Jak zmienić czcionkę wiadomości e-mail w Thunderbird

Thunderbird jest moim wybranym komputerem stacjonarnym i jednym z powodów jest to, że jest wysoce konfigurowalny. Nie tylko instalując rozszerzenia, które zmieniają zachowanie klienta, ale także wprowadzając zmiany w ustawieniach dostarczanych przez program. Niedawno zapytano mnie, czy istnieje sposób na zwiększenie rozmiaru czcionki biuletynu Ghacks w Thunderbird, i oczywiście istnieje kilka opcji, aby zrobić to lokalnie.

Istnieją dwa sposoby zmiany rozmiaru czcionki wiadomości e-mail w Thunderbird, jeden wprowadza zmiany tylko tymczasowo dla sesji, a drugi na stałe.

Najłatwiejszym sposobem zmiany rozmiaru czcionki jest przytrzymanie klawisza Ctrl na klawiaturze i użycie kółka myszy, aby go zwiększyć lub zmniejszyć. Zmiany są widoczne od razu w okienku poczty, dzięki czemu możesz użyć tej metody, aby dostosować rozmiar czcionki do poziomu, na którym czujesz się komfortowo. Możesz alternatywnie użyć Ctrl i klawiszy minus lub plus na klawiaturze lub kliknąć Widok> Powiększenie, aby użyć menu do zmiany rozmiaru czcionki. Skrót Ctrl i 0 resetuje poziom powiększenia do wartości domyślnej.

powiększenie tekstu thunderbirda

Wprowadzone tutaj zmiany obowiązują w sesji, co oznacza, że ​​są automatycznie resetowane przy następnym uruchomieniu klienta poczty e-mail.

Jeśli masz ogólne problemy z czytaniem wiadomości e-mail ze względu na rozmiar, w jakim są wyświetlane, możesz preferować rozwiązanie, które na stałe zmieni rozmiar czcionki wiadomości e-mail.

Aby to zrobić, kliknij Przybory > Opcje w menu. Spowoduje to otwarcie menu ustawień programu pocztowego. Tutaj musisz kliknąć Pokaz > Formatowanie aby wyświetlić wszystkie opcje formatowania związane z czcionkami, które udostępnia Thunderbird.

formatowanie czcionek Thunderbird

Użyj menu rozwijanego, aby zmienić domyślny rozmiar lub typ czcionki, lub kliknij przycisk zaawansowany, aby wyświetlić szczegółowe opcje formatowania czcionki.

czcionki Thunderbird

Tutaj możesz zmodyfikować domyślną czcionkę dla zawartości proporcjonalnej, szeryfowej, bezszeryfowej i monospace, ustawić minimalny rozmiar czcionki i wybrać region, dla którego chcesz zoptymalizować czcionki. Zmiany, które wprowadzasz w menu tutaj, są trwałe, dopóki nie zmodyfikujesz ich ponownie tutaj.

Nadal możesz zmienić rozmiar czcionki dla poszczególnych sesji, korzystając z pierwszej metody opisanej w tym poście.

Link do głównej publikacji