Jak włączyć przezroczystość w systemie Windows 8

Nigdy nie byłem fanem przezroczystości szkła Aero, ponieważ wolę, aby mój system operacyjny używał tylko jednolitych kolorów i nic więcej. Znam jednak kilku użytkowników systemu Windows, którzy lubią efekty przezroczystości systemu operacyjnego, i niektórzy byli rozczarowani, gdy dowiedzieli się, że Microsoft usunął opcję uczynienia okien przezroczystymi w systemie Windows 8. Nie jest jasne, dlaczego Microsoft usunął te opcje, ale najbardziej prawdopodobnym powodem jest to, że oderwał się od Aero w Windows 8 i mógł mieć wrażenie, że przezroczystość nie pasuje do ogólnego wyglądu systemu operacyjnego.

Niedawno znaleziono metodę umożliwiającą ponowne włączenie przezroczystości w Windows 8 i chociaż jest ona zbliżona do funkcji Aero Glass Transparency w Windows 7, jest nieco krótsza, ponieważ nie włącza efektów rozmycia lub odbicia. Poza tym jest to kopia 1: 1 efektów przezroczystości systemu Windows 7.

Potrzebujesz dwóch programów, aby włączyć przezroczystość w systemie Windows 8, z których jeden musi działać w tle, a drugi służy tylko do przygotowania systemu.

Przewodnik po przejrzystości

Pierwszym, którego potrzebujesz, jest Aero8Tuner, darmowy program, który możesz uruchomić zaraz po pobraniu go do swojego systemu.

  • Upewnij się, że opcja Włącz kolorowanie okien jest włączona.
  • Ustaw suwak Balans kolorów w skrajnie prawej pozycji.
  • Zaznacz opcję Wymuś tryb wysokiego kontrastu.

aerotuner

Drugi potrzebny program to Blend. Ten program musi być uruchomiony cały czas, aby uzyskać efekt przezroczystości.

  • Ustaw suwak Global Blending na 254.
  • Zaznacz opcję start przy uruchamianiu systemu, aby uruchomić program przy każdym uruchomieniu systemu.
  • Wyłącz ikonę zasobnika systemowego, ponieważ nie jest tak naprawdę potrzebna.

mieszać przezroczystość

Słowa końcowe

Przypuszczam, że użytkownikom, którzy desperacko chcą uzyskać efekty przezroczystości w systemie Windows 8, nie będzie przeszkadzało, że Blend musi zostać uruchomiony przy starcie, aby osiągnąć ten efekt. Możesz łatwo cofnąć zmiany, usuwając opcję startu przy uruchamianiu systemu w preferencji Blend i wyłączając opcję trybu wysokiego kontrastu w Aero8Tuner. (przez)

Link do głównej publikacji