Jak usunąć złośliwe oprogramowanie BitCoinMiner z komputera

BitcoinMiner to złośliwe oprogramowanie, które zmusza komputery do wykonywania złożonych zadań, zmniejszając zasoby procesora. Jak sama nazwa wskazuje, ma bardzo konkretny cel: generować bitcoiny dla swoich twórców.

BitcoinMiner spowalnia Twój komputer, powodując różne problemy z wydajnością. Jednak w większości przypadków bardzo trudno zauważyć, że złośliwe oprogramowanie nawet tam jest. Twórcy zaprogramowali go do aktywacji, gdy nie korzystasz z komputera.

BitcoinMiner zwykle dostaje się do twojego komputera poprzez zainfekowane pliki. Dobre stare porady, takie jak ta, która mówi, aby unikać pobierania podejrzanych plików, mogą mieć wpływ na zarażenie komputera BitcoinMiner lub nie.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko usunąć BitcoinMiner za pomocą standardowego oprogramowania anty-malware.

Usuń złośliwe oprogramowanie BitcoinMiner za pomocą tych narzędzi

Usuń BitcoinMiner za pomocą Bitdefender

Jeśli Twój program antywirusowy nie wykrył i nie zablokował BitcoinMiner, być może powinieneś zainstalować nowy. Bitdefender Antivirus Plus 2017 usuwa wszystkie złośliwe oprogramowanie zainstalowane na twoim komputerze, a także zapobiega przyszłym atakom złośliwego oprogramowania.

To rozwiązanie identyfikuje złośliwe oprogramowanie zainstalowane na komputerze i usuwa je w mgnieniu oka.

Bitdefender ma najlepszy wskaźnik wykrywania szkodliwego oprogramowania w branży cyberbezpieczeństwa od 5 lat. Algorytm wspierany przez sztuczną inteligencję i inne rewolucyjne technologie natychmiast wykrywają i usuwają BitcoinMiner oraz blokują przyszłe zagrożenia.

Bitdefender zapewnia natychmiastową reakcję na złośliwe oprogramowanie, bez wpływu na wydajność komputera.

Skorzystaj z aktualnej oferty i uzyskaj Bitdefender 50% zniżki.

EMISOFT Anti-Malware

Emisoft’s Anti-Malware to potężne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które usuwa wszystkie ślady BitcoinMiner z twojego komputera. Oprogramowanie zawiera unikalny podwójny skaner złośliwego oprogramowania, który natychmiast wykryje BitcoinMiner.

Skaner posiada dwie główne technologie antywirusowe i anty-malware, pozwalając mu skanować szybciej i wydajniej. Wpływ na pamięć jest bardzo niewielki, ponieważ unika się niepotrzebnych duplikatów podczas wykrywania.

Moduł czyszczenia i przywracania przejmie następnie i całkowicie usunie BitcoinMiner.

Narzędzie Emisoft wykrywa również wzorce behawioralne ataków ransomware i blokuje je, zanim zaszyfrują twoje pliki. Narzędzie usuwa również irytujące PUP, adware i inne podobne niechciane oprogramowanie.

Możesz pobrać EMISOFT Anti-Malware z oficjalnej strony Emisoft.

Usuń BitcoinMiner za pomocą Malwarebytes 3

Malwarebytes 3 to przydatne narzędzie, które usuwa irytujące złośliwe oprogramowanie, które przedostało się do twojego komputera. Narzędzie ma naprawdę niewielką powierzchnię, nie wymaga dużo miejsca do instalacji i jest bardzo ciche, działa w tle.

Malwarebytes 3 to złożone narzędzie, które nie tylko usuwa złośliwe oprogramowanie zainstalowane na twoim urządzeniu. Dzięki czteromodułowej architekturze narzędzie blokuje złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie ransomware, a także różne exploity i zagrożenia kierowane na strony internetowe.

Jeśli szukasz tylko narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, powinieneś trzymać się bezpłatnej wersji Malwarebytes 3. Ta wersja nie jest opatrzona ceną, ale jest dość ograniczona. Leczy komputer dopiero po ataku.

Po skanowaniu i usunięciu BitcoinMiner wymagane jest ponowne uruchomienie komputera. Malwarebytes poprosi cię o to.

Aby skorzystać z pełnego zakresu i funkcji, zalecamy pełną ochronę Malwarebytes 3 Premium w czasie rzeczywistym. To narzędzie pomoże przede wszystkim zapobiegać infekcjom złośliwym oprogramowaniem.

Możesz pobrać wersję próbną Malwarebytes 3 lub zapłacić z witryny Malwarebytes. Możesz także wypróbować Malwarebytes Premium za darmo przez 14 dni.

Usuń BitcoinMiner za pomocą narzędzia Microsoft do usuwania złośliwego oprogramowania

Gigant z Redmond oferuje użytkownikom systemu Windows dedykowane narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania (MSRT), które chroni komputery przed złośliwym oprogramowaniem. Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania firmy Microsoft wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie, w tym BitcoinMiner, odwracając zmiany wprowadzone przez niegodne zaufania oprogramowanie.

Po przeskanowaniu komputera i usunięciu zagrożeń, wyświetla raport zawierający listę zagrożeń.

Microsoft wprowadza MSRT co miesiąc za pośrednictwem Windows Update. Możesz także pobrać samodzielne narzędzie ze strony Microsoft.

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że wymienione wyżej oprogramowanie antymalware pomogło ci pozbyć się BitcoinMiner. Jeśli masz inne wskazówki, jak usunąć to złośliwe oprogramowanie, skorzystaj z poniższych komentarzy, aby nas o tym powiadomić.

Link do głównej publikacji