Jak wyszukiwać otwarte karty w przeglądarce Firefox

Firefox wyświetla tylko garść otwartych kart jednocześnie na pasku kart przeglądarki. Przeglądarka zmniejsza szerokość otwartych kart do pewnego punktu i dodaje przyciski przewijania do paska kart; zachowanie to różni się od większości przeglądarek opartych na Chromium, takich jak Google Chrome, które zmniejszają szerokość, dopóki karty nie będą już wyświetlane na pasku kart przeglądarki.

Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą zmienić minimalną i maksymalną szerokość zakładek używaną przez Firefox do wyświetlania kart.

Użytkownicy przeglądarki mają wiele opcji wyszukiwania otwartych kart w przeglądarce. Od przewijania paska kart i używania ikony listy kart po wyszukiwanie we wszystkich otwartych kartach.

Użytkownicy Firefoksa, którzy nie chcą instalować rozszerzenia, Search Multi Tabs to najnowsze rozszerzenie kompatybilne z Firefoksem, które może uruchamiać wyszukiwanie bezpośrednio z paska adresu przeglądarki.

Firefox sugeruje otwieranie kart, gdy użytkownicy wpisują pasujące frazy w pasku adresu; wielu użytkowników Firefoksa może nie wiedzieć, że Firefox obsługuje znak specjalny, który wyklucza wyszukiwanie.

Zamiast przeszukiwać otwarte karty, zakładki, historię przeglądania i wyświetlać sugestie wyszukiwania, Firefox wyświetlałby tylko pasujące otwarte karty.

wyszukiwanie w zakładce Firefox

Wszystko, co musisz zrobić, to rozpocząć zapytanie od%, po którym następuje spacja, a następnie wyszukiwane hasło. Jeśli chcesz wyszukać „firefox” na wszystkich otwartych kartach, wpisz% firefox, aby uruchomić to wyszukiwanie.

Firefox wyświetla pasujące karty na liście wyników podczas pisania. Lista jest aktualizowana w czasie rzeczywistym podczas pisania; wystarczy wybrać jeden z wyników, aby przejść do karty bezpośrednio w przeglądarce.

Wyszukiwanie działa w oknach przeglądarki. Wszystkie karty we wszystkich oknach przeglądarki Firefox są przeszukiwane podczas używania tego parametru.

Wskazówka: możesz skonfigurować Firefoksa do wyszukiwania Ghacks z paska adresu (i innych stron).

Mozilla planuje uczynić wyszukiwanie kart bardziej widocznym w przyszłych wersjach Firefoksa, dodając pozycję „karty wyszukiwania” do ikony listy kart. Kliknięcie opcji powoduje dodanie% do paska adresu i skupienie go.

Pamiętaj, że ikona jest wyświetlana tylko wtedy, gdy w przeglądarce Firefox jest otwarta pewna liczba kart.

Chociaż nie jest to szczególnie oszczędne w czasie, ponieważ szybsze wpisanie% w pasku adresu może być szybsze, może podświetlić tę funkcję użytkownikom Firefox, którzy nie są jej świadomi.

Link do głównej publikacji