Jak przydatna jest nowa skrzynka odbiorcza Gmaila z zakładkami?

Jak zapewne już wiesz, Google dodało nową funkcję do swojej usługi e-mail Gmaila, która, jak twierdzi, przywróci ci kontrolę nad skrzynką odbiorczą. Ta funkcja zostanie wprowadzona w ciągu najbliższych tygodni, a wielu użytkowników Gmaila zgłasza, że ​​została już aktywowana na ich koncie.

Możesz to łatwo sprawdzić, klikając ikonę ustawień w prawym górnym rogu Gmaila. Jeśli w menu kontekstowym jest wyświetlana opcja Konfiguruj skrzynkę odbiorczą, Twoje konto zostało zaktualizowane.

Kliknięcie łącza otwiera mały ekran nakładki służący do konfiguracji funkcji. Najedź kursorem myszy na elementy, aby wyświetlić informacje o każdej karcie, którą możesz włączyć w Gmailu.

W każdym razie na górze listy e-maili wyświetla się do pięciu kart. Te karty działają jak filtry sortujące wiadomości e-mail na podstawie typu przy użyciu algorytmów.

gmail nowa skrzynka odbiorcza

Pięć kart, które możesz tutaj aktywować, to:

  • Podstawowa — domyślnie wyświetla listę kontaktów między osobami, a także wiadomości oznaczone gwiazdką.
  • Społecznościowe — wiadomości z sieci społecznościowych, serwisów randkowych, mediów społecznościowych i innych serwisów społecznościowych.
  • Promocje — obejmuje oferty, oferty i większość e-maili marketingowych.
  • Aktualizacje — aktualizacje osobiste, w tym potwierdzenia, potwierdzenia. rachunki i wyciągi.
  • Fora — wiadomości e-mail z list mailingowych, forów i innych usług opartych na dyskusjach.

Sortowanie działa całkiem dobrze, jeśli chodzi o media społecznościowe, ale należy się tego spodziewać, ponieważ Google prawdopodobnie filtruje tutaj wiadomości według domen. Wszystkie pozostałe zakładki zawierają wiadomości, które powinny być posortowane na różne zakładki. Na przykład karta aktualizacji i forów zawiera komunikaty prasowe, które tak naprawdę nie pasują do żadnej z grup.

Chociaż można przenosić wiadomości e-mail za pomocą przeciągania i upuszczania, jasne jest, że będziesz musiał regularnie monitorować wszystkie karty z tego powodu i nie możesz po prostu całkowicie zignorować karty społecznościowej lub dowolnej innej karty, ponieważ możesz przegapić e-maile.

Wyłączam to

Gmail usuń karty

Możesz ponownie łatwo wyłączyć nowe karty.

  1. Kliknij ikonę ustawień i wybierz Konfiguruj skrzynkę odbiorczą z opcji.
  2. Odznacz wszystkie opcje, aby zaznaczone były tylko podstawowe (nie możesz odznaczyć podstawowego).
  3. Kliknij Zapisz.

Gdy wrócisz do skrzynki odbiorczej, zauważysz, że wszystkie karty zostały z niej ponownie usunięte.

Wideo

Google stworzyło film pokazujący nową funkcjonalność skrzynki odbiorczej.

Werdykt

Sortowanie działa dobrze dla większości otrzymywanych wiadomości e-mail, ale nie dla wszystkich. To sprawia, że ​​jest mniej użyteczny niż powinien, ponieważ zmusza do ciągłego monitorowania wszystkich kart w celu przechwytywania błędnie napisanych wiadomości e-mail.

Utrudnia również sprawdzanie wszystkich nowych wiadomości e-mail, ponieważ może być konieczne kliknięcie różnych kart, aby je wszystkie przeczytać. Gmail wskazuje nową pocztę w nagłówkach kart, co nieco pomaga, ale nadal będziesz musiał kliknąć nawet czterokrotnie więcej niż poprzednio.

Podsumowanie
Nazwa artykułu
Jak przydatna jest nowa skrzynka odbiorcza Gmaila z zakładkami?
Opis
Pierwsze spojrzenie na nowy interfejs skrzynki odbiorczej z kartami Gmaila, moje spojrzenie na tę funkcję i instrukcje dotyczące wyłączania kart, aby uzyskać jedną listę dla wszystkich e-maili.

Link do głównej publikacji