Jak wymusić zgodność rozszerzeń w Thunderbird

Być może wiesz, że jakiś czas temu przerzuciłem się na nową wersję Thunderbirda, która jest obecnie dostępna jako wersja alfa. Większość rozszerzeń dostępnych dla Thunderbirda nie jest kompatybilna z tą wersją.

Nigdy tak naprawdę nie zastanawiałem się nad rozwiązaniem tego problemu, ponieważ nie korzystałem z rozszerzeń, których należy używać w kliencie e-mail. Uciążliwe było jednak uruchamianie wcześniejszej wersji oprogramowania pocztowego w celu testowania rozszerzeń.

Postanowiłem zbadać ten problem, aby znaleźć sposób wymuszenia zgodności w Thunderbird. Poniższy przewodnik powinien pomóc wszystkim użytkownikom Thunderbirda, którzy muszą uczynić rozszerzenie kompatybilnym.

Znam trzy metody wymuszania zgodności w Firefoksie, a ponieważ programy mają ten sam rdzeń, wydawało się naturalne, że zacznę od tego.

Według mnie najlepszą metodą po niektórych testach jest zastąpienie wymuszania zgodności w konfiguracji klienta poczty e-mail. Odbywa się to w następujący sposób:

Uruchom Thunderbirda i otwórz okno konfiguracji, klikając najpierw Narzędzia> Opcje. Spowoduje to otwarcie okna opcji. Przejdź do Zaawansowane> Ogólne i kliknij tam przycisk Edytora konfiguracji.

edytor konfiguracji thunderbirda

Edytor konfiguracji otworzy się w nowym oknie. Dyrektywa nie istnieje domyślnie, co oznacza, że ​​należy ją najpierw dodać. Ogólny format parametru wygląda następująco:

extensions.checkCompatibility.Version

Wersja jest zawsze oddzielona kropką, np. 3.3 Jeśli Thunderbird jest wersją wydania, to wszystko, co należy dodać. Z drugiej strony wersje alfa i beta należy określić osobno, dodając a dla wersji alfa lub b dla wersji beta.

Dlatego parametr zgodności dla Thunderbirda 3.3 alfa 2 jest

extensions.checkCompatibility.3.3a

Aby go dodać, kliknij prawym przyciskiem myszy w oknie konfiguracji i wybierz z listy Nowy> Boolean. Pojawi się formularz. wprowadź nazwę parametru, np. extensions.checkCompatibility.3.3a i kliknij OK. Teraz musisz wybrać, czy wartość logiczna powinna być prawdziwa czy fałszywa. Prawda w tym przypadku jest wartością domyślną, co oznacza, że ​​Thunderbird sprawdzi zgodność rozszerzenia. Ponieważ nie chcemy, abyśmy ustawili wartość false. Uruchom ponownie klienta poczty e-mail i zainstaluj rozszerzenia. Nieaktywne rozszerzenia, które zostały dezaktywowane z powodu niezgodności, powinny być wyświetlane jako aktywowane.

kompatybilność z thunderbirdem

I to jest wynik na liście rozszerzeń

sprawdzanie zgodności dodatków

Pamiętaj, że wymuszanie zgodności nie gwarantuje, że rozszerzenie faktycznie będzie działać w Thunderbird. Jest to pomocne, jeśli programista rozszerzenia nie zaktualizował jeszcze rozszerzenia, które w innym przypadku jest kompatybilne z wersją Thunderbirda.

Musisz także zrozumieć, że parametr, który właśnie skonfigurowałeś, musi być dostosowywany za każdym razem, gdy zmienia się wersja klienta poczty e-mail.

Aktualizacja: Większość wskazówek opisanych poniżej działa również w nowszych wersjach Thunderbirda. Ponadto w tym celu można również zainstalować rozszerzenie Wyłącz sprawdzanie zgodności dodatków dla klienta poczty e-mail. Automatyzuje proces, dzięki czemu nie trzeba zmieniać wersji parametru za każdym razem, gdy program aktualizuje się do nowej wersji.

Podsumowanie
Jak wymusić zgodność rozszerzeń w Thunderbird
Nazwa artykułu
Jak wymusić zgodność rozszerzeń w Thunderbird
Opis
Dowiedz się, jak wymusić zgodność rozszerzeń, które przestały działać po uaktualnieniu klienta poczty Thunderbird do nowej wersji.

Link do głównej publikacji