Jak usunąć rozszerzenie przeglądarki PDF.JS PDF w przeglądarce Firefox

Zanim przyjrzę się temu, jak usunąć rozszerzenie przeglądarki PDF w przeglądarce Firefox, chciałbym poświęcić chwilę na zastanowienie się, dlaczego trzeba o tym pisać. Usunięcia dodatków powinny być jednak prostymi operacjami. Dużym problemem tutaj jest to, że nie można usunąć dodatków zainstalowanych przez oprogramowanie innych firm z poziomu przeglądarki Firefox. Pod tym względem osoby trzecie oznaczają także Mozillę, jeśli firma zdecyduje się automatycznie dodać dodatek do przeglądarki Firefox. Możesz wyłączyć te dodatki, ale nie możesz ich usunąć.

Jeśli korzystasz z wersji Nightly przeglądarki, prawdopodobnie zauważyłeś nową przeglądarkę plików PDF w menedżerze dodatków. Dodatek można włączyć lub wyłączyć, ale nie można go usunąć. To samo może dotyczyć innych dodatków instalowanych automatycznie przez oprogramowanie innych firm. Na przykład znane jest oprogramowanie zabezpieczające, podobnie jak instalatory aplikacji dostarczane z oprogramowaniem reklamowym.

przeglądarka pdf nie usuwa

Większość rozszerzeń zainstalowanych w Firefoksie, niezależnie od tego, czy są one włączone, czy wyłączone, są przechowywane w folderze profilu użytkownika na dysku twardym. Nie jest trudno przejść tam od razu, na przykład klikając Firefox> Pomoc> Informacje o rozwiązywaniu problemów, a następnie przycisk Pokaż folder obok folderu profilu.

Ta sama strona zawiera listę zainstalowanych rozszerzeń i ich identyfikatorów, które mogą być potrzebne do celów identyfikacyjnych, ponieważ niektóre rozszerzenia używają identyfikatora, a nie ich nazwy, jako nazwy folderu.

Przeglądając zainstalowane rozszerzenia w folderze profilu, ostatecznie dojdziesz do wniosku, że rozszerzenia PDF Viewer nie ma na liście. Chociaż znajdziesz wszystkie rozszerzenia w folderze, który sam zainstalowałeś, nie znajdziesz tam większości dodatków, które zostały zainstalowane przez osoby trzecie.

Rozszerzenie przeglądarki Firefox Firefox

Aby znaleźć folder rozszerzenia Przeglądarka PDF, musisz szukać gdzie indziej. Zamiast przechodzić przez wszystkie możliwe lokalizacje, chciałbym od razu skierować cię w dobrym kierunku. Przeglądarkę PDF można znaleźć w katalogu instalacyjnym. Oto krótka lista domyślnych katalogów instalacyjnych.

  • Windows 32-bitowy: C: \ Program Files (x86) \ Mozilla Firefox \
  • Windows 64-bitowy: C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \
  • Linux 32-bitowy: / usr / lib / firefox-
  • Linux 64-bitowy: / usr / lib64 / firefox-
  • Prochowiec /Applications/Firefox.app

Pamiętaj, że te foldery mogą się różnić, jeśli zainstalowałeś inny kanał wydania.

Otwórz folder w systemie i folder rozszerzeń. Tutaj znajdziesz uriloader@pdf.js.xpi, rozszerzenie przeglądarki PDF.

Sugeruję wykonanie kopii zapasowej rozszerzenia przed usunięciem go z przeglądarki, aby zachować bezpieczeństwo. Pamiętaj również, że musisz najpierw zamknąć przeglądarkę, zanim będzie można ją usunąć, ponieważ jest ona inaczej oznaczona jako używana przez system operacyjny (przynajmniej w systemie Windows).

Zauważysz, że PDF Viewer nie pojawia się już w Menedżerze dodatków po usunięciu go z dysku lokalnego. Sprawdź, jak odinstalować dodatki Firefox bez opcji usuwania, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat procesu i lokalizacji, w których dodatki mogą być instalowane przez osoby trzecie.

Link do głównej publikacji