Jak trwale wyciszyć strony w przeglądarce Firefox

MuteLinks to nowy dodatek do przeglądarki Firefox, który pozwala wyciszyć określone witryny, aby nigdy nie odtwarzały dźwięku po otwarciu lub użyciu.

Dźwięk może być bardzo rozpraszający i irytujący, zwłaszcza jeśli zaczyna się odtwarzać, gdy tylko strona się załaduje. Chociaż nie ma tak wielu witryn, które automatycznie odtwarzają pliki wideo lub audio, niektóre tak. Inni mogą wyświetlać reklamy z dźwiękiem w swojej witrynie, co jest równie problematyczne.

Na przykład Facebook przeprowadza obecnie test, w którym testuje wideo z dźwiękiem autoodtwarzania w kanałach użytkowników.

Wielu użytkowników Internetu prawdopodobnie zgodziłoby się, że dźwięk odtwarzany automatycznie nie jest czymś, z czym chcą się spotkać w Internecie, chyba że został zainicjowany przez działanie użytkownika.

MuteLinks

mutelinki

Większość przeglądarek internetowych pozwala wyciszyć dźwięk odtwarzany na karcie. Wskaźnik audio jest zwykle wyświetlany na pasku kart przeglądarki, a kliknięcie tego wskaźnika powoduje wyciszenie karty.

Jeśli zdarza ci się regularnie odwiedzać witrynę, ale denerwuje ją automatyczne odtwarzanie dźwięku podczas odwiedzania strony lub ręczne podczas interakcji z nią, może okazać się przydatne MuteLinks dla Firefoksa.

Rozszerzenie blokuje dźwięk w określonych witrynach, aby nigdy więcej nie odtwarzały dźwięku.

Aby rozpocząć, musisz dodać adresy URL w ustawieniach dodatku. Tam znajdziesz pole czarnej listy, do którego możesz dodać adresy URL. Jeśli dodasz więcej niż jeden, oddziel je przecinkami.

Chociaż możesz być bardzo szczegółowy na temat adresu URL, np. Przez wprowadzenie https://www.facebook.com/ghacksnet/, możesz również zablokować wszystkie protokoły obsługiwane przez witrynę, wchodząc facebook.com, a nawet używać symboli wieloznacznych i blokować jeszcze więcej witryn za jednym razem. Możesz używać symboli wieloznacznych do blokowania dźwięku we wszystkich * .com na przykład domeny lub nawet wszystkie witryny, wchodząc *.

Szczególną kategorią witryn, w których MuteLinks może być przydatny, są witryny z grami. Wiele ładuje reklamy wideo przed załadowaniem gier, a jeśli nie przeszkadza Ci wyciszenie gier, zyskasz spokój, dodając je do czarnej listy.

Główną ideą rozszerzenia jest wyciszenie regularnie odwiedzanych witryn. Nie ma sensu dodawać do czarnej listy witryn, których nigdy więcej nie odwiedzisz.

MuteLinks korzysta z wewnętrznych możliwości wyciszania przeglądarki Firefox. Oznacza to, że może nie działać na wszystkich stronach. Zasadniczo każda witryna, której nie można wyciszyć przy użyciu przeglądarki Firefox, nie może zostać wyciszona przy użyciu rozszerzenia. Dlatego najlepiej skorzystać z następującego przepływu pracy: odwiedź witrynę, sprawdź, czy Firefox wyświetla ikonę wyciszenia na pasku kart, kliknij ją, aby sprawdzić, czy możesz z nią współdziałać, i dodaj ją do czarnej listy, jeśli to prawda.

Słowa końcowe

MuteLinks to przydatny dodatek do przeglądarki Firefox, który może wyciszyć część lub nawet całą sieć podczas korzystania z przeglądarki Firefox do jej przeglądania.

Przydałyby się lepsze opcje czarnej listy, takie jak automatyczne wysyłanie witryny, na której jesteś na czarną listę, zamiast konieczności ręcznego wprowadzania.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdkaszary
4 na podstawie 4 głosów
Nazwa oprogramowania
MuteLinks
Kategoria oprogramowania
Przeglądarka
Wstęp
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/mutelinks/?src=search

Link do głównej publikacji