Jak zacząć odpowiadać na cytaty w kliencie pocztowym Thunderbird

Gdy odpowiadasz na wiadomość e-mail w kliencie pocztowym Mozilla Thunderbird, kursor jest automatycznie pozycjonowany na samym dole cytowanego e-maila.

Użytkownicy, którzy chcą napisać odpowiedź na górze, muszą przewinąć w górę, aby się tam dostać, zanim będą mogli zacząć pisać wiadomość e-mail. Jest to szczególnie frustrujące, jeśli odpowiedź zawiera już kilka wiadomości.

Mozilla Thunderbird oferuje ustawienie zmieniające to zachowanie, które jest na szczęście dla użytkowników takich jak ja, którzy wolą odpowiadać na wiadomości nad wszystkimi innymi wiadomościami.

Użytkownicy Thunderbirda znajdują to ustawienie w Ustawieniach konta, które przechowują informacje o wszystkich kontach e-mail dodanych do klienta. Tam znajdziesz listę wszystkich swoich adresów e-mail i specyficznych dla nich ustawień.

Kliknięcie Narzędzia> Ustawienia konta otwiera menu preferencji zawierające wszystkie skonfigurowane konta e-mail. Niestety, konieczne jest dokonanie zmiany na każdym koncie e-mail osobno.

Znajdź kompozycję Adresowanie poniżej konta e-mail i tam ustawienie „Automatycznie cytuj oryginalną wiadomość podczas odpowiadania”.

Możesz to wyłączyć, jeśli nie chcesz domyślnie cytować wiadomości.

Menu rozwijane poniżej brzmi „Następnie zacznij moją odpowiedź poniżej cytatu”. Zmień to, aby „rozpocząć odpowiedź powyżej cytatu”, aby zawsze rozpocząć odpowiedź powyżej cytatów. W ten sposób przesuniesz kursor na górę okna tworzenia, abyś mógł zacząć pisać od razu, bez konieczności przesuwania kursora na górę, zanim będzie to możliwe.

odpowiedź thunderbirda powyżej cytatu

Istnieje inna opcja umieszczenia podpisu e-mail poniżej odpowiedzi, a nie cytatu. Może to mieć sens, a może być przeoczone, jeśli jest już dużo cytowanego tekstu.

Powtórz proces dla wszystkich kont e-mail skonfigurowanych w Thunderbird, aby zmienić preferencje dla wszystkich z nich.

Po zakończeniu spróbuj odpowiedzieć na wiadomość e-mail, aby upewnić się, że nowe ustawienie jest poprawnie skonfigurowane.

Podsumowanie
Jak zacząć odpowiadać na cytaty w kliencie pocztowym Thunderbird
Nazwa artykułu
Jak zacząć odpowiadać na cytaty w kliencie pocztowym Thunderbird
Opis
Jak skonfigurować klienta pocztowego Thunderbird, aby umieścić kursor w górnej części okna odpowiedzi, gdy odpowiadasz na wiadomości e-mail.

Link do głównej publikacji