Jak ponownie zainstalować OneDrive w systemie Windows 10 S.

W maju Microsoft ogłosił nową wersję swojego systemu operacyjnego, a my oczywiście mamy na myśli Windows 10 S.

Problemy z systemem Windows 10 S.

Windows 10 S jest fabrycznie zainstalowany na nowym laptopie Surface, a jego główną cechą jest to, że można na nim instalować tylko aplikacje ze Sklepu Windows, dzięki czemu zyskuje się kolejną warstwę zabezpieczeń dodaną do systemu operacyjnego.

Z drugiej strony jest dostarczany z kilkoma wstępnie zainstalowanymi aplikacjami innymi niż Store, takimi jak klient synchronizacji OneDrive, i to jest źródłem wszystkich problemów. Mówiąc dokładniej, chociaż można odinstalować klienta w systemie Windows 10 S, nie będzie można go pobrać i ponownie zainstalować. To pozostawia jedyną opcję odzyskania go przez przywrócenie ustawień fabrycznych lub uaktualnienie do systemu Windows 10 Pro.

Dla większości użytkowników nie jest to taka wielka sprawa, ponieważ naprawdę nie masz tylu powodów, aby odinstalować OneDrive, chyba że go nie używasz i nie chcesz zwolnić miejsca. Musisz tylko zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli sprawy staną się teraz, jeśli zdecydujesz się je usunąć, nie będziesz w stanie odzyskać tego bardzo łatwo.

Wydaje się, że jest to większy problem dla samego Microsoftu, ponieważ użytkownicy, którzy odinstalują go, myśląc, że nigdy go nie użyją, będą mniej skłonni do zmiany zdania.

Jak ponownie zainstalować OneDrive w systemie Windows 10 S.

Tymczasem użytkownik znalazł obejście dla instalacji synchronizacji klienta, oprócz konieczności przywrócenia ustawień fabrycznych.

Możesz faktycznie ominąć ekran informujący, że system Windows 10 S uruchamia tylko zweryfikowane aplikacje ze Sklepu Windows, wyłączając połączenie internetowe, ale nie będzie to również działać w przypadku innych aplikacji.

Link do głównej publikacji