Jak wyłączyć ekran powitalny Microsoft Edge

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy nie uważają, że ekran powitalny systemu Windows 10 jest zbyt przydatny po aktualizacjach, pokażemy, jak wyłączyć go w Aktualizacji dla twórców.

Ekran powitalny Microsoft Edge

Od czasu rocznicowej aktualizacji system Windows 10 wyświetla ekran powitalny, który ładuje się po zalogowaniu po zainstalowaniu nowej aktualizacji lub nowej wersji Windows Insider Preview. Niektórzy użytkownicy nie uważają tego za problem, nawet jeśli strona wyświetla promocję dla Microsoft Edge lub reklamuje aplikacje lub Office 365 ze Sklepu Windows. Niektórzy z was mogą to uznać za dość irytujące, dlatego pokazujemy niezbędne kroki, aby to wyłączyć.

Wyłączanie ekranu powitalnego w systemie Windows 10

Jeśli nie chcesz już widzieć ekranu powitalnego, powinieneś wiedzieć, że począwszy od aktualizacji Windows 10 Creators Update, aplikacja Ustawienia zawiera zupełnie nową opcję, która może wyłączyć ekran powitalny po aktualizacji niektórych funkcji lub po zainstalowaniu nowego wersja systemu Windows 10.

Wykonaj następujące kroki:

  • Iść do Ustawienia.
  • Iść do System.
  • Kliknij Powiadomienia działania.
  • W obszarze Powiadomienia wyłącz Pokaż mi „Powitanie systemu Windows po aktualizacjach, a czasami po zalogowaniu się, aby podkreślić nowości i sugestie” przełącznik.

Po wykonaniu tych kroków zapewniamy, że nie zobaczysz już ekranu powitalnego, po aktualizacji funkcji lub po zainstalowaniu kompilacji podglądu Insider. Pamiętaj tylko, że to szczególne ustawienie nie zostanie zachowane w przypadku czystej instalacji systemu Windows 10, ponieważ proces ten spowoduje usunięcie aplikacji, plików i ustawień.

Link do głównej publikacji