Jak wyłączyć ekran dotykowy w systemie Windows 10

Wielu z was mogło już przyzwyczaić się do ekranów dotykowych używanych w systemie Windows 10. A co, jeśli chcesz pozostać na zwykłej starej klawiaturze i myszy? Cóż, poniższy samouczek pokaże, jak dokładnie możesz wyłączyć funkcję ekranu dotykowego w systemie operacyjnym Windows 10 w najkrótszym możliwym czasie i wrócić do normalnej pracy.
Jak wyłączyć ekran dotykowy w systemie Windows 10
Abyśmy mogli wyłączyć ekran dotykowy w systemie operacyjnym Windows 10, musimy wprowadzić kilka zmian w rejestrze. Niestety opcja wyłączania nie istnieje w funkcji Ustawienia systemu operacyjnego. Pamiętaj więc, że zawsze warto utworzyć kopię zapasową ważnych plików i folderów przed ingerencją w ustawienia systemowe.

Jak wyłączyć ekran dotykowy w systemie Windows 10?

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk „Windows” i przycisk „X”.
 2. Z menu, które się pojawi, będziesz musiał kliknąć lewym przyciskiem myszy lub dotknąć funkcji „Menedżer urządzeń”.
 3. Spójrz na lewym panelu na „Human Interface Devices”
 4. Po znalezieniu opcji „Human Interface Devices” kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij go, aby rozwinąć.
 5. Teraz na liście, którą znajdziesz w temacie „Human Interface Devices”, musisz znaleźć ikonę, która ma w nazwie „ekran dotykowy”.
  Uwaga: Na tej liście powinna znajdować się tylko jedna opcja dla funkcji ekranu dotykowego i zwykle pełna nazwa to „ekran dotykowy zgodny z HID”.wyłącz okna z ekranem dotykowym 10
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy lub przytrzymaj stuknij wybrane urządzenie z ekranem dotykowym.
 7. W wyświetlonym podmenu kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij funkcji „Wyłącz”.
 8. Zamknij okno Menedżera urządzeń po jego wyłączeniu.
 9. Uruchom ponownie system operacyjny Windows 10.
 10. Po uruchomieniu urządzenia sprawdź, czy funkcja ekranu dotykowego została wyłączona.
  Uwaga: Jeśli chcesz ponownie uruchomić funkcję ekranu dotykowego, musisz tylko otworzyć okno Menedżera urządzeń, zlokalizować ponownie urządzenie z ekranem dotykowym, kliknąć je prawym przyciskiem myszy i wybrać funkcję „Włącz”.

Drugą szybką metodą wyłączenia ekranu dotykowego na komputerze z systemem Windows 10 jest wyłączenie trybu tabletu. Jeśli nie chcesz używać urządzenia jako tabletu i polegać na funkcji ekranu dotykowego w celu korzystania z komputera, możesz po prostu wyłączyć tryb tabletu. Przejdź do Ustawienia> System> Tryb tabletu i wyłącz tę funkcję.

wyłącz ekran dotykowy w trybie tabletu 10

I to wszystko, teraz wiesz, jak wyłączyć funkcję ekranu dotykowego w systemie operacyjnym Windows 10. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy po wykonaniu powyższych kroków, zawsze możesz napisać do nas w sekcji komentarzy poniżej, a my z przyjemnością Ci pomożemy.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji