Jak włączyć rozszerzenia Firefox WebExtensions na stronach Mozilli

Jednym z ograniczeń nowego systemu dodatków WebExtensions w przeglądarce Firefox było do tej pory, że rozszerzenia te nie działały na niektórych stronach obsługiwanych przez Mozillę.

Ograniczenia dotyczą tylko rozszerzeń internetowych, co oznacza, że ​​funkcje zapewniane przez te rozszerzenia nie są dostępne w witrynach i usługach takich jak addons.mozilla.org lub www.mozilla.org.

Rozszerzenia nie mogą w żaden sposób manipulować tymi stronami, na przykład w celu zapewnienia dodatkowej funkcjonalności na nich, modyfikowania treści, a nawet blokowania na nich elementów.

Aktualizacja:

extensions-webextensions-limiteddomains

Mozilla zmieniła funkcjonalność w Firefoksie 60. Firefox 60 ma nową preferencję o nazwie extensions.webextensions.restrictedDomains, która zawiera listę domen, na których rozszerzenia WebExt nie są domyślnie dozwolone.

  1. Załaduj about: config? Filter = extensions.webextensions.restrictedDomains w pasku adresu Firefox.
  2. Usuń jedną, część lub wszystkie domeny wymienione poniżej wartości, aby usunąć ograniczenie.

Mozilla dodała nową — ukrytą — preferencję do przeglądarki Firefox 57, którą można zlikwidować ograniczenia w przeglądarce internetowej Firefox.

Ukryte preferencje to te, które domyślnie nie są widoczne po otwarciu strony about: config przeglądarki internetowej. Istnieją, ale musisz je znać, aby ustawić je w przeglądarce.

rozszerzenia firefox mozilla unlock

Ukryta preferencja Firefoksa privacy.resistFingerprinting.block_mozAddonManager usuwa ograniczenie WebExtensions.

Oto jak to ustawić:

  1. Załaduj about: config w przeglądarce internetowej Firefox.
  2. Możesz uruchomić wyszukiwanie privacy.resistFingerprinting.block_mozAddonManager, aby upewnić się, że nie istnieje. Nie ma go w najnowszej wersji Firefox Nightly w momencie pisania.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy w części okna, która zawiera preferencje, i wybierz Nowy> Boolean z menu kontekstowego.
  4. Nazwij nową wartość logiczną privacy.resistFingerprinting.block_mozAddonManager.
  5. Ustaw jego wartość na true.

Wartość true oznacza, że ​​rozszerzenia sieciowe działają normalnie na stronie Mozilli. Możesz cofnąć zmianę w dowolnym momencie, ustawiając preferencję na false na stronie about: config przeglądarki.

Mozilla dodała nową ukrytą preferencję do przeglądarki Firefox 57. Nie jest dostępna w przeglądarce Firefox 56 i nie ma opcji wprowadzenia jej w przeglądarce. Użytkownicy Firefoksa Stabilnego, którzy obecnie korzystają z WebExtensions, muszą poczekać, aż przeglądarka zostanie zaktualizowana do wersji 57, aby ustawić preferencje i uzyskać funkcjonalność

Podsumowanie
Jak włączyć rozszerzenia Firefox WebExtensions na stronach Mozilli
Nazwa artykułu
Jak włączyć rozszerzenia Firefox WebExtensions na stronach Mozilli
Opis
Dowiedz się, jak włączyć dostęp WebExtensions do stron mozilla.org w przeglądarce Firefox (wymagany Firefox 57 lub nowszy).

Link do głównej publikacji