Jak skonfigurować Thunderbirda, aby pobierał tylko nagłówki

Jeśli chodzi o pobieranie nowych wiadomości e-mail w stacjonarnych klientach poczty e-mail, zwykle masz dwie opcje, aby to zrobić. Możesz skonfigurować program tak, aby pobierał pełne wiadomości, czyli nagłówek i treść wiadomości, lub pobierał tylko nagłówki wiadomości. Druga opcja może nie być tak wygodna jak pierwsza, ponieważ w tym przypadku musisz ręcznie pobrać treści wiadomości, ale może być przydatna w wielu scenariuszach.

Najpierw pozwala zaoszczędzić przepustowość i czas potrzebny na pobranie wszystkich wiadomości. Gdy pobierasz tylko nagłówki, szybciej przeglądasz wszystkie przychodzące wiadomości e-mail, niż gdybyś również pobierał treści. Może to być pomocne, jeśli czekasz na ważną wiadomość e-mail z dużymi wiadomościami e-mail, zanim zostaną pobrane. Może się tak zdarzyć, jeśli twoja szwagierka, rodzice, koledzy lub szef zdecydują się wysłać Ci zdjęcia lub inne załączniki, których pobranie zajmuje trochę czasu. Wreszcie oferuje opcję ignorowania wiadomości spamowych i innych niechcianych wiadomości, a ponieważ pobierasz tylko nagłówki, nie ma szansy na automatyczne lub przypadkowe zainfekowanie systemu.

Użytkownicy klienta e-mail Mozilla Thunderbird muszą skonfigurować opcję Tylko pobierz nagłówki w ustawieniach serwera klienta e-mail. Jeśli skonfigurowano więcej niż jedno konto e-mail, proces należy powtarzać, aż zostanie ustawiony dla wszystkich, dla których chcesz korzystać z tej funkcji.

Najłatwiejszym sposobem skonfigurowania tej opcji jest kliknij konto e-mail prawym przyciskiem myszy na pasku bocznym Thunderbirda i wybierz ustawienia z menu kontekstowego.

pobierz tylko nagłówki

Następnie musisz przejść do Ustawień serwera, który jest pierwszym wpisem pod wybranym kontem, i znajdź wymienioną tam opcję Fetch Headers Only.

Po pobraniu wiadomości w treści wiadomości zobaczysz niepobrane powiadomienie z opcją pobrania treści wiadomości z serwera e-mail.

Nie ściągnięto

Tylko nagłówki tej wiadomości zostały pobrane z serwera pocztowego

Pobierz resztę wiadomości

Thunderbird nie został pobrany

Jak widać, treści i załączniki wiadomości nie są już pobierane automatycznie po włączeniu opcji pobierania tylko nagłówków wiadomości e-mail w programie Thunderbird. Jeśli w ciągu dnia otrzymujesz wiele wiadomości, z których znaczna część to spam lub złośliwy charakter, może być przydatna opcja przyspieszenia pobierania wiadomości i jednoczesnego oszczędzania przepustowości.

Link do głównej publikacji