Jak dodać niestandardowe tło fotograficzne do Gmaila

Gmail w 2008 roku uruchomił silnik motywów, który pozwolił użytkownikom klienta internetowego usługi zmienić czarno-biały wygląd witryny na coś, co czasami wyglądało jak strona główna z lat 90. Do tej kategorii należały zwłaszcza motywy, które są teraz wymienione jako klasyczne motywy w interfejsie, podczas gdy motywy o jednolitym kolorze oferowały profesjonalnie wyglądający projekt, który zmienił schemat kolorów witryny, ale utrzymał tła głównie w jednolitych kolorach.

Google w 2011 roku wprowadził motywy wysokiej rozdzielczości, które jeszcze bardziej ulepszyły silnik motywów witryny. Firma zasadniczo dodała zdjęcia HD do wyboru motywów Gmaila, które oferowały niestandardowe obrazy tła, które znacznie zmieniły wygląd skrzynki odbiorczej.

Google ogłosiło wczoraj kolejną zmianę motywów Gmaila. Użytkownicy mogą teraz wybierać niestandardowe tła fotograficzne dla Gmaila.

Niestandardowe tła fotograficzne Gmaila

niestandardowy motyw gmail

Otwórz stronę główną Gmaila i znajdź ikonę ustawień w prawym górnym rogu. Powinien znajdować się pod zdjęciem profilowym na stronie. Wybierz tutaj menu kontekstowe motywów, aby bezpośrednio otworzyć wybór motywów. Tutaj zobaczysz wszystkie istniejące motywy i nowy wpis niestandardowych motywów. Google udostępnił jasny i ciemny szablon motywu, który określa wygląd kolorów tła w witrynie.

motywy Gmaila

Po kliknięciu jasnego lub ciemnego otwiera się okno wyboru, które daje kilka opcji wyboru niestandardowego tła zdjęcia do skrzynki odbiorczej Gmaila. Google udostępnia polecane obrazy, które można wybrać lub których użyć, własne zdjęcia przesłane do innych usług Google, takich jak Google+ lub Picasa, zdjęcia z telefonu lub komputera, z adresu internetowego lub ostatnio wybrane zdjęcia.

wybierz tło Gmaila

Na przykład polecane zdjęcia można wybrać jednym kliknięciem na zdjęcie, a innym przyciskiem Wybierz. Możesz też kliknąć dwukrotnie zdjęcie, aby od razu użyć go jako niestandardowego tła. Możesz również użyć jednej z innych opcji, aby dodać niestandardowe zdjęcie do Gmaila.

Po dodaniu niestandardowego motywu do Gmaila możesz przełączać między stylami jasnymi i ciemnymi bezpośrednio w interfejsie. Jeśli chcesz zmienić zdjęcie, kliknij zamiast tego zmień obraz tła, co otworzy menu konfiguracji od nowa.

Zagadnienia

Podczas próby dodania jasnych zdjęć jako motywu napotkałem kilka problemów, ponieważ niektóre menu Gmaila były ledwo czytelne. Jest to duży problem i ogólnie można powiedzieć, że ciemniejsze obrazy, przynajmniej w górnej połowie ekranu, działają lepiej niż obrazy jaśniejsze.

upsa

Słowa końcowe

Motywy niestandardowe z pewnością przypadną do gustu części użytkowników Gmaila. Ja z drugiej strony nie będę używać motywów w Gmailu, po pierwsze dlatego, że głównie uzyskuję dostęp do mojej skrzynki pocztowej za pomocą Thunderbirda, a po drugie, ponieważ myślę, że powoduje to zbyt duży hałas na stronie.

A ty? Czy podoba Ci się opcja motywu niestandardowego w Gmailu? (Dzięki Michael za wskazówkę)

Link do głównej publikacji