Jak usunąć wirusa win32 / subtab! Blnk z komputerów z systemem Windows

Nowy wirus niedawno wyhodował swoją brzydką głowę: win32 / subtab! Blnk. To złośliwe oprogramowanie wpływa już na dziesiątki tysięcy użytkowników systemu Windows, a program Windows Defender nie może go usunąć. Mówiąc dokładniej, wbudowane programy antywirusowe Microsoftu wykrywają win32 / subtab! Blnk, ale nie usuwają go.

Wirus może dostać się na Twój komputer na różne sposoby: podczas instalowania bezpłatnego oprogramowania, pobierania załącznika ze spamem itd. Wielu użytkowników informuje również, że wirus został zainstalowany jako fałszywa aktualizacja Adobe.

Win32 / subtab! Blnk jest niezwykle niebezpieczny, ponieważ może powodować różne problemy: może przekierowywać przeglądarkę na strony z oprogramowaniem reklamowym i ransomware, instalować inne programy wirusowe, zmieniać ustawienia komputera, blokować aplikacje i wiele więcej. Usuwanie zagrożenia win32 / subtab! Blnk JAK NAJSZYBCIEJ jest niezbędne dla bezpieczeństwa twojego komputera.

Win32 / subtab! Blnk atakuje system Windows

Co mogę zrobić, aby usunąć tego wirusa? Zrobiłem pełne skanowanie za pomocą Windows Defender (cud 10)… Dostaję co najmniej trzydzieści razy komunikat: „obrońca wykrył złośliwe oprogramowanie” lub coś w tym rodzaju. Zawsze to samo złośliwe oprogramowanie: win32 / subtab! Blnk… Kiedy usuwam everithing, automatycznie komunikat pojawia się ponownie na komputerze… To wieczna pętla …

Jak usunąć win32 / subtab! Blnk

1. Odinstaluj wszystkie programy zainstalowane przez tego wirusa na twoim komputerze bez twojej zgody. Więcej informacji na temat odinstalowywania programów w systemie Windows 10 można znaleźć na stronie pomocy technicznej Microsoft. Usuń wszelkie nieznane lub niechciane programy.

2. Usuń wszystkie rozszerzenia przeglądarki zainstalowane przez tego wirusa.

3. Przeskanuj komputer za pomocą MalwareBytes.

4. Napraw rejestr za pomocą CCleaner lub wybranego narzędzia do czyszczenia rejestru.

Uruchom pełne skanowanie systemu za pomocą Windows Defender. Jeśli program antywirusowy nadal wykrywa win32 / subtab! Blnk, pobierz i zainstaluj Roguekiller. Ten program jest programem anty-malware zdolnym do wykrywania i usuwania ogólnego złośliwego oprogramowania i zaawansowanych zagrożeń, takich jak rootkity, robale, robaki, kontrowersyjne programy, a także możliwe złe modyfikacje / uszkodzenia systemu. Usuń także VulcanRT.

Roguekiller był jedynym programem, który coś znalazł, usunął to, co znalazł. W tym czasie WD wymyślił nowy link w swoim ostrzeżeniu, który doprowadził do folderu / programu, który mogłem odinstalować (VulcanRT), mogę zainstalować go później, jeśli ale myślę, że bez tego moja grafika byłaby w porządku. Odinstalowanie powiodło się.

Po usunięciu wirusa rozważ zainstalowanie jednego z tych narzędzi antyhakerskich w celu poprawy bezpieczeństwa komputera.

Link do głównej publikacji