Jak usunąć zablokowane pliki w systemie Windows

Wszelkie pliki w użyciu lub otwarte w innym pakiecie oprogramowania są automatycznie blokowane. W związku z tym, jeśli spróbujesz usunąć lub usunąć zablokowany plik, pojawi się okno Folder w użyciu z informacją, że nie można ukończyć działania, ponieważ plik w nim jest otwarty z uruchomionym programem. Oczywistym sposobem na usunięcie zablokowanych plików jest zamknięcie działającego oprogramowania w celu ich odblokowania. Jednak nie zawsze może być całkowicie jasne, co blokuje plik. W ten sposób możesz w razie potrzeby usunąć zablokowane pliki w systemie Windows.

lockhunter5

Istnieje kilka sposobów usuwania zablokowanych plików w systemie Windows. Możesz wypróbować pakiety oprogramowania, które umożliwiają usuwanie zablokowanych plików. Jednym z nich jest LockHunter, który można dodawać do większości platform Windows z Softpedia. Wiersz polecenia oferuje inny sposób usuwania zablokowanych plików, ale w ten sposób można je usunąć za pomocą LockHunter.

  • Kliknij Pobieranie na tej stronie, aby zapisać instalator, za pomocą którego możesz dodać go do systemu Windows. Następnie otwórz okno programu na zdjęciu bezpośrednio poniżej.

lockhunter2

  • Najpierw kliknij przycisk… i wybierz Wyszukaj plik.
  • Wybierz zablokowany plik, który chcesz usunąć. Następnie LockHunter pokaże oprogramowanie lub procesy w tle, które blokują plik, jak poniżej.

lockhunter3

  • Możesz także kliknąć plik prawym przyciskiem myszy w Eksploratorze i wybrać Co blokuje ten plik? Spowoduje to również otwarcie okna LockHunter z wymienionymi procesami i oprogramowaniem.
  • Teraz jest kilka rzeczy, które możesz zrobić z opcjami LockHunter. Aby usunąć zablokowany plik do Kosza, kliknij Usunąć przycisk i naciśnij tak potwierdzać.

lockhunter

  • Możesz też nacisnąć przycisk Odblokuj zamiast tego przycisk. To skutecznie zamknie używany plik, dzięki czemu można go usunąć w Eksploratorze plików.
  • wciśnij Inny przycisk, aby wyświetlić dalsze opcje pokazane na poniższej migawce.

lockhunter4

  • Pamiętaj, że możesz również wybrać Zakończ procesy blokowania opcja w razie potrzeby. To również odblokuje plik do usunięcia.
  • Lub możesz wybrać Usuń przy następnym uruchomieniu systemu opcja usunięcia zablokowanego pliku.

LockHunter to świetny pakiet oprogramowania do usuwania zablokowanych plików, ponieważ podkreśla, co je blokuje i zawiera kilka opcji ich usuwania. Możesz więc zarówno odblokować pliki, jak i usunąć je za pomocą programu. Jako takie, może to być przydatne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania. Sprawdź stronę LockHunter w celu uzyskania dalszych informacji na temat oprogramowania.

Link do głównej publikacji