Jak upewnić się, że wiadomości e-mail Gmaila nigdy nie trafiają do spamu

Google ma głównie kontrolę nad spamem w Gmailu, a większość użytkowników usługi e-mail ma do czynienia ze spamem bardzo rzadko, gdy z niego korzystają. Możesz jednak spotkać się z sytuacjami, w których oczekiwane wiadomości e-mail nie trafiają do skrzynki odbiorczej, ale do folderu ze spamem, co zwykle ma miejsce w przypadku wykrycia ich jako spam. Może się tak zdarzyć na przykład wtedy, gdy otrzymasz wiadomość z adresu e-mail, ponieważ Gmail nie ma wcześniejszego zapisu rozmów, co jest pozytywnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, czy wiadomości e-mail są spamem, czy nie.

Oznaczanie prawidłowych wiadomości e-mail jako spam stanowi problem, ale istnieją sposoby skonfigurowania Gmaila, aby wiadomości e-mail od wybranych odbiorców lub domen nigdy nie trafiały do ​​spamu.

Adresy e-mail na białej liście

e-mail białej listy gmail pozwala uniknąć spamu

Aby dodać do białej listy adres e-mail lub domenę w Gmailu, aby wiadomości e-mail z niego wysyłane nigdy nie były oznaczane jako spam, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij przycisk Opcje w prawym górnym rogu Gmaila i wybierz Ustawienia z menu kontekstowego.
  2. Przełącz na Filtry na górze.
  3. Możesz także otworzyć ten link, który prowadzi bezpośrednio do menu Filtry.
  4. Kliknij Utwórz nowy filtr.
  5. Wprowadź kryteria filtrowania. Możesz wpisać pełny adres e-mail, na przykład test@example.com, a domena, na przykład @ example.com, a imię, na przykład Ronald Mc Donald lub email Nazwa Użytkownika, na przykład test.
  6. Jeśli chcesz, dodaj dodatkowe kryteria do filtra, na przykład tylko na białej liście wiadomości e-mail z załącznikami lub wiadomościami e-mail wysyłanymi do określonego odbiorcy.
  7. Kliknij Utwórz filtr za pomocą tego wyszukiwania do przeniesienia do ekranu konfiguracji filtra.
  8. Sprawdź Nigdy nie wysyłaj go do spamu tutaj i kliknij Utwórz filtr, aby go zapisać.

Gmail nie będzie już oznaczać wiadomości e-mail pasujących do filtra jako spam. Zaleca się zachowanie ostrożności podczas korzystania z tej opcji, ponieważ możesz przypadkowo otworzyć zalew spamu, jeśli skonfigurujesz go niepoprawnie. Możesz jednak użyć go, aby upewnić się, że e-maile z pracy, ulubionej witryny handlowej lub rodziny zawsze trafią do skrzynki odbiorczej.

Link do głównej publikacji