Jak ukryć najważniejsze informacje w przeglądarce Firefox

Firefox 57 został wydany w tym tygodniu, a wraz z nim wprowadzono zmiany na stronie Nowa karta przeglądarki oraz nową ikonę biblioteki na głównym pasku narzędzi przeglądarki.

Mozilla dodała sekcję wyróżnień do strony Nowa karta i menu ikon biblioteki Firefox. Chociaż wyróżnienia nie są dominującą zmianą w Firefoksie 57, to jednak jest to bardzo widoczna zmiana.

Najważniejsze zawiera listę stron internetowych, które odwiedziłeś w przeszłości. Mozilla opisuje to w następujący sposób: „znajdź drogę do interesujących rzeczy, które ostatnio odwiedziłeś lub dodałeś do zakładek”.

Innymi słowy, Najważniejsze sprawia, że ​​strony internetowe, które odwiedziłeś lub dodałeś do zakładek w przeszłości, są widoczne w interfejsie Firefox. Nie uważam, by dowolne funkcje, nad którymi nie masz kontroli, były przydatne, a może nie.

Najważniejsze to funkcja, która została przetestowana w eksperymencie Test Pilot o nazwie Activity Stream, który Mozilla uruchomiła w 2016 roku. Na podstawie tych danych postanowiono zintegrować Activity Stream bezpośrednio z przeglądarką Firefox.

Jak ukryć najważniejsze informacje w przeglądarce Firefox

Najważniejsze cechy Firefoksa

Powyższy zrzut ekranu pochodzi ze strony Nowa karta przeglądarki Firefox. Sekcja wyróżnienia jest wyświetlana pod polem wyszukiwania i sekcją najlepszych witryn.

Możesz najechać kursorem na dowolny element, aby wyświetlić menu. Kliknięcie ikony menu wyświetla opcje, aby odrzucić to podświetlenie i usunąć je z historii. Ponadto możesz go otworzyć w nowym oknie lub nowym oknie prywatnym, albo dodać do zakładek lub zapisać w Pocket.

Łatwo jest ukryć sekcję Wyróżnienia na stronie Nowa karta. Po prostu kliknij ikonę koła zębatego na stronie Nowa karta i usuń zaznaczenie z wyróżnionych tam pozycji.

ukryj pasemka

Zajmuje się to wyróżnieniami na stronie Nowa karta, ale nie zakłóca „ostatnich wyróżnień” ikony biblioteki.

Ikona biblioteki jest bardzo przydatna, ponieważ zawiera listę zakładek, historię przeglądania, pliki do pobrania i inne rzeczy bezpośrednio w interfejsie.

biblioteka firefox usuwa podświetlenia

Jeśli nie potrzebujesz tam listy ostatnich wyróżnień, możesz ją również ukryć. Nie ma jednak bezpośredniego przełącznika, więc musisz manipulować parametrem za pomocą zaawansowanego narzędzia konfiguracyjnego Firefoksa.

  1. Załaduj about: config? Filter = browser.library.activity-stream.enabled w pasku adresu przeglądarki.
  2. Kliknij dwukrotnie wpis, aby przełączyć jego wartość.

Wartość true oznacza, że ​​funkcja jest włączona, wartość false, że ostatnie wyróżnienia są ukryte w menu biblioteki. Zmiana jest natychmiastowa.

Najnowsze informacje o Firefoksie

Obie zmiany można cofnąć w dowolnym momencie, korzystając z metod opisanych powyżej.

Link do głównej publikacji