniej, możesz łatwo utworzyć nowe konto, klikając Zarejestruj się teraz.
  • Musisz podać informacje, działający adres e-mail, hasło i tym podobne.
  • Microsoft wysyła wiadomość e-mail z potwierdzeniem na koniec tego procesu.
  • Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś zostać przekierowany na stronę internetową, która wymaga pewnych informacji o twojej obecnej pracy.
  • Wypełnienie tego powoduje przejście do nowej strony, która zawiera linki do plików do pobrania Visty (wersje angielska, niemiecka i japońska) i wyświetla klucz produktu w tym samym oknie.

Jedną zabawną rzeczą, którą zauważyłem, jest: Jeśli odświeżysz stronę z informacją, klucz produktu pozostanie taki sam, jeśli otworzysz stronę za pomocą powyższego linku, otrzymasz nowy klucz produktu. Jeśli potrzebujesz więcej niż jednego, myślę, że możesz po prostu odwiedzić stronę kilka razy.

Nawiasem mówiąc, strona internetowa z kluczem produktu wygląda okropnie w Firefoksie, więc lepiej użyj do tego Microsoft Internet Explorera.

Aktualizacja: Wraz z wydaniem Visty kody produktów dla kandydata do wydania przestały działać i są dystrybuowane przez Microsoft. Sam system Windows Vista został faktycznie zastąpiony przez system Windows 7, który również ma zostać zastąpiony przez system Windows 8 w nadchodzących miesiącach.

Link do głównej publikacji