Jak wyłączyć Windows Shadows w Windows 10

Windows 10 wprowadził kilka interesujących zmian, które poprawiły nasze wrażenia użytkownika, ale nie wszystkie zmiany są akceptowane przez użytkowników. Niektórym użytkownikom nie podobają się nowe cienie okien, a jeśli jesteś jednym z nich, dzisiaj pokażemy, jak wyłączyć cienie okien w systemie Windows 10.

Windows 10 wprowadził kilka poważnych zmian, takich jak wirtualna asystentka Cortana i ulepszone menu Start, ale są też pewne drobne zmiany. W Windows 10 Microsoft wprowadził jedną nową zmianę wizualną, która wygląda jak coś z OS X. Domyślnie wszystkie okna w Windows 10 mają efekt cienia, który daje użytkownikowi poczucie głębi podczas korzystania z Windows 10.

Chociaż jest to tylko subtelna zmiana, niektórzy użytkownicy nie lubią jej i chcą ją na stałe wyłączyć. Jeśli nie podobają Ci się nowe cienie okien w systemie Windows 10, istnieje szybki i prosty sposób na trwałe ich wyłączenie, więc zacznijmy.

Wyłącz Shadows Under Windows w Windows 10

Wyłączenie cieni pod oknami w Windows 10 jest bardzo łatwe. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące instrukcje:

  1. Otwórz Panel sterowania i przejdź do sekcji System i zabezpieczenia. Następnie przejdź do sekcji System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu. wyłącz cienie systemu Windows 10
  2. Ponadto możesz po prostu wpisać zaawansowane ustawienia systemu w menu Start i kliknąć Wyświetl zaawansowane ustawienia systemu z listy wyników.
  3. Na karcie Zaawansowane we właściwościach systemu należy znaleźć sekcję Wydajność i kliknąć przycisk Ustawienia.
  4. Powinieneś zobaczyć listę opcji. Znajdź i odznacz „Pokaż cienie pod oknami”.Windows 10 cieni
  5. Spowoduje to wyłączenie cieni w Windows 10. Teraz kliknij Zastosuj i OK, aby zapisać zmiany.

Proszę, po odznaczeniu tej opcji, cienie nie będą już wyświetlane pod oknami, szybko i łatwo. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, po prostu sięgnij do sekcji komentarzy poniżej, a my udzielimy Ci dodatkowych odpowiedzi.

Link do głównej publikacji