Jak mogę otworzyć pliki docx?

Microsoft wprowadził format plików docx w swoich nowych aplikacjach Office i Word w pakiecie Office 2007 i chce, aby zastąpił powszechnie używany format doc. Problem z przejściem z doc na docx polega na tym, że wielu użytkowników nadal pracuje ze starszymi wersjami programu Word lub nie ma w ogóle żadnego produktu Microsoft i napotyka problem polegający na tym, że nie mogą załadować plików docx, ponieważ nie są obsługiwane w ich aplikacji.

Głównym pytaniem dla tych użytkowników jest oczywiście, jak otworzą plik docx, aby móc go czytać i pracować z nim. Odpowiedź jest taka, że ​​zależy to od programu i komputera, z którym pracuje użytkownik. Pozwól, że przedstawię kilka możliwości otwierania pliku docx i pracy z nim bez użycia najnowszego oprogramowania Microsoft Office lub Word.

Starsze wersje pakietu Microsoft Office lub Microsoft Word:

Starsze wersje, takie jak Office XP, nie obsługują formatu docx, ponieważ nie było wiadomo, kiedy zostały opracowane i sprzedane. Prostym sposobem na odczytanie plików docx i xlsx w tych aplikacjach byłoby zainstalowanie pakietu zgodności Microsoft, który dodaje obsługę nowych formatów plików.

Otwórz biuro

Możesz użyć Open XML Translator dla Open Office, aby móc czytać i edytować pliki docx w Open Office. Aktualizacja: Open Office obsługuje nowe formaty Microsoft Office docx, xlsx i pptx teraz, jeśli chodzi o ich otwieranie.

Rozwiązanie online

Konwerter docx pozwala konwertować dokumenty docx online. Jest to całkiem dobre rozwiązanie, jeśli nie chcesz instalować wcześniej wspomnianych dodatków.

Prochowiec

Możesz użyć powyższego rozwiązania online lub pobrać widget na pulpicie od tego samego programisty. Jeśli używasz pakietu Microsoft Office na komputerze Mac, możesz rzucić okiem na konwerter formatu plików Microsoft Office Open XML dla komputerów Mac.

Microsoft Office Open XML File Format Converter dla komputerów Mac
Sposoby otwierania dokumentów Office docx

Link do głównej publikacji